Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sprawdź czy posiada norme do Twojego auta. Jest na naklejce.

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Na oleju? Jaką normę? Jutro będę miał olej, Jutro planowałem wymianę. Może jakieś wskazówki?

Opublikowano

Sprawdz sobie w ETCE jakie ori oznaczenie ma.olej w skrzyni Twojego auta i czy Ravenol ja spełnia.

Opublikowano

O dzięki wielkie. Zły olej zamówiłem... Ravenol atf 6hp a powinienem 8hp. Numer ori G060162A2. Jeszcze do tego 2 razy droższy...

Opublikowano

No niestety.

Opublikowano

Sciągnąłem Etke 7.0 + aktualizacje i tam pokazuje inny numer

G055005A2 czyli ten co zamówiłem 6hp pasuje. Nic już z tego nie rozumiem
Opublikowano

Jutro Ci sprawdze co i jak.

Opublikowano

Musze wiedzieć dziś :( bo nie wiem czy odebrać paczkę czy nie.

1.jpg

Opublikowano

nie mam dostepu do ETKI

jakie masz oznaczenie skrzyni biegow ?

Opublikowano

Na skrzyni zielona tabliczka 6HP19

Chyba moja etka pokazuje błędne dane. Tutaj inny numer (taki sam jak na stronie Ravenol)

1.jpg

Znalazłem info z którego wynika, że 6HP19 były w FWD. 6HP19A w quattro,

Wskazówki dotyczące zastosowania:

RAVENOL ATF 6HP Fluid został opracowany do użytku w najnowszych przekładniach serii 6HP w ZF 6HP19, 6HP21, 6HP26, 6HP28, 6HP32, 6HP34, jak również dla pięciobiegowych automatycznych skrzyń biegów serii 5HP. Jest kompatybilny wstecz ze wszystkimi wcześniejszymi cztero- i pięciobiegowymi wersjami przekładni w samochodach osobowych ZF za wyjątkiem 6 HP26A61 w pojazdach z AUDI W12 (tylko oryginalne VW G055162A2 niebieskie) oraz 6HP19X dla AUDI Q7, 6HP19A, 6HP28AF (tylko oryginalne VW G060162A2 zielone).

Wszędzie inne informacje.

1.jpg

Edytowane przez Mateusze30

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ASO samo nie wie co ma lac...

u nas kosztuje 160 zł za litr... i jest niebieski. mozesz sprawdzic na stronie ZF a . model naszej skrzyni to 6hp19A - to A oznacza ze mamy quattro i tam jest wymagany olej lifeguard6 PLUS. w przeciwienstwie do oleju zółtego lifeguard6 ale bez plusa ktory sluzy w identycznych skrzyniach w bmw i jaguarze.

przerabialem ten temat rok temu i lipa na maksa. w kazdym razie prosto od ZF jest chyba troche taniej.

ogolnie to ja troche zaczarowalem z tym olejem, ale ni polecam takich eksperymentow przy wymianie. bo nie wiadomo czy oleje sa ze soba mieszalne.

moja skrzynia byla wyjeta i rozebrana bo cos tam trzebabylo wymienic i zdecydeowal sie zalac olejem bez plusa, czyli takim jak w BMW. koszt o ponad polwe mniejszy, skrzynia lata az milo. bo w sumie chyba tylko audi wymyslilo sobie drozszy olej zeby przycinac na klientach...

mam gdzies karty ZFa specyfikacji olei do poszczegolnych automatow. mamy identyczne skrzynie wiec jak cos to pytaj..

edit.

jak wiadomo ani audi ani nawet ZF nie produkuja oleju... gdyby ktos mial potwierdzone info co to jest za olej, czyjej produkcji i jakiej specyfikacji to by bylo za***iście cenne info.

Witam kolego ja mam zalany czerwony olej w tiptroniku 6 biegowy i moze wiesz jakie oznaczenie skrzyni. I dowiadywalem sie ceny to 55 zl za litr i niby wchodzi 7,7 l. I mam takie zapytanie co jaki okres powinna byc wymiana oleju?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam wszystkich

Mam problem bo wymieniłem uszczelniacz na polosi i na walku głównym ulecialo mi około 0.5-1l oleju z skrzyni i mam problem z info co tam uzupełnić skrzynia to 6HP-19 HLB

w skrzyni jest olej koloru jasny jakiś brązowy czy zoltawy bynajmniej w tym kierunku. Będę wdzięczny za wszelkie info

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

poszarpuje mi moj tiptronic szukałem i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/problem-z-automatyczna-skrzynia-biegow-wlej-r-2000-i5968163835.html

jak myślicie jest sens tyle płacić za 230ml ? ktoś coś słyszał o tym albo o innych tego typach patentach ?

Opublikowano

Poszukuję fachowca od skrzyń tiptronic ślizgają się kosze sprzęgła na 4 i 5 biegu w 5HP24.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Poszukuję fachowca od skrzyń tiptronic ślizgają się kosze sprzęgła na 4 i 5 biegu w 5HP24.

Witam mam takie pytanko dla znawców tematu dziś wymieniłem olej statyczne zalałem zielony revanol 8hp zgodny ze specyfikacją audi G 060162 A1/A2/A6 taki też niby miąłem wcześniej zalany ale okazał się zonk spuszczam olej a tam kolor brunatny a byłem przy płukaniu skrzyni wcześniej jak robiłem i widziałem że zielonym płukają to dlaczego teraz był taki kolor. Czy jak już zalałem zielony musze aktualizować softa skrzyni.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam.Od niedawna stałem się posiadaczem audi a4 b7 3.0 tdi asb tiptronic przebieg 110 tyś/km o dziwo potwierdzone w ASO.

W skrzyni biegów niepokoiły mnie dwie rzeczy mianowicie przy ostrym hamowaniu odczuwalna była redukcja z 2 na 1 (nie była to aksamitna zmiana biegu).

Drugi objaw to jak dla mnie nieprzyjemne dohamowywanie silnikiem przy puszczonym pedale gazu od 70 km/h do 0, obroty silnika wtedy falują od 900 do 1100,auto delikatnie hamuje puszcza hamuje puszcza.Diagnostyka skrzyni zrobiona błędów brak,poziom jak i konsystencja oleju ok.

Postanowiłem dodać do skrzyni Xado EX120 do automatów w tym tiptronic dwa opakowania (dużo czytałem o ceramizacji i stosowałem w poprzednim aucie prewencyjnie).

Po ok 600km wszystkie biegi zaczęły wchodzić tak samo aksamitnie (czyli nie wiadomo kiedy) a efekt dohamowywania ustąpił.

Na drodze którą jeżdze codziennie i ze 100 km/h puszczam gaz zawsze w tym samym miejscu teraz do skrzyżowania auto dotacza się z prędkością o 30 km/h większą a skrzynia jak by była odłączona od napędu.

Myślę że nie jest to złoty środek i na pewno nie zastąpi wymiany oleju z którą też są jednak problemy,ale temat wart zainteresowania.

W moim przypadku pomogło w 100% choć przejechałem dopiero 3tyś km i postaram się napisać za kolejne kilka tyś km czy jest wszystko ok

Pozdrawiam


poszarpuje mi moj tiptronic szukałem i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/problem-z-automatyczna-skrzynia-biegow-wlej-r-2000-i5968163835.html

jak myślicie jest sens tyle płacić za 230ml ? ktoś coś słyszał o tym albo o innych tego typach patentach


poszarpuje mi moj tiptronic szukałem i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/problem-z-automatyczna-skrzynia-biegow-wlej-r-2000-i5968163835.html

jak myślicie jest sens tyle płacić za 230ml ? ktoś coś słyszał o tym albo o innych tego typach patentach ?

Quik Silver Xado EX120 do automatów kosztuje ok 50 zł na 5L oleju u mnie pomogło ciekawe na jak długo ale pomogło :banan:

Edytowane przez michaljag502

Opublikowano

Witam.Od niedawna stałem się posiadaczem audi a4 b7 3.0 tdi asb tiptronic przebieg 110 tyś/km o dziwo potwierdzone w ASO.

W skrzyni biegów niepokoiły mnie dwie rzeczy mianowicie przy ostrym hamowaniu odczuwalna była redukcja z 2 na 1 (nie była to aksamitna zmiana biegu).

Drugi objaw to jak dla mnie nieprzyjemne dohamowywanie silnikiem przy puszczonym pedale gazu od 70 km/h do 0, obroty silnika wtedy falują od 900 do 1100,auto delikatnie hamuje puszcza hamuje puszcza.Diagnostyka skrzyni zrobiona błędów brak,poziom jak i konsystencja oleju ok.

Postanowiłem dodać do skrzyni Xado EX120 do automatów w tym tiptronic dwa opakowania (dużo czytałem o ceramizacji i stosowałem w poprzednim aucie prewencyjnie).

Po ok 600km wszystkie biegi zaczęły wchodzić tak samo aksamitnie (czyli nie wiadomo kiedy) a efekt dohamowywania ustąpił.

Na drodze którą jeżdze codziennie i ze 100 km/h puszczam gaz zawsze w tym samym miejscu teraz do skrzyżowania auto dotacza się z prędkością o 30 km/h większą a skrzynia jak by była odłączona od napędu.

Myślę że nie jest to złoty środek i na pewno nie zastąpi wymiany oleju z którą też są jednak problemy,ale temat wart zainteresowania.

W moim przypadku pomogło w 100% choć przejechałem dopiero 3tyś km i postaram się napisać za kolejne kilka tyś km czy jest wszystko ok

Pozdrawiam

poszarpuje mi moj tiptronic szukałem i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/problem-z-automatyczna-skrzynia-biegow-wlej-r-2000-i5968163835.html

jak myślicie jest sens tyle płacić za 230ml ? ktoś coś słyszał o tym albo o innych tego typach patentach

poszarpuje mi moj tiptronic szukałem i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/problem-z-automatyczna-skrzynia-biegow-wlej-r-2000-i5968163835.html

jak myślicie jest sens tyle płacić za 230ml ? ktoś coś słyszał o tym albo o innych tego typach patentach ?

Quik Silver Xado EX120 do automatów kosztuje ok 50 zł na 5L oleju u mnie pomogło ciekawe na jak długo ale pomogło :banan:

Kolego a podaj jakiś link gdzie to pewnie kupic i ile tego wstrzyknać do skrzyni żeby pomogło.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam.Od niedawna stałem się posiadaczem audi a4 b7 3.0 tdi asb tiptronic przebieg 110 tyś/km o dziwo potwierdzone w ASO.

W skrzyni biegów niepokoiły mnie dwie rzeczy mianowicie przy ostrym hamowaniu odczuwalna była redukcja z 2 na 1 (nie była to aksamitna zmiana biegu).

Drugi objaw to jak dla mnie nieprzyjemne dohamowywanie silnikiem przy puszczonym pedale gazu od 70 km/h do 0, obroty silnika wtedy falują od 900 do 1100,auto delikatnie hamuje puszcza hamuje puszcza.Diagnostyka skrzyni zrobiona błędów brak,poziom jak i konsystencja oleju ok.

Postanowiłem dodać do skrzyni Xado EX120 do automatów w tym tiptronic dwa opakowania (dużo czytałem o ceramizacji i stosowałem w poprzednim aucie prewencyjnie).

Po ok 600km wszystkie biegi zaczęły wchodzić tak samo aksamitnie (czyli nie wiadomo kiedy) a efekt dohamowywania ustąpił.

Na drodze którą jeżdze codziennie i ze 100 km/h puszczam gaz zawsze w tym samym miejscu teraz do skrzyżowania auto dotacza się z prędkością o 30 km/h większą a skrzynia jak by była odłączona od napędu.

Myślę że nie jest to złoty środek i na pewno nie zastąpi wymiany oleju z którą też są jednak problemy,ale temat wart zainteresowania.

W moim przypadku pomogło w 100% choć przejechałem dopiero 3tyś km i postaram się napisać za kolejne kilka tyś km czy jest wszystko ok

Pozdrawiam

poszarpuje mi moj tiptronic szukałem i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/problem-z-automatyczna-skrzynia-biegow-wlej-r-2000-i5968163835.html

jak myślicie jest sens tyle płacić za 230ml ? ktoś coś słyszał o tym albo o innych tego typach patentach

poszarpuje mi moj tiptronic szukałem i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/problem-z-automatyczna-skrzynia-biegow-wlej-r-2000-i5968163835.html

jak myślicie jest sens tyle płacić za 230ml ? ktoś coś słyszał o tym albo o innych tego typach patentach ?

Quik Silver Xado EX120 do automatów kosztuje ok 50 zł na 5L oleju u mnie pomogło ciekawe na jak długo ale pomogło :banan:

Kolego a podaj jakiś link gdzie to pewnie kupic i ile tego wstrzyknać do skrzyni żeby pomogło

Witam.Od niedawna stałem się posiadaczem audi a4 b7 3.0 tdi asb tiptronic przebieg 110 tyś/km o dziwo potwierdzone w ASO.

W skrzyni biegów niepokoiły mnie dwie rzeczy mianowicie przy ostrym hamowaniu odczuwalna była redukcja z 2 na 1 (nie była to aksamitna zmiana biegu).

Drugi objaw to jak dla mnie nieprzyjemne dohamowywanie silnikiem przy puszczonym pedale gazu od 70 km/h do 0, obroty silnika wtedy falują od 900 do 1100,auto delikatnie hamuje puszcza hamuje puszcza.Diagnostyka skrzyni zrobiona błędów brak,poziom jak i konsystencja oleju ok.

Postanowiłem dodać do skrzyni Xado EX120 do automatów w tym tiptronic dwa opakowania (dużo czytałem o ceramizacji i stosowałem w poprzednim aucie prewencyjnie).

Po ok 600km wszystkie biegi zaczęły wchodzić tak samo aksamitnie (czyli nie wiadomo kiedy) a efekt dohamowywania ustąpił.

Na drodze którą jeżdze codziennie i ze 100 km/h puszczam gaz zawsze w tym samym miejscu teraz do skrzyżowania auto dotacza się z prędkością o 30 km/h większą a skrzynia jak by była odłączona od napędu.

Myślę że nie jest to złoty środek i na pewno nie zastąpi wymiany oleju z którą też są jednak problemy,ale temat wart zainteresowania.

W moim przypadku pomogło w 100% choć przejechałem dopiero 3tyś km i postaram się napisać za kolejne kilka tyś km czy jest wszystko ok

Pozdrawiam

poszarpuje mi moj tiptronic szukałem i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/problem-z-automatyczna-skrzynia-biegow-wlej-r-2000-i5968163835.html

jak myślicie jest sens tyle płacić za 230ml ? ktoś coś słyszał o tym albo o innych tego typach patentach

poszarpuje mi moj tiptronic szukałem i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/problem-z-automatyczna-skrzynia-biegow-wlej-r-2000-i5968163835.html

jak myślicie jest sens tyle płacić za 230ml ? ktoś coś słyszał o tym albo o innych tego typach patentach ?

Quik Silver Xado EX120 do automatów kosztuje ok 50 zł na 5L oleju u mnie pomogło ciekawe na jak długo ale pomogło :banan:

Kolego a podaj jakiś link gdzie to pewnie kupic i ile tego wstrzyknać do skrzyni żeby pomogło

Ja kupiłem na allegro sprzedający to regeneratory_pl link do aukcji http://allegro.pl/xado-ex120-do-automatycznych-skrzyn-biegow-8ml-i5775191947.html kupiłem 2 op. na ok 8L

Edytowane przez michaljag502

Opublikowano

podobne się pod temat , jak nie mam dostępu do kompa i kanału mogę jakoś inaczej sprawdzić jakie mam oznaczenie skrzyni ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Masz na wlepce

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.