Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ciężko wchodzi 2-ka po nocy


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pacjent jak w profilu AVJ

problem: po nocy ciężko wchodzi mi 2-ka bieg , inne idealnie, a kiedy już wrzucę ja wreszcie przy kolejnych próbach wrzucenie nie ma juz z tym problemu tylko za pierwszym razem jest źle i tylko po nocy sie tak dzieje.......moze olej w skrzyni do wymiany, co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie. jednyny bieg jaki wchodzi z oporem po nocy. wystarczy ze raz wrzuce i objaw znika. ja miałem olej wymieniany w skrzyni i nic sie nie zmieniło. sądze ze jeśli to nie jest błachostka to nie ma sensu wydawać grubych pieniędzy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej do wymiany ale tylko na ORI[br]Dopisany: 04 Listopad 2009, 22:59_________________________________________________http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=803301931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po zakupie auta rok temu, zauważyłem, ze przy niskich temperaturach (<10st.C) ciężko wchodzi 2-ójka i 3-ójka na początku jazdy. Od razu wymieniłem olej w skrzyni (EHV) na Mobilube 1 SHC 75W-90.

Rzeczywiście stary olej wyglądał paskudnie - czarny, opiłki...(auto przejechane miało 90tys.km), ale po wymianie nie było poprawy! :wallbash: teraz znów idzie zima i po bezproblemowej jeździe w lecie ta kwestia wraca...

Pytanie, czy ten oryginalny olej to też 75W90 i czy jest szansa na poprawę jak wymienię na ori? Wiadomo - jest opcja, że to synchronizatory ale wolałbym zacząć od najtańszych rozwiązań. Zreszta nie wiem czy już po obecnie 100tys. km przebiegu synchronizatory mają prawo się posypać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałeś oryginalny olej czy jakiś zamiennik? Jakie koszty ?

Ile tego oleju wchodzi i czy jeśli lałeś oryginalny olej to jakie miał parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja mam tak, że jak ostrzej ruszę to wtedy dwójka mi gorzej wchodzi a czasem muszę wysprzęglić włożyć jedynkę i dopiero dwójkę.

Co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałeś oryginalny olej czy jakiś zamiennik? Jakie koszty ?

Ile tego oleju wchodzi i czy jeśli lałeś oryginalny olej to jakie miał parametry.

ja lałem valvoline chyba(nie pamiętam) 75W90 było na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...