Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka ABS i trakcji


michkal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Podczas jazdy zapala mi się dość często jednocześnie kontrolka abs i kontrola trakcji. Gaśnie dopiero po zgaszeniu silnika. Czy ktoś może mi udzielić info co może być przyczyną w takim przypadku?

(a4 B6)

pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby nie robić nowego tematu podłącze sie do tego. Mam taki sam problem czyli kontrolka ABS i ESP w czasie jazdy sie zapalają i gasną dopiero po wyłączeniu silnika i dodatkowo mruga kontrolka świec żarowych ktora zaczyna mrygać ok 5sek po odpaleniu, dodam jeszcze że stało sie to po wymianie przewodu wysokiego ciśnienia ktory łączy wysprzeglik z pompą hamulcową. Moje auto to A4 b5 1.9TDi PD (AJM) z 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo mruga kontrolka świec żarowych ktora zaczyna mrygać ok 5sek po odpaleniu

Sprawdzałeś czy w sterowniku silnika nie zapisały się jakieś błędy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrezyłem i było pare błędów i jeden z dziwniejszych to taki że pokazuje usterkę czujnika stopu, wiec wymieniłem ten czujnik na nowy a błąd nadal jest dodam jeszcze że zarówno stary jak i nowy czujnik pomimo błedu działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam błąd czujnika stopu który spowodował awarie ABS i ESP to po ustawieniu zbieżności on zniknie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinniście sprawdzić zbieżność kół w Waszych autach. Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie coś z czujnikami skrętu kół.

Czujnikami skrętu kół ?......... pierwsze słyszę, jest jeden centralny czujnik obrotu nadwozia wokół swojej osi ( znajduje się między przednimi fotelami ) i czujnik położenia koła kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim autku podobny objaw z zapalającymi sie kontrolkami ABS i ESP, zauważyłem kilka sytuacji kiedy to się zapala.

1. Podczas (nie zawsze) odpalania po 2 sec. gasną

2. W czasie tych silnych mrozów zapaliły się i świeciły się tak długo kiedy mrozy ustąpiły.

3. Ostatnio zapaliło się tylko ESP.

Kiedy świecą się kontroli ABS i ESP są odłączone i nie działają

Mam Audi B7 model z 2006r. 1.9 TDI 116KM

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki

Co do wypowiedzi jarkawlkp nt ustawienia zbieżności sprawdzę to bo podczas przeglądu człowiek obsługujący urządzenia stwierdził że muszę ustawić zbieżność, do tej pory tego nie zrobiłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kontrolka abs zapala sie znaczy to ze ktorys z czujnikow w kole jest uszkodzony i niewytrzymuje jakiejs okreslonej predkosci obrotowej kola np. wlacza sie po przekroczeniu 100km/h lub jakiejkolwiek w zaleznosci od stopnia jego zuzycia. Swiecaca sie kontrolka abs lub esp nie oznacza wielkich klopotow jedynie przypomina nam ze te uklady w danej chwili nie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio doszedłem właśnie do tego że to wina czujnika, moge prosić o kilka wskazówek jak go wyregulować? jestem pewny na 99% że to właśnie tego wina, podobno są dwa czujniki i trzeba je zsynchronizować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...