Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane lusterka wersja bez instalacji


Góral.tz

Rekomendowane odpowiedzi

tylko wtedy gdy maty nie posiadają termicznych wyłączników bo jeśli tak owe są to żaden problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest bo jak kupiłem auto to już lusterka nie grzały bo się maty spaliły. a napięcie sprawdzałem multimetrem i tak odpalę auto nie ma napięcia w lusterkach włączam ogrzewanie tylnej szyby pojawia się napięcie w lusterkach i wynosi 13.7 a po wyłączeniu ogrzewania w lusterkach nadal jest napięcie tylko większe bo wzrasta do 14.4 v......

Będziesz zmieniał maty/wkłady to sobie przepnij te kable pod grzanie szyby albo pod zapłon w zależności od tego czy będziesz miał zwykłe maty czy wkłady z czujnikami :wink:

Choć w/g mnie najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest podpięcie pod tylną szybę dzięki czemu sami decydujemy czy ma grzać czy nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to by była najlepsze rozwiązanie tylko gdzie tych kabli szukać żeby było pod szybę....

Już nie karzę Ci czytać całego wątku ale na pierwszą stronę to wypadałoby zajżeć :wink: Tam masz ładnie opisaną całą kabelkologię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że jutro dojdzie do mnie paczka i przystąpię do montażu. Bardzo dobry opis kolegi więc nic więcej nie trzeba będzie szukać.

---------- Post dopisany 14-12-2012 at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany 13-12-2012 at 00:41 ----------

Czy to możliwe aby fabryka dała lusterka już z matami w momencie gdy instalacja od lusterek nie jest poprowadzona? Zabrałem się za montaż mat bo niestety nie miałem grzanych lusterek. Maty nie doszły mi na czas więc zacząłem od pociągnięcia instalacji do kostki w lusterkach. Dzisiaj zabieram się za wyciąganie lusterek i tu zonk. Lusterka mają już maty. Były podłączone do przewodów (oczywiście nie działały bo brak było dalszej instalacji). Oba lusterka ori, z wklejkami i numerami Audi więc nie wiem o co kaman. Jedyna opcja to że ktoś zainwestował w niemcowni w szkła już z matami ale dziwi mnie że założył takie wkłady a nie drążył dalej tematu dla czego nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest możliwe może komuś zestarzały się szkła i po prostu wymienił na takie i nie wnikał co po co i do czego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że jutro dojdzie do mnie paczka i przystąpię do montażu. Bardzo dobry opis kolegi więc nic więcej nie trzeba będzie szukać.

---------- Post dopisany 14-12-2012 at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany 13-12-2012 at 00:41 ----------

Czy to możliwe aby fabryka dała lusterka już z matami w momencie gdy instalacja od lusterek nie jest poprowadzona? Zabrałem się za montaż mat bo niestety nie miałem grzanych lusterek. Maty nie doszły mi na czas więc zacząłem od pociągnięcia instalacji do kostki w lusterkach. Dzisiaj zabieram się za wyciąganie lusterek i tu zonk. Lusterka mają już maty. Były podłączone do przewodów (oczywiście nie działały bo brak było dalszej instalacji). Oba lusterka ori, z wklejkami i numerami Audi więc nie wiem o co kaman. Jedyna opcja to że ktoś zainwestował w niemcowni w szkła już z matami ale dziwi mnie że założył takie wkłady a nie drążył dalej tematu dla czego nie działają.

nic nie wiadomo bo ja tez miałem w lewym lusterku wkład grzany podłączony tylko do kostki.a dalej nie.a prawe lusterko chyba było wymieniane razem z drzwiami bo drzwi były na pewno wymieniane i w lusterku nie ma grzanego wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jaką oporowość powinny mieć maty, bo u mnie coś kolo 200 omów więc chyba za dużo z tego powodu też maty nie grzeją. Więc i tak chyba czeka mnie wymiana mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to cud rozpoznać?

Maty wyglądają w ten sposób.

gggoa.jpg

Co dziwne obie wykazują mniej więcej taką samą oporowość. Mniejsze szkło ma trochę mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma wyłaczników.

---------- Post dopisany at 11:12 ---------- Poprzedni post napisany at 11:11 ----------

a jak sprawdzasz piszczkiem to jest przejscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podłączałem i nie czułem żeby robiły się ciepłe. W A80 miałem grzane lusterka i pamiętam że szło ręką wyczuć że grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest.

chcesz się szybko przekonać w jakim są stanie dwa kabelki w aku i po sprawie :wink:

to samo miałem pisac.:decayed:podłacz na krótko do aku i bedzie jasne.

u mnie po ok minucie juz czuc ze grzeje.

---------- Post dopisany at 16:46 ---------- Poprzedni post napisany at 16:45 ----------

No właśnie podłączałem i nie czułem żeby robiły się ciepłe. W A80 miałem grzane lusterka i pamiętam że szło ręką wyczuć że grzeją.

a jak długo miałes je podpiete pod aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą chwilę je trzymałem i nic się nie działo więc będzie coś nie si.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...