Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane lusterka wersja bez instalacji


Góral.tz

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez juz wszystko podpiąłem tylko wymienic wkład z prawej strony i bedzie git.bo z lewej strony okazało sie ze mam grzany wkład.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że nie posiadam grzania, wiec chciałem się dzisiaj wziąć za rezanie - ale mym oczom ukazała się zamontowana instalacja w lusterkach, jednak nie dochodzi do niej napięcie (kabelki są). Sprawdzałem przy temp. +10st - przy włączonym grzaniu tylnej szyby - napięcia brak. Z tego co pamiętam przy temp ok 0st. grzania luster też nie było - czy możliwe, że mam zamontowane fabrycznie grzanie lusterek tylko że od nowości jest nie podpięte do żadnego obwodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji powinny one zacząć grzać poniżej +5 stopni C. Zdejmij wkład, zobacz czy do niego masz kable podpięte i czy jest tam mały czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeciwnej stronie do pinów od kabli wystaje jakies urządzonko 1x1cm, ale nie wiem czy to ten czujnik. Napięcia sprawdzałem właśnie na tych kabelkach wypiętych z lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie ten czujnik termiczny. Tak jak pisałem, poniżej +5 stopni załącza on podgrzewanie lusterek. Także musisz poczekać na chłodniejsze dni i się przekonasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jest jakiś sposób na sprawdzenie tego czujnika? Bo z tego co wiem to przy ok 0st. tez nie grzaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ciekły azot w puszcze to możesz prysnąć na ten czujnik i go schłodzić, powinny zacząć grzać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze kolega ma tak jak u mnie.tez chciałem brac sie za rezanie i po zdjeciu szkła okazało sie ze wszystko jest.okazało sie ze kable były podłaczone do maty i konczyły sie w kostce w tym trujkoncie.z kostki musiałem pociagnac kabelki do kabla od tylnej szyby i grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jest różnica który kabel damy do plusa a który do minusa?? ja podłączyłem nie zwracając uwagi który to plus a który minus no i bezpiecznik strzela, jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba gdzieś musiałeś zwarcie zrobić bo w macie nie ma różnicy gdzie masz podpięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałeś coś pomylić pamiętaj od jednej maty jeden kabel do plusa jeden do masy i tak samo od drugiej reszta nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modzik wykonany. Ciężko może być z przeciągnięciem przewodów przez drzwi, proponuję cienki drucik i do niego przywiązać przewody.

Super sprawa, jak by ktoś chciał mam na sprzedaż dwie maty nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: rozkręciłem tapicerke drzwi i okazało się że wszystkie 5 kabelków z kostki jest wpiętych do wiązki z drzwi, ale napięcia na tych 2 od ogrzewania nie ma już przy kablach w drzwiach.. Gdzie teraz sprawdzić co jest nie podpięte i w którym miejscu??

PS. chciałem jeszcze sprawdzic bezpieczniki ale plastik za cholere nie chciał zejsc, wiec dalem sobie spokoj zeby nic nie polamac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ty to podpiąłes drugi raz bo pisałes ze wpiąłes sie do białego kabla.ty masz polifta wiec ogrzewanie powinienes miec podłaczone na stałe.a załaczac powinien je wyłacznik termiczny na wkładzie lusterka.

http://a4-klub.pl/nadwozie-14/wklad-lusterka-to-element-252722/

taki cos.

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 18:04 ----------

ku... ale mi sie juz pomieszało.to nie ty podpinałes nowe kable.:facepalm:

kolego sliwka a sprawdzałes cy jest napiecie jak właczyłes tylna szybe?sprawdz ten bezpiecznik moze jest przepalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem napięcie po włączeniu grzania tylnej szyby (nagrzewa się) i napięcia brak.. Ogrzewanie lusterek po II lifcie to jest ten sam obwód co do tylnej szyby czy inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj po kolorach tych kabelków w kostkach w nogach kierowcy muszą tam być ( zawsze można mierniczkiem na piszczyku sprawdzić przejście ) - tniesz i podpinasz pod grzaną szybę i koniec :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zrobię tak jak piszesz Banan, ale wolałbym dojść co jest na prawdę nie tak przed rezankiem;-) 1sza sprawa: jak sie dostać do tej kostki w nogach kierowcy?? rozumiem ze kolejna kostka bedzie gdzies w okolicy srodkowej konsoli, tylko również pytanie gdzie dokladnie? ;-) chciałbym to obejrzeć wszystko bo możliwe po prostu ze ktos kiedys zapominal to podpiąc i nie trzeba bedzie nic rezac.

PS. jeśli w poliftach napięcie do ogrzewania luster dochodzi cały czas i włącza je czujnik w lusterku (który posiadam), tzn ze lusterka grzeja caly czas podczas mrozow czy ten czujnik steruje ich grzaniem "w razie potrzeby"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było tak że jak temp spada poniżej 5 stopni to wtedy te czujniki w lusterkach uruchamiają grzanie - z tego wynika że napięcie powinno się pojawiać po stacyjce , sprawdzałeś bezpieczniki?

ta kostka w nogach kierowcy na słupku to te co są na zdjęciach w pierwszym poście - z tego co pamiętam to z drzwi wchodzą dwie albo trzy kostki zielona i czarna ( głośniki , sterownia szyb , lusterka itd. ) ale już nie pamiętam ( rozłączałem przy wymianie zawiasu drzwi ) tam gdzieś muszą być te kable , dalej to pewno są wpięte albo do listwy bezpieczników lub przez jakiś sterownik ale to trzeba w schematach sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...