Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG++] Lichtsilber Madafaka by Michał


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

lustereczka nie miałeś wcześniej? :mysli:, nawet nie zwróciłem uwagi :kox:

miałem ale małe, a ja lubię jak wszystko jest duże :decayed: :decayed:

Dokładnie, napisz jakie koszty takiego zestawu :)

Też powoli się wkręcam :naughty:

szykujcie setki panowie :naughty:, ten zestawik michała, to z 600zł nie wyjęte :naughty:

w sumie to nawet nie wiem dokładnie, bo teraz zamówienie poszło na ponad 400pln, a część (czyli kilka mikrofibr, aplikatorów, wosk, UC, szampon i środek do prania tapicerki) miałem już wcześniej :gwizdanie:

teraz to takie uzupełnienie żeby to wszystko miało ręce i nogi, część to testery <-jak się sprawdzą to poleci zamówienie na normalne ilości :naughty:

na początek zabawy w jakiś tam amatorski detailing wystarczy, zwłaszcza że lubię się przy tym bawić

toć mówię, że 600zł jak w pysk szczelił :polew:, To jest mój zestawik bez Pianownicy, Dużej gąbki, trzech zielonych pędzelków, ręczników Jana, i bez JAgera :decayed:, zapłaciłem 400zł po rabatach :wink4:

dsc_9718__851905.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możemy spróbować u mnie, mogę być królikiem doświadczalnym :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No slepy ten twój zestaw też niczego sobie :good:

Ja chyba muszę zakupić taki zestaw i na weekend na działkę i do roboty :) U mnie na czarnym kolorze auta po zwykłym wosku był ładny efekt a po takim zestawie powinno być :kox: 400zł to sporo jak na kosmetyki do auta ale zostanie przynajmniej coś na potem.

Tak więc michal_s87 czekam na efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No slepy ten twój zestaw też niczego sobie :good:

Ja chyba muszę zakupić taki zestaw i na weekend na działkę i do roboty :) U mnie na czarnym kolorze auta po zwykłym wosku był ładny efekt a po takim zestawie powinno być :kox: 400zł to sporo jak na kosmetyki do auta ale zostanie przynajmniej coś na potem.

Tak więc michal_s87 czekam na efekty :)

400zł to jest pikuś, i taki zestawik na start :wink4:, już niebawem leci następne zamówienie, za***iste w tych kosmetykach jest to że starczają na długoooo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To walcz a potem wpadnę do SO ocenić :naughty:

na srebrnym to wiesz :cool1:

ale coś trzeba robić :naughty:

hmm michał kiedy ci podrzucic moje auto :polew: :polew: :polew:

musze wpascdo ciebie, bo mam fajnego myka moze ci sie spodoba[br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 22:17_________________________________________________co do kosmetyków z Mag... to tutaj auto mojego byłego szefa http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?p=1342000#p1342000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm michał kiedy ci podrzucic moje auto :polew: :polew: :polew:

musze wpascdo ciebie, bo mam fajnego myka moze ci sie spodoba

za 300pln mogę Ci zrobić jakiś tam detailing, tak po znajomości :decayed::tongue4:

wpadaj, wpadaj tylko nie w tym tygodniu bo mnie w pracy nie będzie :cool1:

zresztą i tak będziesz potrzebny, bo niedługo będziemy rezać lampy poliftowe w przedlifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm michał kiedy ci podrzucic moje auto :polew: :polew: :polew:

musze wpascdo ciebie, bo mam fajnego myka moze ci sie spodoba

za 300pln mogę Ci zrobić jakiś tam detailing, tak po znajomości :decayed::tongue4:

wpadaj, wpadaj tylko nie w tym tygodniu bo mnie w pracy nie będzie :cool1:

zresztą i tak będziesz potrzebny, bo niedługo będziemy rezać lampy poliftowe w przedlifcie

spoko tylko telefon i mozemy obgadac termin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sie palicie do roboty to zapraszam w niedziele na lampy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to co cieszy najbardziej :>

12263409.jpg

Fak Michał otworzyłem stronkę show car shine i jestem w szoku. Nawet jakbym chciał cos kupić do mysia i glinkowania + wosk to nie wiem co :shocked:[br]Dopisany: Lipiec 22, 2011, 01:16:45 _________________________________________________Pytanie pierwsze :

- CLAY BAR AGRESSIVE - 50 GRAM ta glinka starczy mi na całe auto czy ni wuja ? :decayed:

Ehh kuźwa mam za dużo pytań .. muszę iść na jakieś forum o detalingu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ragga 50g spokojnie powinno wystarczyć - ja wziąłem 200g BitHamber'a bo część dla kumpla (właśnie 50g), a reszta dla mnie na zapas :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz myjkę ciśnieniową ? 1400 wat wystarczy ?

k**wa jaki ja zielony jestem w tych sprawach :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mam :rolleyes:

może jakąś kupię w najbliższym czasie, a jeśli nie to woda z węża i ręczna pianownica pójdą w ruch

generalnie to dopiero rozpoczynam przygodę z detailingiem, nie wszystko wiem i nie wszystko mam, ale powoli do celu :naughty:

bardzo dużo informacji i porad znalazłem na http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php

teraz będę je wcielał w życie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze myjki to przemyslowe na goraca wode :wink4:

ale do tzw. domowego uzytku polecam Karcher K 5.700 seria X 2100 W

waz 9 metrow :> silnik chlodzony woda, dluzsza zywotnosc i lepsza praca itp. itd.

poszedl test na ogrodzenie :decayed:

140 bar 7 sek. pracy i takie rezultaty :shocked:

230720112993.th.jpg

ponizej K 4-5 nie ma co schodzic :wink4: przynajmniej tak mowia :wink4:

Dla mnie byla niezbedna bo wlasnie polerowalem auto :ad: i bawilem sie w detal :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sie palicie do roboty to zapraszam w niedziele na lampy :gwizdanie:

wyrezane :kox: :kox:

Dla mnie byla niezbedna bo wlasnie polerowalem auto :ad: i bawilem sie w detal :decayed:

u mnie ani pogoda, ani czas nie sprzyja... :kwasny:

zobaczymy w przyszły weekend

a tymczasem wpadło duże prawe ucho :naughty:

93865149.jpg

:kox:

http://img835.imageshack.us/img835/2175/20110729116.jpg' alt='20110729116.jpg'>

Dopisany: 25 Lipiec 2011, 00:08_________________________________________________

Pogoda niezbyt zachęcająca, ale coś tam powalczyłem przez weekend :ad::naughty: :naughty:

Z góry przepraszam za jakość fotek, sprzęt nędzny :wallbash:

-najpierw wiadomo: mycie szamponem NXT od Megsa, nic spektakularnego to i fotek brak :)

-później na felgi i dół drzwi poszedł WOLF'S CHEMICALS DECON GEL BRAKE DUSTER, żeby glinka nie miała tyle roboty

dscn0368h.jpg

dscn0369t.jpg

dscn0370t.jpg

dscn0372sj.jpg

dscn0374e.jpg

dscn0378z.jpg

i efekt po:

dscn0402g.jpg

-następnie glinkowanie lakieru i szyb BILT HAMBER AUTO CLAY SOFT (a myślałem że mam czyste auto :rolleyes:)

dscn0379l.jpg

-jak już lakier był czysty, zabrałem się za wnęki drzwi, klapy bagażnika i klapki wlewu, mały pędzelek i APC Megsa rozcieńczony 1:4

dscn0382fx.jpg

dscn0383h.jpg

dscn0385o.jpg

dscn0387d.jpg

dscn0394x.jpg

dscn0395c.jpg

dscn0397w.jpg

dscn0398t.jpg

dscn0430v.jpg

-przyszła pora na jakąś tam korekcję lakieru, mówię jakąś bo niestety ręczną :confused4:

Ultimate Compound + MONSTER SHINE APLIKATOR TRI COLOR

dscn0408j.jpg

i efekt ich działania (już coś tam się dzieje :naughty:):

dscn0409t.jpg

dscn0411u.jpg

dscn0418l.jpg

dscn0423n.jpg

dscn0429nx.jpg

-następny krok to Ultimate Polish + Soft Foam Applicator (na jasnym lakierze doopy nie urywa :disgust:)

dscn0433.jpg

dscn0435n.jpg

dscn0439p.jpg

-no i wreszcie przyszła pora na wosk NXT Generation Tech Wax 2.0 + NXT Aplikator

dscn0442xl.jpg

dscn0444y.jpg

dscn0445s.jpg

-podczas gdy wosk się powoli utwardzał potraktowałem wszystkie plastiki i gumy na zewnątrz POORBOY'S WORLD TRIM RESTORER

dscn0448u.jpg

dscn0450j.jpg

dscn0454k.jpg

dscn0457.jpg

-później na szybko zająłem się szybami, MEGUIARS GLASS CLEANER

dscn0459b.jpg

-niestety zanim wosk się utwardził i go wypolerowałem, zrobiło się ciemno i nie zdążyłem pstryknąć sensownych fotek efektu finalnego :wallbash:

poza tym mój kompakt jest ujowy i nie chce robić przyzwoitych zdjęć bez światła

dlatego mam tylko takie na szybko, reszta niebawem :wink4:

dscn0474m.jpg

dscn0476a.jpg

dscn0472kl.jpg

A teraz wrażenia: NIGDY KOORWA WIĘCEJ ręcznej korekty lakieru, w bicepsie chyba 1,5cm przybyło :decayed: Tak serio to nie wszystko da się zrobić bez odpowiedniego wyposażenia, w moim przypadku podczas pracy wyszło kilka zasadniczych braków. Po pierwsze karcher-żeby naprawdę porządnie umyć auto jest niezbędny. Po drugie odpowiednie miejsce-"garaż" w którym coś tam kombinowałem nie był super szeroki, a możliwość otwarcia drzwi na maxa to przydatna rzecz, poza tym niedostatki oświetlenia i brak lampy halogenowej też robiły swoje. No i po trzecie polerka mechaniczna-bez niej nie da rady zrobić korekty z prawdziwego zdarzenia.

Generalnie efekt nie jest zły, ale ręcznie nie da się usunąć wszystkich mikrorysek (swirlów). Swoją drogą pewnie sporo z nich sam zrobiłem myjąc do tej pory auto zwykłą gąbką :wallbash:

No ale cóż, trzeba walczyć dalej, kompletować sprzęt i uczyć się powoli :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz też ogarnia mania detailingu :P Powoli zbieram graty i będę czekał na ładną pogodę :decayed:

Szybkie pytanie, co daje WOLF'S CHEMICALS DECON GEL BRAKE DUSTER?

_________________________________________________

Już nie trza, znalazłem sobie na necie :D Jedynie możesz powiedzieć, czy daje radę. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, co daje WOLF'S CHEMICALS DECON GEL BRAKE DUSTER?

tymi fioletowymi strużkami widocznymi na foto spływa brud (smoła, pył z klocków), którego nie da się usunąć zwykłym myciem, działa podobnie do IRONX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakiś specyfik do glinki? Czy używałeś jej przy pomocy wody? Lub na sucho? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakiś specyfik do glinki? Czy używałeś jej przy pomocy wody? Lub na sucho? :wink4:

woda z odrobiną szamponu, na sucho nie polecam :wink4:

cały czas myślałem, że to całe glinkowanie to pic na wodę... do wczoraj :) jestem pod wrażeniem co glinka robi z lakierem, po jej użyciu jest idealnie gładki i czysty, późniejsza praca choćby z UC nie była tak męcząca jak do tej pory - wszystkim którzy się wahają: odżałujcie te 30zł bo naprawdę warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakiś specyfik do glinki? Czy używałeś jej przy pomocy wody? Lub na sucho? :wink4:

woda z odrobiną szamponu, na sucho nie polecam :wink4:

cały czas myślałem, że to całe glinkowanie to pic na wodę... do wczoraj :) jestem pod wrażeniem co glinka robi z lakierem, po jej użyciu jest idealnie gładki i czysty, późniejsza praca choćby z UC nie była tak męcząca jak do tej pory - wszystkim którzy się wahają: odżałujcie te 30zł bo naprawdę warto

Ja tam tylko czekałem na wypłatę żeby zamówić glinkę :D

Dobra, to ja idę na allegro na zakupy :decayed:[br]Dopisany: 31 Lipiec 2011, 23:29_________________________________________________PS: Jak dla mnie efekt miazga. Wiadomo- srebrny to nie czarny i łba nie urywa. Ale i tak. Warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...