Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wrzucam pare fotek zrobionych dzisiaj tylko niestety niezrobilem fotki przed zmiana zarowek w warunkach drogowych

Dodam że posiadam lampy soczewkowe DEPO

A więc tak to są marketówki których radze unikać niesamowite gó..o

f6dd76960e4c1edemed.jpg

świeciły tak

fcc457af738f9545med.jpg

faktycznie ładne niebieskie światło jak się komuś podoba :kox::cool1: jak dla mnie dużo za mało efektywnego światła

a to żarówki które jak na razie polecam jutro będzie pierwszy test na trasie

b7858c0853811049med.jpg

i oczywiście foteczki jak świeca

fb15b010a007497dmed.jpg

światło może się wydawać jakby żółte ale droge oświetla bardzo dobrze i tu ujecie z oświetleniem drogi i paru znaków

02fd268052d6ec24med.jpg

jak widać na załączonych obrazkach nie opłaca się kupować tanich żarówek w markecie dodam że jadąc w mieście (szczecin) zastanawiałem się czy aby mam włączone światła a na trasie w trakcie mijania musiałem patrzeć na pasy bo tylko one były w miarę widoczne

Wiem że zdjęcia nie są rewelacyjne ale do takiego porównania chyba stykną pozdrawiam i polecam żarówki PHILIPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Philips Night Guide używam ich prawie dwa lata. Od kiedy je założyłem polubiłem jazdę nocą. Naprawdę zakup się opłacił. Używam żarówek H4. A co do montowania xenonów z allegro powinno się zabierać dowód nieraz widzę kretynów na trasie którzy tak oślepiają że szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat...

Chciałbym kupic jakieś lepsze żarówki do mojego Adika..

Waham się między Philipsami Blue Vision i Osram Nightbreaker...

Miałem kiedyś w Astrze (H4) Philipsy XTrem Power(te najmocniejsze) i ... aż takiego szału nie było. Ojcu wtedy kupiłem Night Guide do Mondeo (H7) i mówił, że widział różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam night guide w soczewkach i sa bardzo dobre H7 w poprzednich lampach mialem philipsa b v H4 i swiecily bardzo fajnie a osramow jeszcze niemialem zamierzam na dlugie kupic cool blue osrama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu opinii na innych forach zamówiłem Nightbreakery...

Jak dojdą to porobie fotki co i jak ..

Ale jak dostanę gdzieś w dobrej cenie to kupie dla porównania żarówki firmy Tungsram +90%...

Edit:

Zamontowałem NB.

Różnica jest zauważalna. Światło jest bielsze, ale nie całkiem białe (muszę wymienic jeszcze postojówki)

świecą mocniej i dalej. Ogólnie za 40 zł spoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiegoś dobrego , sprawdzonego sprzedawcę na allegro oryginalnych żarówek H7 OSRAM NIGHT BREAKER ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Planuję zmienić żarówki w światłach mijania bo stare świecą fatalnie-z tego co przeczytałem na forum to chyba dobre będą PHILIPS H7 S NIGHTGUIDE.W drugim aucie miałem OSRAM NIGHT BREAKER światło było naprawdę dobre-nawet nocą gdy padał deszcz ale w ciągu dwóch lat wymieniłem 6 żarówek i zalewała mnie krew aż wkońcu kupiłem zwykłe TUNGSRAM.Pytanie moje jest może nie na miejscu bo też jestem przeciwny aby ślepić innych użytkowników ale dzisiaj pytając o żarówki sprzedawca zaproponował mi coś takiego http://moto.allegro.pl/item992440654_slim_hid_xenon_h1_h7_4300k_6000k_8000k_xenony.html twierdząc że jak założę ten komplet do soczewki to barwa światła będzie biała,nie będę ślepił innych oraz przy kontroli przez soczewkę nie widać żarówki.Wszystko jest super ale nie zamierzam być przeszkodą dla innych kierowców.Panowie powiedzcie mi co o tym sądzicie i czy ktoś ma zabudowany taki podobny komplet w swoim aucie i jak działa.Ja jestem osobiście za PHILIPS H7 S NIGHTGUIDE ale ten komplet jest kuszący.Proszę was o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem stanowczo na NIE dla HID'ów, jakbyś się nie starał to bez samopoziomowania będziesz świecił ludziom w oczy, chociażby na progach zwalniających albo większych dziurach, a dostanie takim silnym strumieniem światła po oczach strasznie wku**** szczególnie wieczorem. Jeżeli trafisz na bardziej kumatych gliniarzy to poleci dowód :thumbdown: taki dokładany ksenon to jest zwykłe dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem stanowczo na NIE dla HID'ów, jakbyś się nie starał to bez samopoziomowania będziesz świecił ludziom w oczy, chociażby na progach zwalniających albo większych dziurach, a dostanie takim silnym strumieniem światła po oczach strasznie wku**** szczególnie wieczorem. Jeżeli trafisz na bardziej kumatych gliniarzy to poleci dowód :thumbdown: taki dokładany ksenon to jest zwykłe dziadostwo.

Taa a oryginalne samopoziomowanie na wiekszosci polskich drog dziala wysmienicie...zwlaszcza jak sa dziury na dziurze. Nie przesadzaj w soczewce nie ma tragedii, ale za to w zwyklych odblysnikach hid-om mowimy stanowcze NIE. Do tego w audi mamy regulacje wysokosci swiecenia, kumaci kierowcy z hidami obnizaja jak wiedza ze auto bardziej dopakowane.

Dodam oczywiscie ze jest to nielegalne, bez samopoziomowanie i spryskiwaczy nie idzie zrobic tego legalnie. A wprawione oko bez problemu zobaczy czy to ksenon czy zwykla zarowka, nawet przez moment wlaczania (rozgrzewania sie zarnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem stanowczo na NIE dla HID'ów, jakbyś się nie starał to bez samopoziomowania będziesz świecił ludziom w oczy, chociażby na progach zwalniających albo większych dziurach, a dostanie takim silnym strumieniem światła po oczach strasznie wku**** szczególnie wieczorem. Jeżeli trafisz na bardziej kumatych gliniarzy to poleci dowód :thumbdown: taki dokładany ksenon to jest zwykłe dziadostwo.

Taa a oryginalne samopoziomowanie na wiekszosci polskich drog dziala wysmienicie...zwlaszcza jak sa dziury na dziurze. Nie przesadzaj w soczewce nie ma tragedii, ale za to w zwyklych odblysnikach hid-om mowimy stanowcze NIE. Do tego w audi mamy regulacje wysokosci swiecenia, kumaci kierowcy z hidami obnizaja jak wiedza ze auto bardziej dopakowane.

To co napisałeś brzmi bardzo pięknie, niestety tylko w teorii. Większość kierowców bowiem ma regulowanie wysokości przy załadowanym aucie w d****, do tego nawet przy obniżonych reflektorach na dziurach świecisz w kosmos bo nic tej wysokości nie kompensuje a przy hidach to się robi niebezpieczne dla innych. Dopóki ktoś nie da porządnie po oczach takim dokładanym ksenonem, najlepiej przy większej prędkości, to niektórym trudno zrozumieć dlaczego nie należy tego zakładać. Ale to nie miejsce na polemikę hid czy nie hid, EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel mowisz jakbys tylko Ty dostal po oczach -dodam ze "troche" po Polsce zdarzalo i dalej zdarza mi sie jezdzic z przyczyn rekreacyjnych i kiedys zawodowych, z wlasnego przykladu, pomijam juz oslepianie zle ustawionymi nawet zwyklymi zarowkami, pomijam kwestie hidow w lanosach, uno itp kwestia zwyklych odblysnikow w ktore powinny byc pakowane (i sa z reszta np w volvo) zarniki D2R z czarnym paskiem (robiacym na granice swiatlo cien). Wybralem sie na spacer, droga wylotowa z Kr na Wawe, akurat byl juz polmrok - szedlem lewa strona jezdni w miejscu gdzie sa mega dziury przez dluzszy odcinek. Ksenony walily mi po oczach tak ze sie zatrzymywalem, dodam ze ksenony ORYGINALNE, mazda 6ka, octavia 2, audi, VW wszystko. Do tego dodam ze sytuacja byla identyczna z normalnymi zarowkowymi reflektorami, oczywiscie efekt mniejszy bo i swiatlo slabsze. I tutaj jest najwiekszy problem, dziury ktorych samopoziomowanie nie moze pojac, a nie progi zwalniajace gdzie ksenon tez sie oryginalny nie wyreguluje-w momencie przeskakiwania. Troche przesadzasz w kwestii progow...reakcja regulowania nie jest natychmiastowa. koniec z mojej strony rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego nawet przy obniżonych reflektorach na dziurach świecisz w kosmos bo nic tej wysokości nie kompensuje

A jeżeli myślisz że ori samopoziomowanie zadziała odrazu po wjechaniu w każdą dziurę to się zastanów jak szybka reakcja by to musiała być, system by już musiał zacząć działać chwilę przed wjechaniem w dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o żarówkach H4 Philips BlueVision?

Są w porządku, świetnie świecą, ale mają jeden mały feler-co 3-4 miesiące czeka Cię wymiana bo po prostu się palą. Wiem bo zużyłem dwa komplety i w obu przypadkach spaliły się mniej więcej w tych okresach. Teraz założyłem zwykłe żarówki i na razie wytrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...