Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Amortyzatory MTS-Technik - historia (nie)zwykła.


soolek

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę Wam historię amorków MTS-Technik, bo coraz więcej osób o nie pyta i kupuje, więc może się przydać.

Dla nie wtajemniczonych, amorki MTS to wersja utwardzona o skoku skróconym o 25mm.

Są to amorki z tzw. półki "budżetowej", dostępnej tylko w sieci (podobno markę stworzył koleś z forum Golfa, który w internecie handluje częściami do samochodów, naklejając swoje logo na amorki innego producenta - to tak w dużym uproszczeniu).

Ja MTSy wybrałem ze względu na cenę. Założyłem niższe springi, stare amorki się szybko skończyły, nie było kasy na więcej, poczytałem trochę w sieci i tak właśnie na nie padło.

Komplet amorków zakupiłem w październiku 2008.

Założyłem je do sprężyn Lowtec -35/-35.

Koła 195/65/15.

Wcześniej miałem bazowe zawieszenie, czyli allroadow'e :decayed:

W porównaniu do bazowej zawiechy, to rewelacja.

Twarde, ale chyba bez przesady (w końcu przestał się bujać - nawet mojej Żonce przeszkadzało).

Prowadzenie na zakrętach mocno się poprawiło.

Po załadowaniu do pełna - rewelacja. Prawie nie czuć pogorszenia w prowadzeniu - szczególnie tył jest dużo bardziej stabilny.

Zimę przejeździłem. Audi było w górach i nigdzie się nie powiesiło, więc obniżenie do życia na codzień.

W maju nadeszła nowa era - Audi dostało większe koła :naughty: -> 225/40/18.

I ... wygląd rewelka. Prowadzenie rewelka. Tylko kur... jakoś te chyba nasze drogi się popsuły :decayed:

Prowadzenie w koleinach - dla mnie ekstra. Miałem okazję bezpośrednio porównać Lagunę II na kołach 205/55/16.

Bez zająknięcia wybieram prowadzenie Audi. Owszem, prowadza w koleinach, ale nie buja się jak łajba. A lagunę też prowadzało, a do tego można było dostać choroby morskiej.

Ale przejdźmy do setna sprawy - czyli jakości amorków.

Wrzesień tego roku (dokładnie 1 rok i ok. 35 tyś. km od montażu) - pewnego dnia poczułem na trasie jakieś dziwne drgania na kierownicy. Po wjechaniu na słabszą drogę ewidentnie było czuć, że prawy przedni amor puścił... Puścił olej.

Dla wszystkiego pojechałem na stację diagnostyczną na badanie amorków (żeby mieć podkładkę do reklamacji).

Na badaniu sprawne amorki wyszły po 70-75% czyli bardzo dobrze :good:

Padnięty amorek wyszedł 17%.

No to skompletowałem dokumentację do reklamacji (paragon, gwarancja z pieczątką zakładu montującego amortyzatory, zdjęcie amorka na samochodzie, zdjęcie koła, kopia dow. rej. + wydruk ze stacji->taki dodatek ode mnie) - wykaz papierów do ewentualnej reklamacji jest dołączony do amorków.

Wykonałem memory5 do sprzedawcy. Powiedziałem co i jak i ... kazano mi odesłać amor - standardowa procedurka.

Poprosiłem najpierw o przesłanie nowego, żeby zamontować w miejsce zepsutego.

W międzyczasie nabazgrałem reklamację mail'em.

Nowy amorek był za 2 dni u mnie - oczywiście musiałem zapłacić.

Demontaż starego, montaż nowego i wysyłka do sprzedawcy z prośbą o wymianę na nowy (amorki powinno się wymieniać parami, więc chciałem drugi nowy).

Po niecałym tygodniu dostałem info, że wysyłają do mnie nowy amorek (przesyłka gratis).

Nowy przyszedł, został zamontowany i...

W taki oto sposób jestem posiadaczem nowych amorków z przodu i jednego w bardzo dobrym stanie (71% sprawności) w piwnicy :decayed:

Podsumowując:

jestem 400 stówki w plecy (1 amor + wymiana dwóch), ale mam nowe amorki z przodu z 2 letnią gwarancją (w tylne mają 70%).

Biorąc pod uwagę koszt zakupu amorków, stan naszych dróg, koła 18' to ... nadal jestem zadowolony :>

Jakość amorków jest dobra, co może potwierdzić sprawność 3 sztuk po roku użytkowania (w tym kilka miesięcy na 18').

To że jeden padł - może zdarzyć się każdej firmie.

NADAL POLECAM TEN PRODUKT - myślę, że jakość jest nawet bardziej niż tylko adekwatna do ceny.

Niestety, nie mam bezpośrednio porównania w Audi do zawieszeń innych firm, ale chyba wielkiej różnicy być nie może.

Zresztą, według mnie największy wpływ na komfort jazdy (mówię tutaj o komforcie bardziej psychicznym, bo Audi z założenia jest twarde, więc porównywanie do Laguny czy innego francuza nie ma sensu), są opony.

Na 15' jest bardzo dobrze. Na 16' podejrzewam, że też bezstresowo można jeździć.

Na 18' niestety czuć już nasze drogi. Czasami miewałem dość, szczególnie jak szybko musiałem się przemieścić z pkt. A do pkt. B i nie miałem głowy do szukania dziur. Ale cóś za cóś :naughty:

Jeżeli miałbym jeszcze raz kupować zawiechę, to wybrałbym ten sam zestaw. No może, deko niżej, czyli -40. A najchętniej to gwinta, bo za cenę niewiele wyższą od zestawu masz możliwość regulacji.

:shocked: się kurde naprodukowałem :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja sie powoli przymierzam do zakupu MTS'ów czytając Twoj reportaż stwierdzam ze jednak warto je zakupić :wink4: w moim przypadku felga bedzie 16" i zawiecha -40/40 :kox: spręzynki juz czekaja na amorki i na montaż :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma zdania odnośnie siedemnastek.

Po przeczytaniu postu chyba zdecyduję się na MTSy.

_________________________________________________

Solar, montuj te sprężyny i amory, przejadę się i ocenię :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jeszcze gwoli ciekawostki dorzucę, że miesiąc przed założeniem gleby zmieniłem całą zawiechę na nófkę - Lemforder.

Po pół roku wymieniłem końcówki drążków - podobno pukały. Jedna końcówka została uznan w reklamacji - wymiana. Ostatecznie okazało się, że najbardziej pukały amorki, a raczej poduchy pod amorkami.

Teraz, po roku, zmieniłem łączniki (obie strony). Prawy wyglądał trochę kiepsko, ale jeszcze nie pukał - dorobiłem go chyba kilkudniową jazdą na padniętym amorku. Lewy wymieniłem profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc u mnie na wiosnę pewnie też zagości :>

dzięki za test :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od dawna na tego MTSa poluje na alegro, ale jak zwykle bariera to naped Quattro :wallbash: a test tylko mnie upewnił :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis. :good: Pewnie na nie padnie wybór.. Tylko teraz zastanawiam się czy -40 to dla mnie nie za dużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis. :good: Pewnie na nie padnie wybór.. Tylko teraz zastanawiam się czy -40 to dla mnie nie za dużo..

w samo richtich :good:

_________________________________________________

Solar, montuj te sprężyny i amory, przejadę się i ocenię :gwizdanie

z przejazdzka nie bedzie problemu :wink4: gorzej bedzie ze spotkaniem bo juz przez Ryki nie latam :no:[br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 13:56_________________________________________________http://moto.allegro.pl/item827979853_amortyzatory_audi_a4_94_00_komplet_p_t_mts_technik.html

http://moto.allegro.pl/item829586641_amortyzatory_sportowe_ta_technix_audi_a4_95_00.html

czy to nie to samo by było :mysli: cena i jakośc pewnie ta sama :rolleyes:

ktory producent lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta-technix jest składany w austrii a skąd biorą prefabrykaty to już inna bajka :naughty:

bardzo fajny miły zestawik :good: mowa o gwincie

ale

za rok bedzie Bilsten&Eibach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam co to u diabla jest ten ms technik?

Przecież to bije chińszczyzną.

Kolego poczyatj od początku a nie od razy jakieś farmazowny pieprz...

Po pierwsze teraz wszystko jest w Chinach robione, a po drugie ta chińszczyzna się sprawdza.

PO to ten wątek napisałem, żeby ludzie nie kierowali się opiniami takich ludzi jak Ty, tylko sami zadecywowali na podstawie doświadczeń innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczyatj od początku a nie od razy jakieś farmazowny pieprz...

A co ciekawego napisales w tym watku?Myslisz ze twoje wulgaryzmy sa cool?

Oprócz tego ze wychwalasz jakiś chiński szajs to naprawdę nic ten watek nie wnosi ciekawego to tematu zawieszeń.

Zaraz napiszesz ze kupiłeś chipa na allegro i jest równie dobry jak ten zrobiony u tunera.

Niestety, nie mam bezpośrednio porównania w Audi do zawieszeń innych firm, ale chyba wielkiej różnicy być nie może.

Jedna zasadnicza różnica jest taka ze dobre amory nie padają po 30tys.

Zauważyłem pewna rzecz w tym super sportowym zawiasie,ze trzpienie przednich amortyzatorów sa cieńsze niż seryjne,pomysł jaki może mieć to wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego---marewel---- Uzytkuje juz prawie rok Ms--Technik!!!( a jezdze na Gwincie)

przejechlem juz ponad 28 tys mil i jak bylem w Polsce to wjechalem a sciezke diagnotyczna i wszystko jest perfect idealnie a jezdz nim teraz zonka na 17calwych felgach i opona w rozmiaze 235/351 i przytocze jej slowa rewelacja

Przecież to bije chińszczyzną..Ta olego nie mo odrau oceniacjesli sie tego nie sprawdzilo.

teraz to 80% poduktow na naszym i swiatowym rynku pochodzi z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślicie, że wszystkie części do audi są produkowane w EU :gwizdanie:

chiny nie oznacza, że to już szmelc, te lata już minęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marewel a Ty co wniosłeś do tematu :wallbash: Zapewne przeczytałeś zaledwie ostatniego posta i stwierdziłeś może nie

dosłownie, ale że to zawieszenie to chińskie gówno.

A jak nie wiesz co to jest to Ci powiem: otóż zarówno zawiecha MTS technik jak i TA-technix jest to zawieszenie jak kolega

edmondo napisał tzw. półki „budżetowej” to znaczy dobra jakość w rozsądnej cenie. I co najważniejsze dobrze pełnią swoją rolę. Śmiem twierdzić ze edmondo znacznie więcej wniósł do tematu zawieszeń niż Ty jednym beznadziejnym i bezpodstawnym stwierdzeniem. Zarówno dla mnie jak i dla wielu innych.

Proponuję następnym razem się bardziej zapoznać z tematem, a później oceniać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, ale mam chociaż jeszcze nie założony. Czytałem na jego temat sporo, nie tylko na tym forum i jak narazie każdy zadowolony. Oczywiście nie twierdzę, że jest lepszy od jakiś innych renomowanych firm. Ale tu chodzi o kasę... A w tym przypadku jakość w stosunku do ceny jest :good: nawet lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...