Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z odpalaniem na zimnym


Maraas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpalaniem jak temperatura zejdzie poniżej 5 stopni, tzn auto kręci z 3-4 razy i jak załapie to przez chwilę nie równo chodzi. Dodam że świece wymienione,

prąd na świece dochodzi. Gdzie jeszcze szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mistrz,ale pewnie zaraz dostaniesz masę odpowiedzi,najpierw "kąt wtrysku".

VAG prawdę Ci powie,jak ojciec dyrektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie ma czegoś takiego jak kąt wtrysku w AJM więc 1 z możliwości odpada :) hehe

No i pytanie czy skoro problem występuje praktycznie tylko na 1 rozruchu w niskich temperaturach to czy vagować na zimnym silniku no i co vagować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie ma czegoś takiego jak kąt wtrysku w AJM więc 1 z możliwości odpada :) hehe

kolego według twojego profilu masz auto z 1998 r a wtedy nie było jeszcze AJM.A jak masz jakimś cudem ten AJM to należy sprawdzic kąt synchronizacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro po zapaleniu nie równo chodzi to znaczy że któraś świeca żarowa nie domaga powinien wejśc na wyższe obroty i za chwilkę spaść sprawdź je jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiecię które idzie na każdą ze świec to 11,7V dzisiaj przy temperaturze -10 miałem problem z zapaleniem, silnik "łapał" ale jak przestawałem kręcić to koniec, dopiero jak go przytrzymałem na rozruszniku to zapalił ale strasznie kulawo chodził przez chwilę :| no i poszła wielka biała chmura z d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszą do sprawdzenia grupa 004 , sprawdź grupę 013 dalej przeglądnij cały układ zasilający najlepiej powymieniać te objemki na nowe u mnie delikatnie sie zapowietrzało ale i tak telepało mi budą teraz problem mam z głowy bo auto na szrot (kolizja) wykryłem usterkę dwumas mi siadał i dlatego mi telepało ale jak masz problemy z paleniem to najlepiej przeglądnąć przewody paliwowe następnie akumulator może napiecie spada i nie rozgrzewa świec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mnie dopadło :polew:

-17*C kręcę z 4sek nie zapalił, drugie podejście znów 4sek zaczyna powoli łapać po czym odpala. Czy winą może być że jedna świeca nie działa? (sprawdzałem) i przymierzam się do zmiany, nie wiem też czy wymieniać to kompletem czy jak się zmienia świece żarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kupiłem, kur@ na allegro są po 20zł a ja kupiłem po 52zł sztuka :angry: na 14mają być wymienione, jutro powiem jaki efekt, specjalnie zostawię go na noc przed garażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniaj tylko i wyłącznie w komplecie, ja mam identyczne objawy z tym że świece wymieniałem i nie pomogło ;/

A to niby czemu? Bo niby że reszta też zaraz padnie? Bzdura...Ja wymieniłem 30kkm temu jedną świecę i do tej pory wszystkie ładnie grzeją , auto stoi cały czas pod chmurką , dziś przy -16 odpalił bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...