Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane lusterka wersja bez instalacji


Góral.tz

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiecie na to ze kabelki w lusterku sa i wchodza do kostki ale co dalej sie z nimi dzieje ?? po stacyjce ani grzaniu szybu pradu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w kostce sie one koncza.trzeba dorobic instalacje.kazde lusterko chyba jest przygotowane pod elektryke ale tylko do kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam taki problem po rozkodowaniu VIN wychodzi na to ze mam oba zewnetrzne lusterka grzane ale wydaje mi sie ze nie działaja albo nie wiem jak je właczyc. co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga byc maty ale nie podłaczone.wyjmij wkłady lusterek,zobacz czy sa maty,jesli sa maty to sprawdz czy z kostki w lusterku wychodza przewody dalej do instalacji.bo moze byc tak ze sa wkłady grzane ale przewody koncza sie w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, wczoraj męczyłem amortyzatory a dziś miałem luźny dzień w pracy to zrobiłem grzanie lusterek. Rozmiary mat wziąłem z pierwszego postu. U mnie instalacja kończyła się w kostce więc trzeba było cała kablologie tworzyć na nowo. Zakupiłem materiałowa taśmę izolacyjną i jak już miałem podłączone "nowe kable" do "starych kabli" przy kostce to przewód otoczyłem właśnie ta taśmą. Potem trzeba było przepuścić kable przez zawias, użyłem tutaj drutu (wskazówka z forum) a następnie wymontowałem schowek pasażera i kierowcy puściłem przewody aż do skrzynki bezpieczników. Potem przyszedł czas na szukanie źródła prąd, czyli tego grubego (faktycznie, jest to bardzo gruby przewód) kabla. Rozciąłem go, ściągnąłem izolację i zaczęło się lutowanie. Dość ciężko było 4 przewody zlutować żeby jak największa powierzchnie objęło. Ostatecznie lut przyjął kształt ziarnka grochu, skupiając wszystkie przewody. "Minusy" spiąłem do konektora oczkowego i przykręciłem do nadwozia nad gniazdami. Jak juz wszystko złączyłem, przyszedł czas na test "pary" który został zaliczony. Przy okazji, że miałem ściągnięte boczki drzwi, spryskałem środkiem do konserwacji i poskręcałem do kupy. Teraz auto stoi i się wietrzy bo konserwant śmierdzi :/

Dzięki dla wszystkich za wskazówki!

zrobiłem małą poprawke według tego co radzi krzysztof_waldi w tym poście:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-przerobienie-podgrzewania-lusterek-kluczyku-grzanie-tylnej-szybie-43145/index3.html#post1080474

Co dziwne, u mnie na tym przewodzie płynie prąd któy kończy się w słupku, przy drzwiach. Oznacza to że jeśli ktoś ma pojęcie o termistorach, nie musi się wpinać do tylnej szyby tlko zrobić to od bezpiecznika (bądź kostki w drzwiach) do lustra, z termistorem np na 5*C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem po montażu mat grzewczych i całej instalacji, wszystko jak na razie hula. Dzieki za quida:) Nie jest to takie trudne jakby sie to wydawało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co mam przerobić żeby z Ori grzania luster po zapłonie było po włączeniu tylnej szybki ?? Bo nie mogę dostać nigdzie szkieł z termisorem a prąd na kabelkach od lusterek mam po zapłonie :facepalm: i raczej mi przepala maty ciągle bo są a nie grzeją ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest ten problem że nie mam z termostatem i nie mogę ich znaleźć , ma ktoś może namiar na takie maty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest ten problem że nie mam z termostatem i nie mogę ich znaleźć , ma ktoś może namiar na takie maty ?

Co za problem przecinasz oryginalne kable i wpinasz sie w grzanie tylnej szyby i nie szukasz mar z termistorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest ten problem że nie mam z termostatem i nie mogę ich znaleźć , ma ktoś może namiar na takie maty ?

Kurde Arek mówiłem że ci to ograne to kombinujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest ten problem że nie mam z termostatem i nie mogę ich znaleźć , ma ktoś może namiar na takie maty ?

Kurde Arek mówiłem że ci to ograne to kombinujesz...

chyba arek ci nie ufa.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest ten problem że nie mam z termostatem i nie mogę ich znaleźć , ma ktoś może namiar na takie maty ?

Kurde Arek mówiłem że ci to ograne to kombinujesz...

chyba arek ci nie ufa.:grin:

On sobie nie ufa a co dopiero komuś...

Jemu się niechce przyjechać poprostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Co ty dajesz :D haha przecież obstawialiśmy najpierw że to alternator jest zjebany :decayed: a że nie to szukam dalej nie pisałem do ciebie bo zapomniałem , to co kiedy działamy ?? Byle przed zimą :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za tydzień zobaczymy jak pogoda wypali? Maty masz czy kupić gdzieś na alledrogo ? Wypłata w piątek to będzie można rządzić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wkładów grzanych, powiem szczerze że mam porównanie i to jest lepsze rozwiązanie. Chyba że ci za drogo to kup maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...