Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wyklepanie dachu


lodtkap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie!

Oczywiscie jestem szczesliwym posiadaczem audi, z tym, ze pytanie nie dotyczy samochodu tej pieknej marki. Mam pytanie zwiazane z wyklepaniem dachu. Czy jest z tym jakis problem i przede wszystkim czy jest to kosztowne. Wiem ze powinienem sie skonsultowac z jakims blacharzem, ale niestety nie mam aktualnie takiej mozliwosci, dlatego tez zgłaszam sie z prośbą do Was. Ponizej zdjecie dachu, dodam ze samochod to peugeot 107. Z góry dzieki za pomoc.

Pozdrawiam!

1Ka1WS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się zrobić, koszt mniej więcej taki sam jak innych elementów, miałem mocniej zniszczony dach w VW t4 i zrobili ładni nie było widać, tylko że szyby pękały w czasie jazdy :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma zrobić to blacharz " mniej więcej " to chyba lapiej kupić cały dach i wstawić . Tylko oczywiście fachowo. Nie grozi to sytuacją że po plażowniu nie poznamy samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grozi to sytuacją że po plażowniu nie poznamy samochodu

:wtf:

_________________________________________________

Chyba nie wiesz ile jest pracy ze wstawieniem dachu, a po drugie automatycznie przewyższy to koszty klepania dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada- spasuj z tym autem, tym bardziej jeżeli nie masz doświadczenia w temacie. Skoro jest za niewielkie pieniądze to nie bez powodu, wiem z autopsji że przy poobijanych autach wychodzą różne niespodzianki, do nietypowych aut używanych części nie ma i potem na gotowo wychodzi +/- tyle co kupiony w całości a bity był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapka do odcięcia i wspawania drugiej .Ciąć na słupkach :) Najprostrza rzecz i najbardziej skuteczna . Ja bym to tak widział . Zresztą wiele takich aut jezdzi mimo krzyku ludzi ze jest to przeszczep .Ale pomyśl sobie - poszpachlujesz - masz szpachlę i to w dużych ilościach . A tak tylko na słupkach . I jesli zrobi to ktoś z głowa - masz jej ( szpachli ) bardzo mało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie daszki się wstawiało :gwizdanie:

c5a26a2dc73fb214m.jpg

2070cacd9e42ee20m.jpg

9f87c12e6031780bm.jpg

i klient very happy po dziś dzień. :naughty:

Gdy czytam opinie o NIE BITYCH z Anglii to :polew:

tyle bitych to ja nawet w Polsce nie widziałem

sorry za mały :ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh to samo można powiedzieć - napisac o niemieckich maszynach.... nie tylko POLAK jest cwany NIEMIEC jeszcze bardziej przywozi do POLACZKA auto (częściej płaci POLACZKOWI za to przywiezienie) POLACZEK robi bo jest tani - drugi POLACZEK zawozi na AUDO HAUS to NIEMCA, TURKA czy innego tam pomazańca i później przyjeżdża kto???, a no właśnie POLACZEK i kupuje furkę jako nie bitą nie naprawianą bo NIEMCOWI się nie opłaca robić auta po UNFALL'u... to właśnie go nei robi tylko wyręcza się jak to już kiedyś robili (1939-1945) POLACZKIEM..... wybaczcie mój tok rozumowania (wiem że nieładnie) ale sam byłem świadkiem wożenia takich aut to polskich warsztatów (np.:woj. śląskie)......boli jak drzazga w fiu...cie ale cóż jak to się mawia.... Życie!!!!!!!! :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, moim skromnym zdaniem lepiej wstawić nowy dach do tego francuza, niż nawalic kitu na dach a po wakacjach zobaczysz jak ładnie Twój daszek pęka i wymaga poprawy :)

a odnośnie polskiej mentalności, to Panowie, ludzie jazdę maja na bezwypadki, a co jest złego w takim choćby wstawieniu dachy, cwiartki czy innego elementu, jeżeli jest to dobrze zrobione, zachowana geometria, auto prosto jedzie, nie ściąga,opon nie tnie.to w czym problem???

to tak jakbym np ja złamał poważnie rękę, i wymaga to załóżmy drobnej rekonstrukcji kości. to co po ingerencji chirurga mam już sobie wmawiać,ze to nie to samo, ze moja ręka to juz sie do niczego nie nadaje...:)

heh może sie kiedyś Ci wszyscy znawcy douczą tego i owego i przestana mice takie jazdy... :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę mieć spawany dach, błotniki niż prostowanie na ramie jeżdżąc z po szpachlowanym podłużnicami lub spawany z dwóch części

dach to pan pikuś aby było zrobione profesjonalnie i nie ma obawy do dalszej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył crashtest takiego ulepa z wstawianym dachem/ ćwiartką/ połówką, jak się zachowa takie nadwozie. Nie wiem co ma znaczyć stwierdzenie jazdy na bezwypadkowe, osobiście też wolę jeździć nie walonym samochodem, a jak ktoś lubi dłubanko to niech kupuje rozwalone, wstawia kawałki karoserii i cieszy się jak ma profesjonalnie zrobione :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego dachu nikt ci nie wyklepie. lakiernicy sa leniwi i wolą wspawać nowy niż sie pieprzyć. dodatkowo bedziesz bardzo niezadowolony. dach pracuje podczas jazdy i po pół roku bedziesz odrywał płaty szpachlu z niego. na moje oko tylko wspawanie drugiego. sa fachmani którzy to robią. mniejsze to zło niż klepanie uszkodzonego - napewno mniej sie poskłada podczas wypadku niż klepany.

wybór należy do ciebie osobiście dla siebie nie wzioł bym takiego auta nawet za pół ceny.

majkel_majki tu sie z tobą niezgodze. wspawanie ćwiartki na oryginalnych łączeniach nie osłabia nadwozia. wszystko zrobione jest na fabrycznych zgrzewach. samochód nie składa sie z jednej części blachy tylko jest to puszka dołączonych do siebie elementów. jeżeli jakiś lakiernik zna sie na temacie to nie ma bata nawet fachowy serwis nie pozna że coś było robione.

oczywiście trzeba znaleść fachmana a nie ściemniacza który to fachowo zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...