Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Glosniki 6x9 tyl (bez miejsca na glosnik)


nowekbdg

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem opisać jak zamontowałem głośniczki 6x9 lanzar Vibe w tylnych boczkach :cool1:

Potrzebujemy:

Wiertarkę

wyrzynarkę

Wiertla najlepiej do drewna

Mata do wyciszenia

pisak :tongue4:

Odkręcanie Tapicerki:

2 śrubki na rogach u góry

1 śrubka w korbce

1 śrubka przy uchwycie zamykania i pod nią tez 1

Zdjąłem boczek odłączyłem elektrykę i do dzieła.

1 co odmierzyłem głośnik na boczku od zewnątrz wytoczyłem linie pisakiem i wywierciłem wiertlem na środku dziurkę.No i czas na wyżynarkę zaczynamy od środka zależy kto ma jaka i wycinamy owal.Najpierw trochę mniejszy niż wyrysowałem później dopasowujemy głośnik i można przyciąć ewentualnie.(przy cieciu trzeba uważać na zaczepy dolne i przewody od dolnej lampki...)Jeżeli już wszystko pasuje zaznaczamy otwory na głośnik.Wiertarka i jazda w moim przypadku 4 dziury... Śrubki zakładamy z nakładkami i podkładkami wszystko ładnie dociągamy i jest cacy.

Polecam do elektrycznych szyb ja u siebie zakładam inne korbki okrągłe więc nie będzie mi przeszkadzać.Radze osadzać głośnik jak najniżej ewentualnie jakieś wzmocnienie tac drewienka czy coś wzdłuż i poprzek.Wszystko pięknie mieści się w drzwi.

ievRS.jpg

ieym0.jpg

ieAR9.jpg

No i tak to wyszło Już skrzynka nie potrzebna;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie Ci to wyszło :good:

Wygłuszałes dzwi?? Tylko szkoda że głosnik przymocowałes do tapicerki, teraz będzie odczuwalny rezonans :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm :mysli: mi to się nie podoba audio w A4 jest bardzo dobre, nie lepiej było oryginalnie ?? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że nie ma sensu instalować w tym miejscu co zamontował kolega nowekbdg głośników 6x9 trój-drożnych, wystarczą nisko-średniotonowe 6x9, bo wyższe tony i tak zostaną całkowicie stłumione. Z tego samego powodu w przednich drzwiach głośnik wysoko tonowy jest koło klamki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z przodu masz praktycznie tylko niskie i wysokie tony, głośniki w tylnich drzwiach uzupełniają kick-bass i średnie tony. Ale wystarczy że dwóch pasażerów siądzie z tyłu i nogami ładnie stłumią wysokie tony. Ale jeśli Tobie pasuje taki dźwięk to ok, tylko zwracam uwagę że jest to nie poprawne ułożenie sceny dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie widzi mi się to jakoś , jak dla mnie to za duże są do tych drzwi , a efekt byłby lepszy gdyby były zamontowane na tylnej półce , kolega Kwaśniewski dobrze napisał że dzwięk i tak będzie stłumiony , noo :mysli: chyba że to ma robić dużo chałasu ale dzwięku z tego nie będzie i jestem tego pewien nie raz już to przerabiałem i to nie tylko na A4.

ale to już rzecz gustu kto i co robi w swoim aucie , :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...