Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane lusterka wersja bez instalacji


Góral.tz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za fotostory, bardzo się przydało, lustra grzeją aż miło:)

Aczkolwiek pozwoliłem sobie na lekką modyfikację. U mnie podgrzewanie lusterek włącza się poprzez przekręcenie przełącznika od elektryki lusterek w 4. pozycje ( o 180 stopni względem pozycji neutralnej). Ta 4 pozycja w przełączniku oryginalnie służy do elektrycznego składania luster, ale że u mnie nie ma mechanizmu (jeszcze :D bo planuje dokupić i lustra będą się automatycznie składały po zamknięciu auta i rozkładały po zapłonie) wykorzystałem ją do włączania ogrzewania ( takie rozwiązanie jest często spotykane w VW). Dodatkowo dołożyłem bezpiecznik 15A do oryginalnej puchy, także wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką :evil:

Jeśli ktoś chciałby się zdecydować na taką modyfikację (bo na przykład grzanie luster wraz z tylną szybą mu nie leży) to oprócz przełącznika potrzebny będzie przekaźnik samochodowy 12V. Nie pamiętam dokładnie ale chyba 7 pin przełącznika łączymy z cewką przekaźnika, a z drugiej strony cewki dajemy +12V(najlepiej z kabla na którym pojawia się napięcie dopiero po zapłonie, ja wykorzystałem kabel doprowadzający napięcie do przełącznika lusterek - czarny z czerwonym paskiem). Następnie podpinamy napięcie +12 na wejściowy styk przekaźnika(jako że u mnie mam bezpiecznik w oryginalnej puszcze, napięcie na ten styk doprowadzane jest z grubego czerwonego kabla wchodzącego do puchy, który zasila aż 9 slotów bezpieczników - u mnie bezpiecznik siedzi w slocie 41 ) , a na styk normalnie otwarty podłączmy plus z mat grzewczych lusterek. Styk normalnie zamknięty przekaźnika możemy zostawić niepodłączony. W zasadzie reszta jak poprowadzić kable od mat do środka auta jest już opisana w wątku.

Jeśli byliby chętni, to dokładniejszy opis ze zdjęciami (i numer fabryczny tego przełącznika) mogę dorobić za jakiś czas jak będę zdejmował boczek z drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim a4 tez tak jest że kable w lusterkach są a prądu na nich nie ma, jak znajdę chwilę to się tym zajmę, prawdopodobnie nie jest to nigdzie podłączone, lecz trzeba to zrobić bo grzane lustra to dobra rzecz, wcześniej już montowałem maty w swojej audi 80 oraz u kolegi w bmw e36 wieć nie powinno być problemu, ale opis i fotostory na pewno się przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szczególnie w zimie i jesienią gdy parują koszta na prawdę nie wielkie więc rezaj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację koszty niskie a super sprawa to jest, nawet ostatnio jak jechałem rano do pracy to były zaparowane więc nie tylko jesień i zima ale praktycznie cały rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis fajny super tylko mam pytanie mam rozbity wkład wiec kupie sobie takie z ogrzewaniem bo te tego nie mają tylko w kostce w dźwiach są kabelki od pogrzewania lusterek i do sterowania jest ich sporo a do kostki od lusterka wchodzą tylko 5 do sterowania elektrycznego wiec może tylko wystarczy jak zamontuje nowe maty podłączyć odpowiednie piny w kostce z lusterka do kostki w dzwiach co ty kolego o tym myślisz

a czemu prowadziłeś nowe kable a gdzie idą te stare z kostki może je można wykorzystać niż ciągnąć nowe z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu prowadziłeś nowe kable a gdzie idą te stare z kostki może je można wykorzystać niż ciągnąć nowe z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi w tym temacie

Bo starych kabli od podgrzewania lusterek poprostu tam nie ma :tongue4: ot tak fabryka zrobiła :) kable te co wystają w lusterku kończą się w kostce w drzwiach i dalej nie idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zrobione wszystko wg opisu - lustereczka pięknie grzeją :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w etce tego nie widać

ASFERYCZNE

Posiada dwie sfery dzięki czemu likwiduje martwe pole.

Zewnętrzny koniec zwierciadła jest bardziej podgiety

przez co w znacznym stopniu poszerza pole widzenia.

(asferyczne czyli płaskie, lub nieznacznie wypukłe)

sferyczne (wycinek kuli o dużym promieniu) Daje obraz pomniejszony

ale dużo większe pole widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lusterka też już grzeją dzięki temu opisowi :good:

napisz tylko gdzie mam by

U mnie lusterka też już grzeją dzięki temu opisowi :good:

napisz gdzie mam się wstawić na kilichu :kox: :kox: :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zrobiłem wszystko wg opisu ... efekt, miga mi kontrolka od świec żarowych ;( coś chyba gdzieś spaprałem ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lusterka też już grzeją dzięki temu opisowi :good:

napisz tylko gdzie mam by

U mnie lusterka też już grzeją dzięki temu opisowi :good:

napisz gdzie mam się wstawić na kilichu :kox: :kox: :kox:

Jeśli będziesz planował wyjazd w rejon Milicza to zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko. jak sie demontuje same wklady? wlasnie lewe lustro przestalo mi grzac wiec chce je wymienic. jak to rozebrac, zeby nic nie polamac. moze mi ktos napisac?

z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechylasz lusterko w dół ręką do oporu i jeszcze kawałek dalej i delkatne ruchy lewo prawo , musi wyskoczyć - wkład jest zamocowany na 4 zatrzaskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku fotostory na 5+. Zrobione i grzeje pieknie. Szacun :notworthy:

bardzo się cieszę że pomaga poprawiłem wątek by zdjęcia były widoczne od razu

pozdrawiam :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...