Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] LED-y do tablicy rejestracyjnej


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niedawno kupiłem rureczki i świecą super. Generalnie kupiłem cały komplecik ledzików do niuni, włącznie z postojówkami. Z tym, że musiałem w podsufitce zmieniać plus z minusem, bo nie chciały świecić. Trochę zabawy, no ale efekcik fajny :good: tak samo na początku się zraziłem bo myślałem że mi przysłali zepsute ledziki, nie chciały mi nad tablicą świecić, ale wystarczyło włożyć drugą stroną i już wszystko było oki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

slyszal ktos o ledach na tablicy z BMW?

tzn. widzialem fotki A4 z lampkami z bmw - trzeba troche rezac no ale efekt moze byc fajny

numer tych lampek to 63267193293

Ja sie podjelem tego i niedosc ze wyszly jak oryginalne to jeszcze maja homologacje i w 100% legalne :hi:

O jakim rezaniu mówicie? Jaki koszt tych ledów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

slyszal ktos o ledach na tablicy z BMW?

tzn. widzialem fotki A4 z lampkami z bmw - trzeba troche rezac no ale efekt moze byc fajny

numer tych lampek to 63267193293

Ja sie podjelem tego i niedosc ze wyszly jak oryginalne to jeszcze maja homologacje i w 100% legalne :hi:

O jakim rezaniu mówicie? Jaki koszt tych ledów?

jestem sam ciekaw jak to w polsce wyglada a za granica takie koszty

http://www.passatplus.de/umbauteile/bmw/kennzeichenleuchte/index.htm

i troche tutaj

http://www.audi4ever.at/phpbb3/viewtopic.php?f=8&t=57443&st=0&sk=t&sd=a

jest tam wspomniane ze do B7 jest potrzebny rezystor 22Ohm 10W

ale praktyka u innych ukazala 33Ohm 25W moze byc i 50W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok czasu jeżdżę na ledach rurkowych w tablicy i ani jeden się nie wypalił, chyba po trzy jest tam wlutowane

a zakupione zostały w "tjuningszopie" dla golfiarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem ostatnio żarówki na LED-y, tzn. użyłem tych metalowych końcówek z żarówek tunelowych zamontowanych oryginalnie do podświetlania tablicy. W sklepie dla elektoników kupiłem diody LED 5mm białe mocno świecące i rezystory 0,5k ohm.Ponieważ LED-y przepalają się gdy prąd przepływający bedzie większy niż ok. 30mA to wybrałem właśnie rezystory 500ohm. Dla napięcia 14 V z prawa Ohma wychodzi I=U/R=14/500=28mA. Do jednej końcówki metalowej dolutowałem nóżkę rezystora a do drugiej diody LED (oczywiście rezystor połączony w szereg z diodą LED). Dla zapewnienia sztywności konstrukcji metalowe końcówki połączone kawałkiem zapałki, która stanowi izolację (tak żeby nie było zwarcia). Całość dodatkowo zalałem klejem z glugena (silikonwe pałki+pistolet). Efekt jest naprawdę zadowalający. Na razie świeci mniej więcej jak żarówki ale pojeżdże tak jeszcze trochę i dołożę dodatkowo w szereg drugą diodę żeby bardzie rozproszyć promień świetlny. Koszt całości to 1,5zł/szt + 10 min cierpliwośći. Zobaczymy jak długo będą świecić. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w necie zestawik pełnych lampek led do podswietlenia tablic ( nie żarówki ), i okazalo się iż w moim B7 avant, wyskakuje błąd na komputerku, światło jest fajne ale bardzoej denerwuje mnie ten błąd niż efekt lamp. Wyglądają bosko ale ten błąd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w necie zestawik pełnych lampek led do podswietlenia tablic ( nie żarówki ), i okazalo się iż w moim B7 avant, wyskakuje błąd na komputerku, światło jest fajne ale bardzoej denerwuje mnie ten błąd niż efekt lamp. Wyglądają bosko ale ten błąd ...

a ile placiles za lampki? ja tez mysle nad wlozeniem calych lampek o takich jak z tej aukcji,moj kolega elektryk polecal mi je,mowi ze nie ma bledu na Fis

o takie http://allegro.pl/audi-a3-s3-a4-s4-a6-s6-q7-rs-led-tablica-rej-jafra-i1347975281.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja płaciłem jakies 95 PLN za jedną lampkę, ja chesz to odstąpie ci za 50 PLN mam lewą prawą już oddałem znajomemu, a kupowałem u gościa z twojego linku :) jak byś chciał czekam na info to ci zrobie fotki i wyślę za pobraniem :) Mi w B7 wywalało błąd na FIS-sie o przepalonej żarówce irytowało mnie to - podobno to tylko problem w B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat,

chcę zamontować u siebie ledy (rurkowe), jako podświetlenie tablicy rej. - pytanie, które? (32mm, 42mm C5w, C10W?).

I jeszcze jedno, mogą koledzy coś polecić z allegro? Chcę, aby świeciły na biało ale nie aż takim mocnym światłem, aby oświetlały ziemię. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe diody długo nie wytrzymują więc będę testował teraz smd, ale one maja raczej mocne światło http://moto.allegro.pl/zarowka-led-rurkowa-31-36-42mm-6-smd-mocna-i1383085776.html

potrzebujesz c5w 36mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem do swojej takie i 100% satysfakcji, daja super cena nie jest zbyt wysoka a efekt naprawde fajny http://allegro.pl/zarowki-rurkowe-led-42mm-27led-smd-hit-zrx-i1328622230.html

a nie masz problemow z Fisem? nie ma bledu przepalonej zarowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem info od goscia ktory handluje tym sprzetem ze te http://www.ctuning.be/searchprod/list/793 zarowki beda chodzic w b7 bez bledow , mial ktos moze stycznosc z nimi? i jeszcze pytanie czy do b7 jest 36 czy 42 mm dl zarowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrzucilem ledy zamiast zwyklych zarowek i mam taki problem, jedna z zarowek swieci na bialo a druga bardziej na zolto;/ Testowalem na dwoch kompletach i jest tak samo, próbowałem pod różnymi katami, ale tez to nic nie dalo. Tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...