Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Soczewki s4 - wybór hidów


loco87

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem takie za 200 zł i wszystko jest OK. Nic nie zakłócają. W przypadku gdy HID-y zakłócają Ci CB to zamontuj na kablu zasilającym CB radio filtr przeciwzakłóceniowy i bedzie po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takie za 200 zł i wszystko jest OK. Nic nie zakłócają. W przypadku gdy HID-y zakłócają Ci CB to zamontuj na kablu zasilającym CB radio filtr przeciwzakłóceniowy i bedzie po sprawie.

ten filtr tez G. daje. bylo juz na forum o nim wielokrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ogol zakłócają.

Majne nie zakłócały :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wstawiajcie żadnych filtrów na zasilaniu CB bo nic to nie daje zakłócenie idą od anteny i nic z tym nie zrobicie. lepiej kucie ori przetwornice używki, nowe żarniki i po problemie. Jeśli ktoś nie ma CB to śmiało może wstawiać chińskie gidy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość HID zakłóca, ale niektóe ori też sięją po antenia, jednak większość radi skręca się niewiele dalej i nie słychać już zakłóceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem zestaw hid za 300 z filtrem przeciwzakłóceniowym i mam cb i żadnych zakłócen ni na radyjku ni na cb :kox:

jak może filtrować od anteny jeśli jest na zasilaniu ?????? Przetwornice działają jak nadajniki radiowe a nie elektyczne, coś mi tu ś............ Jeśli rzeczywiście Tobie nie zakłuca to tylko pogratulować, Jeśli to prawda to możesz filtr wymontować i też zakłóceń nie będzie. Na chińczyki tylko jedna metoda dobrze ekranować przetwornice w raz z przewodami. ja jednak jestem zwolennikiem ori używek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chińczyki tylko jedna metoda dobrze ekranować przetwornice w raz z przewodami.

co masz na mysli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli?

ekranowanie to odizolawanie fal radiowych, aby przetwornice nie emitowały ich, a co za tym idzie antena ich nie łapała. Jest to oczywiście trudne do zrobienia ale nie niemożliwe

ale ja mam filtr przy przetwornicy nie do cb :wink4: przy cb nie mam zadnego filtru tylko w radiu anl :cool1:

co nie zmienia faktu, że filtr jest na przewodzie elektrycznym, co nie ma nic wspólnego z falami radiowymi. Masz naprawdę wiele szczęścia, że nie zakłóca graj w totka. Jeden na sto sie trafia taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekranowanie to odizolawanie fal radiowych, aby przetwornice nie emitowały ich, a co za tym idzie antena ich nie łapała. Jest to oczywiście trudne do zrobienia ale nie niemożliwe

a jak sie izoluje fale-owijasz w jakąś folie,pytam,bo nie bardzo wiem,jak sie to robi :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrbić coś na wzór kondensatora. spróbuj owijać folią do pieczenia na przemian z izolatorem, a na końcu trzeba uziemić. U kumpla zrobiliśmy coś takiego i pomogło, co prawda nie jest to ideał, ale duża poprawa. pamiętaj tylko, że trzeba to zrobić dokładnie razem z przewodami od przetwornicy do żarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw jak każdy inny, jeden z tańszych. Może działać bdb a może się spalić tego samego dnia. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie ten zestaw i kupowałem od tego kolesia. Powiem szczerze że zestaw jest OK i u mnie przynajmniej nie zakłóca CB aczkolwiek zestaw który otrzymałem jest trochu inny od tego na zdjęciach. Ale że wszystko działa tak jak trzeba i żarniki były takie jak chciałem, to nie zgłaszałem żadnej reklamacji ale opini kolesiowi też nie wystawaiałem bo nie mam za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...