Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pc pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

chłopie Ramy Padają lub Dysk Systemowy , ew Pł.Główna....i tyle.... ale obstawiam RAMY..... :(

Luzik komp kupiony w listopadzie :) idzie na gwarancję i mnie to grzeje :wink4: Dzięki za pomoc :notworthy: Bo bym żył w nieświadomości i olał ten problem...

Nie mialem takiego problemu, bo ja w ogole internetu nie mam :decayed:

:naughty: tak tak, widać po liczbie postów na forum :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie Ramy Padają lub Dysk Systemowy , ew Pł.Główna....i tyle.... ale obstawiam RAMY..... :(

Może wszytko naraz się wysrało :)

Odinstaluj ESET-a i napisz czy mu się polepszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalekx mialem o samo 2razy ,3tyg,temu raz -reset i bylo ok,tydz.temu 2 raz i po tym mialem juz tylko te paski..............co do mojego problemu bylem u magikow od kompow i nie stety karta umarla nic sie nie dalo dla niej zrobic,przegrzala sie bestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś identyczny błąd co rafalekx?

Bo to, że wywalało również u Ciebie bluscreena to nie znaczy, że z tego samego powodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niebieskie jak to nazwałeś zawiera opis problemu który to niebieskie wywołuje..

w tym przypadku to

Stop 0x000000D1 lub DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

jak podaje wujek google oznacza to ni mniej ni więcej :

"Jest to jeden z najczęstszych błędów Stop. Zazwyczaj błąd ten pojawia się, kiedy sterownik próbuje uzyskać dostęp do niewłaściwego adresu pamięci.

Rozwiązanie: Poszukaj nie podpisanych sterowników i bądź szczególnie podejrzliwy wobec ostatnio instalowanych lub aktualizowanych programów antywirusowych, narzędzi do wypalania płyt CD, narzędzi dyskowych oraz programów do tworzenia kopii zapasowych, które mogły zainstalować wadliwy sterownik filtra systemu plików."

u Ciebie chodzi o epfwtdi.sys

tak jak napisał Matig7 wyłącz Eseta, lub poszukaj jakichś aktualizacji i je zainstaluj. powinno pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc, oddam kompa na serwis niech mi sprawdzą pamięć (już z nimi gadałem), jeśli jest coś nie halo to wymienią bo komp na gwarancji jest :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika do wymiany na 100%.

Niby dlaczego? :wallbash:

Dzięki panowie za pomoc, oddam kompa na serwis niech mi sprawdzą pamięć (już z nimi gadałem), jeśli jest coś nie halo to wymienią bo komp na gwarancji jest :wink4:

Ale próbowałeś chociaż z tym ESET-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale próbowałeś chociaż z tym ESET-em?

Ten bluescreen wyskoczył tylko dwa razy i to ja go widziałem tylko raz i strzeliłem fotę... Komp jest 70 km ode mnie więc nie mam jak tego nadzorować, komp chodzi codziennie i od tamtej pory cisza wszystko ok. A sprawdzić pamięć można, przecież na gwarancji za to nie będę płacił. Za 2 tygodnie pojadę i zobaczę co z tym kompem, w sumie dopiero za 2 tyg. bym go na serwis oddawał :wink4: Teraz nie mam jak nawet :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oddać możesz tylko że jesteś 3 tygodnie bez kompa (14-dni roboczych) więc nie wiem czy to taki opłacalny biznes jest :)

a skoro jest OK to pewnie eset pociągnął jakąś aktualizacje która wyeliminowała ten problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oddać możesz tylko że jesteś 3 tygodnie bez kompa (14-dni roboczych) więc nie wiem czy to taki opłacalny biznes jest :)

Powiedzieli mi że w 2 godziny to sprawdzą i jeszcze tego samego dnia odbiorę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

jak w PC/lapku zmienić w XP/Viście nazwę użytkownika???

Już tłumaczę o co chodzi:

mam kompa z drugiej ręki, pozmieniałem w kontach użytkowników, administratora stare nazwy na swoje, zmieniłem nazwę komputera, wszystkie nazwy pozmieniałem na np. MARTA,

jednak uruchamiając Menadżera zadań windows, wiersze polecenia ciągle pokazuje mi starą nazwę użytkownika np. JULIA,

gdzie "wejść głębiej" aby JULIĘ zmienić na MARTĘ ? :decayed::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinno się to dać zrobić tak jak poniżej, ale nie próbowałem.

- logujesz się na inne konto z uprawnieniami administratora niż to, które będziesz zmieniał

- w eksplorerze, czy tez innym menadżerze plików, włazisz w Documents and settings

- zmieniasz nazwę folderu JULIA na MARTA

- odpalasz edytor rejestru (Start->Uruchom, regedit)

- włazisz w gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList są tam podgałęzie odpowiadające identyfikatorom SID użytkowników

przeglądasz wszystkie w poszukiwaniu tego, gdzie wartość ProfileImagePath zawiera %SystemDrive%\Documents and Settings\JULIA

zmieniasz wartość na %SystemDrive%\Documents and Settings\MARTA i zamykasz edytor rejestru.

Restartujesz kompa i próbujesz się zalogować na konto Marta.

W razie niepowodzenia zawsze możesz przywrócić poprzednie ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinno się to dać zrobić tak jak poniżej, ale nie próbowałem.

- logujesz się na inne konto z uprawnieniami administratora niż to, które będziesz zmieniał

- w eksplorerze, czy tez innym menadżerze plików, włazisz w Documents and settings

- zmieniasz nazwę folderu JULIA na MARTA

- odpalasz edytor rejestru (Start->Uruchom, regedit)

- włazisz w gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList są tam podgałęzie odpowiadające identyfikatorom SID użytkowników

przeglądasz wszystkie w poszukiwaniu tego, gdzie wartość ProfileImagePath zawiera %SystemDrive%\Documents and Settings\JULIA

zmieniasz wartość na %SystemDrive%\Documents and Settings\MARTA i zamykasz edytor rejestru.

Restartujesz kompa i próbujesz się zalogować na konto Marta.

W razie niepowodzenia zawsze możesz przywrócić poprzednie ustawienie.

próbuję i nic, odmowa dostępu przy zmianie nazwy na etapie Documents and settings :wallbash:

ale dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... w trybie awaryjnym tez ?

Możesz też ściągnąć sobie taki Live CD z windowsem http://www.ubcd4win.com/ i po odpaleniu z płytki zmienić nazwę. Potem poprawić wpisy w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...