Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pc pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

panowie wczoraj wszystko gralo i nagle tlo zrobilo sie niebieskie i pisalo ze jakis problem z biosem po czym komp uruchomil sie ponownie i dalej smigalem na nim,dzis rano wszedlem tylko na forum i nagle stalo sie to

28b130f991bf12f0m.jpg

cec18fb6f404b858m.jpg

od tej pory komp uruchamia sie do tego pAska windows i ekran staje sie czarny na nic nie reaguje,co moglo sie stac karta graficzna czy plyta glowna czy co do cholewki moglo sie stac wirus?nawet windowsa nowego nie moge wgrac bo te bochomazy zamazuja wszystko.....

wczesniej nigdy oznak zadnych nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włożyć inną kartę graficzną. Zachowuje się jakby była przegrzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie pamieci w karcie graficznej padly... ale to jest taka diagnoza na pierwszy rzut oka. sproboj podmienic grafe i sprawdzic...

windows wcale nie startuje? sprobuj podczas uruchamiania wcisnac F8 i wejsc do trybu awaryjnego... a jak masz grafe na plycie glownej to w awaryjnym dociagnij stery i zobacz czy zadziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie pamieci w karcie graficznej padly... ale to jest taka diagnoza na pierwszy rzut oka. sproboj podmienic grafe i sprawdzic...

windows wcale nie startuje? sprobuj podczas uruchamiania wcisnac F8 i wejsc do trybu awaryjnego... a jak masz grafe na plycie glownej to w awaryjnym dociagnij stery i zobacz czy zadziala

windows startuje tylko do tego napisu i pasek leci ze 3-4 razy i powinien sie ladowac wtedy,a tu pojawia sie caly czarny ekran i koniec nic wiecej sie nie pojawia,karty podmienie w niedziele bo teraz niemam jak mam tylko lapka i tego pc,w domu w PL mam kolejnego PC to spruboje zrobic jak mowicie

ok do awaryjnego wchodzi te znaczki sa ale bledsze i da sie cos zobaczyc,jak wgrac te sterowniki normalnie z plyty w trybie awaryjnym czy jak?gdzie je odszukac[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 17:35_________________________________________________panowie i o co chodzi,komp zmartwychstal,wszedlem tylko w tryb awaryjny jak radzil nike21 i nawet nic nie robilem bo nie wiedzialem co,i po kilku minutach te znaczki zniknely...wiec reset i wchodze do normalnego windowsa i smiga jak przedtem, czy to chwilowa nie poczytalnosc...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foty ktore wstawiles to ewidentny przypadek grafiki... moze sie przegrzewac jak adamq napisal albo pamieci na karcie siadaja... jak sie znowu sypnie to sprobuj z inna grafa :wink4:

warto tez otworzyc bude i z kurzu przedmuchac...[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 18:52_________________________________________________

ok do awaryjnego wchodzi te znaczki sa ale bledsze i da sie cos zobaczyc,jak wgrac te sterowniki normalnie z plyty w trybie awaryjnym czy jak?gdzie je odszukac

a masz wejscie VGA na plycie gł? jak tak to sprobuj przepiac monitor w to wlasnie wejscie i zobacz czy bedzie sie zrzucal obraz... mozliwe ze w biosie masz wylaczone wiec najpierw musisz wlaczyc...[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 18:54_________________________________________________i nie wykluczone ze wtedy stery do tej grafy beda potrzebne... powinny byc na plytce od plyty gl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bude mam otwarta,caly czas dla lepszego chlodzenia,odkurzam tez raz w tyg.jak w chacie sprzatam,,,dzieki za pomoc panowie zaopatrze sie w lepsza moze karte i bedzie jako zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby od razu karte wymieniać jak tylko obraz nie działa ? Troszeczkę za szybko.

Padł sterownik od karty i tyle. Wchodzisz w tryb awaryjny, instalujesz na nowo i po kłopocie.

Podzielam zdanie nike21, to raczej nie jest zepsuta karta graficzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij kartę graficzną , przeczyść wejście i znowu wepnij. Sprawdz tez jaka temperature ma graficzna w trybie normalnym (podczas chodzenia po necie itepe. oraz podczas grania w grę) Najlepiej sprawdz 2 programami Everestem i Speedfanem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie zastosuje sie do rad bo dzis rano znowu powtorka z rozrywki

wszedlem w tryb awaryjny wrzucilem plyte od grafiki,i wyskakuje komunikat nie mozna odnalezc pliku i plyta sie nie odpala

zapomnialem ze raz podczas grania 2tyg.temu komp sie wylaczyl sam chyba od temp.wtedy przytyralem normalny wiatrak i pomagalem w chlodzeniu ale to bylo raz i 2 tyg.temu[br]Dopisany: 19 Grudzień 2009, 06:53_________________________________________________jesli mozna wiedziec to w konkretnie wejsc,bo z wiedzy o kompach to nie wiele u mnie takze jakby mogl ktos strescic jak sie zabrac i gdzie powchodzic,zeby plyta odpalila....windowsa calego nowego nie moge wgrac bo nie widac literek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby od razu karte wymieniać jak tylko obraz nie działa ? Troszeczkę za szybko.

Padł sterownik od karty i tyle. Wchodzisz w tryb awaryjny, instalujesz na nowo i po kłopocie.

Podzielam zdanie nike21, to raczej nie jest zepsuta karta graficzna

Sorry ale głupoty piszesz.

Przecież na zdjęciach masz pokazane, że pasy pokazują się od razu po włączeniu komputera.

Co ma do tego sterownik? Ewidentnie grafika uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyjąć baterie z płyty głównej na kilkanaście sekund a następnie włożyć to w celu zrestartowania biosu. D tego polecam wyjąć kartę graficzną przeczyścić AGP lub PCI zależy co masz. Jak to nie pomoże to może oznaczać koniec grafiki albo płyty konkretnie samego AGP/PCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy widok :polew:

Rdzeń na karcie graficznej się przegrzewa. Spróbuj przeczyścić wiatrak na k.g. żeby usprawnić przepływ powietrza między rdzeniem a radiatorem (potem sprawdź czy w ogóle się kręci). Jeżeli to nie pomoże to czeka Cie niestety wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu, żeby nie zakładać kolejnego, mam nadzieję że mi pomożecie i że ktoś tu będzie zaglądał.

Pojawiło mi się juz 2 raz takie coś:

dscn5281e.th.jpg

Co to kuźwa niby znaczy? I co mogę z tym zrobić? :mysli: po reseciku wszystko ok :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy Ci siadają.... Zrób MEMtesta u jakiegoś znajomego...[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 22:46_________________________________________________Albo u siebie tym programikiem http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Program,Windows,12556.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy Ci siadają.... Zrób MEMtesta u jakiegoś znajomego...[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 22:46_________________________________________________Albo u siebie tym programikiem http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Program,Windows,12556.html

:shocked: no nie gadaj... komp ma miesiąc? dwa? :blink::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo RedTjuba :decayed:

:) mówisz? skąd wiesz? miałeś podobny problem? :naughty: Może i Twój tekst miałby sens gdyby ten komputer był podłączony do neta :tongue4:

dodam że to nie jest mój komputer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo RedTjuba :decayed:

:) mówisz? skąd wiesz? miałeś podobny problem? :naughty: Może i Twój tekst miałby sens gdyby ten komputer był podłączony do neta :tongue4:

dodam że to nie jest mój komputer :P

Nie mialem takiego problemu, bo ja w ogole internetu nie mam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...