Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

no tak na sprzęgło z AWX - mam dwumasę i tarczę praktycznie nowe - dla tego zostaje moje - myślę że wytrzyma ?

po swapie Q jak wszystko będzie ok to pewnie zrobię chip na jakieś 160 - 170 kucy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam nr tej kostki
1J0973702
Tylko dwa piny do tego tez musisz mieć.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MemberA4 napisał:

Mam nr tej kostki
1J0973702
Tylko dwa piny do tego tez musisz mieć.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki ci śliczne - a podasz mi numery pinów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklep w google ten nr bo wyglada na to ze do tej kostki sa od razu w zestawie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nawet z przewodem można kupić - super - dzięki wielkie za pomoc.

mam nadzieję że już wszystkie niuanse zostały odkryte:

- kostka czujnika skrzyni,

- zmiana odczytu prędkości na ABS

- wskazania paliwa - jeszcze muszę sprawdzić u mnie jaki mam numery ( do tego muszę dostać się do baku od góry i trzeba wyjmować cały bagażnik-na dniach to zrobię)

- rozrusznik będzie pasował,

- nie wiem jak sprawa się ma z czujnikami ABS - a raczej z kostkami - mam nadzieje że będą pasowały

- nie wiem jeszcze czy przewody hamulcowe z tyłu należy odkręcić tylko przy łączniku elastycznym czy trzeba ruszać miedz? 

- przy montażu zbiornika trzeba przeciągnąć przewody z jego jednej strony na drugą( połączenie obu pływaków?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie jak przedłużać ten kabel do tej kostki - który kolor na który pin - kojarzycie może ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie jak przedłużać ten kabel do tej kostki - który kolor na który pin - kojarzycie może ? 

Obojętne który, tu chodzi o zamkniecie obwodu przez czujnik tylko[emoji4]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawci_o napisał:

- nie wiem jeszcze czy przewody hamulcowe z tyłu należy odkręcić tylko przy łączniku elastycznym czy trzeba ruszać miedz? 

- przy montażu zbiornika trzeba przeciągnąć przewody z jego jednej strony na drugą( połączenie obu pływaków?)

odkręcasz zaciski i wieszasz je tak zeby Ci nie wadziły, nie musisz ich rozkręcać

jeden przewód ciagniesz od zegarów lewą strona auta do lewego czujnika a masę tylko ciągniesz z prawej strony

ja jeszcze ten przewód zmasowałem z karoserią auta przykręcajac go do srubki od boczka oparcia tylnego

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce będę chciał wypiaskować i pomalować -więc pewnie odkręcę te węże gumowe.

mam jeszcze pytanie ponieważ nie mam wszystkich tulei - jakie są numery tulei w tym aluminiowym wahaczu tylnym - mam tylko te składające się z dwóch - a tam są jeszcze 2 tuleje, oraz potrzebuję informację na temat

8E0501529K

12bdebf049edc9b7med.jpg

 czy w tych wahaczach tuleje są wymienne czy też nie ?

708f53ee19e8ab85gen.jpg

oraz potrzebuję numer tej ze zdjęcia:

eebe6ec7dc00c279gen.jpg

to chyba były by wszystkie jakie są mi potrzebne - bardzo proszę o pomoc i podanie nr. tych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie a znajdziecie.Pytajcie a będzie wam dane. :hi:Tak na szybko jeden temat, bo jestem po nocy i idę spać.

https://a4-klub.pl/topic/352180-tylne-zawieszenie-a4b6-fwd/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za link - już sobie wszystko spisałem co potrzebuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety lipa z tymi tulejami - nie mogą w sklepie znaleźć:

8E0505185M

oraz 

8E0505171J

 

Może ktoś z Was ma te tuleje- numery są z tego screen:

tylnetulej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie już złożone -czeka na nakrętki do śrub regulacji kątów i zbieżności i w lipcu montaż:)

jeszcze rozpoznaję temat amortyzatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany szykuje się na dokończenie przekładki na dniach czyli montaż skrzyni i wału.Pytanie co od montażu wału.On pracuje w takiej pozycji roboczej jak na foto.

w1.JPG

 

 

Czyli łapki podpory są do dołu, część wału gdzie jest podpora idzie do skrzyni a tam gdzie nalepka do wału?

Dodatkowo podpora wału jest w ten sposób przykręcona do mocowań, takimi śrubami jak na zdjęciach a dalej idzie na to osłona?

w2.JPGw3-002.JPGw4.JPGw5-001.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko tak jak napisałeś się zgadza tylko przy tych srubach brakuje podkładek które trzymaja ta osłone

ja zrobiłem tak ze w te mniejsze otwory w podporze wału wcisnałem kołeczki i osłone przykręcam do nich wkrętami :)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak nie idzie w oryginale?Patrzyłem w etkę i wychodzi, że osłona przy śrubach jest mocowana właśnie na kołeczki wciskane w ten mniejszy otwór, takie jak na foto.

indeks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są kołeczki które wkładasz w te dwa otwory z tyłu w których teraz miałes wkręcone śruby na klucz spline m8 doprzykręcania tej krótkiej poprzeczki alu

śruby do przykręcania podpory mają takie podkładki kołnierzowe które trzymaja osłone w tych większych otworach

śruba.jpg

Przechwytywanie.JPG

zwróć uwagę na grafikę z etki gdzie są te kołeczki a gdzie sruby :)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to są takie.Dzięki.Muszę poszukać w garażu, bo gdzieś takie widziałem w gratach przekładkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 16.04.2017 o 07:22, piotrsob1 napisał:

Do AVF-a na pewno podejdzie Ci bez żadnych problemów skrzynia z B7 ( od silnika BPW, jest on najbardziej zbliżony konstrukcyjnie do twojego )

Oznaczenie tej skrzyni to JEE ( szesciobiegowa ). Taką mam u siebie i złego słowa o niej powiedzieć nie mogę :hi:

Oki. Jaki masz dokładnie wał u siebie z jakim dokladnie oznaczeniem jak  mozęsz mi powiedzieć? Sprawa jest skomplikowana, bo włożyliśmy quattro do a4 b6 z dyfrem EUB na skrzyni biegów JEE z 2.0 TDI, jak sie mogło wydawać wał o oznaczeniu 8E0521101T jest zamienny z literą 8E0521101D, Panowie :D nie pasuje !! Nie ma gdzie podpory przykręcić :P i co wy chłopy na to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pb34499 napisał:

Nie ma gdzie podpory przykręcić :P i co wy chłopy na to :D

podpora nie zaleznie chyba od długości wału jest przykręcana w jednym miejscu tzn mocowania do jej przykręcenia są w jednym miejscu zgrzane do nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...