Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Czym może być spowodowany słaby sygnał navi? Straszne mam opóźnienia, jadąc drogą np mijam osiedle, patrzę na navi a tu dopiero po 3-4 sekundach mija to osiedle na mapie i czasami gubi drogę, pokazuje, że jestem na drodze idącej równolegle np 200metrów dalej. Antene mam taką małą kostkę z magnezem podłączoną do gniazda po prawej stronie na górze navi jak patrzyć od tyłu. Niebieskie gniazdo jeśli się nie mylę... Może tą antenę gdzieś pod podsufitkę przeniosę? Bo mam pod deską rozdzielczą od strony pasażera

Ja bym ci proponowal założyc od kogos innego antenke gps a komus twoja bo cos tu ewidentnie jest nie tak, a w taki sposob wykluczysz wadliwa antene..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja

Panowie, kto ma na sprzedaz kable ktorymi zakoduje RNS-e ?

Allegro :decayed:

kupiłem od siemiana :good:

a tutaj moja walka dalej z komunikacja z zegarami, mam dwa przewody can hi i can low, a na wyswietlaczu w zegarach pusto wyswietla sie ok pomaranczowe jak zaczynamy jazde pozniej gora gasnie i jest czarna, brak jeszcze jakis przewodow czy co??[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 20:22_________________________________________________dodam iz w błedach licznika wychodzi brak komunikacji z radiem... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do montażu navi w mojej A4 B6 Avant (2004r.). W pierwszym poście forumowicz Alvaro opisuje iż w Avancie najlepiej założyć ori antenę na dach. I tu moje pytanie:

u mnie jest już antena, taka płetwa na dachu, czy może to być zwykła antena do radia? Czy mam szukać pod lewym boczkiem tak jak jest napisane w pierwszym poście? Dodam że do tej pory mam radio Concert CD i chyba nie mam navi w fis-ie (czrwony, sterowanie w manetce od wycieraczek), a co najmniej nic mi nie wiadomo żebym miał.

i

w Concert-cie mam dwa gniazda antenowe. Takie duże metalowe po lewej i małe plastikowe po środku (oba podłączone). Czy w moim przypadku potrzebuje kupić adapter diversity czy ten z pierwszego posta, i nie podłączać tego drugiego przewodu?

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany co to jest to TMC i czemu raz sie swieci a raz jest przekreslone ?

20110317350.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ang. Traffic Message Channel - Dzięki niej kierowcy otrzymują drogą radiową informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym.To czy świeci się czy jest przekreślone zależy od dostępności komunikatów.

http://www.autoswiat.tv/porady,Nawigacje-TMC-w-Polsce,19958,film.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany co to jest to TMC i czemu raz sie swieci a raz jest przekreslone ?

20110317350.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

U mnie też się wczoraj zaświeciło czyli to oznacza że odpalają TMC u nas :kox: gdzieś wyczytałem że od tego miesiąca ma ruszyć :gwizdanie:

Traffic Message Channel (TMC) - jest technologią służącą dostarczeniu kierowcy informacji o ruchu. Pozwala na ciche dostarczanie wysokiej jakości precyzyjnych, aktualnych i istotnych informacji w języku wybranym przez użytkownika. Dane są przesyłane przez specjalnie zakodowane fale FM przy użyciu RDS FM-System, za pomocą satelity lub Digital Audio Broadcasting. Gdy dane są zintegrowane bezpośrednio z systemem nawigacyjnym, kierowca ma możliwość wyznaczenia alternatywnych tras, aby uniknąć wypadków i korków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMC u nas w sumie nie istnieje, a szkoda. NP. w Niemczech rns-e dostaje info o korkach, wypadkach i sam kieruje na objazd.

Podobno istnieje :cool1:http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-premiera-systemu-TMC-2130191.html

Tylko z tego co gdzieś wyczytałem nie działa na wszystkich navi z TMC Za granicą faktycznie działa i spisuje się rewelacyjnie (nawet po stronie Czeskiej i słowackiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja dostalem info na navi ze jest sliska nawierzchnia :decayed:

W ogole tylko w centrum kato to dziala mi[br]Dopisany: 17 Marzec 2011, 10:22_________________________________________________A ten, da sie zeby gdzies na navi wyswietlalo predkosc z jaka jedziemy ?

Trzeba wejsc w tryb serwisowy.

"Select 'RADIO'. Turn off. Turn on. Select NAV. Press and hold the top left quadrant for more than 5 seconds. Press and hold the top right quadrant until the menu comes up."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mapki kosztuja w serwisie 299€ wiec cos tam maja w sobie hehe

z tego co ja wiem TMC nie dziala w polszy bynajmniej mi nie dzialal wczesniej - jak jade trase wrocek krakow to czasem sie pojawia ale to czeski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawigacja strasznie muli... Tzn jadąc, opóźnia o dobre 1.5-2 sekundy... Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz wpisany inny rozmiar kół niż w rzeczywistości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem się wziasc za moje rns-e wkoncu i je zakodowac.. Jednak po zakodowaniu go, dalej nie ma roznicy. Po przekreceniu kluczyka nawi wyrzuca do menu podania pinu i nei da sie zatwierdzic pinu, tzn da sie ale spowrotem prosi o pin. Podswietelnie sie swieci itp. Ale nie da sie "zalogowac" do radia.. Na wylaczonym zaplonie wszystko jest ok, dopiero jak wlacze swiatla badz przekrece kluczyk to jest problem opisany powyzej.

Kodowanie zrobilem na A6, ale probowalem wszystkich mozliwych kombinacji..

Mam seryjnie licznik z zegarkiem elektronicznym, cany pociagniete do licznika..

jest możliwe ze RNS-E jest uszkodzone ? Moze to byc spowodowane zlym softem?

Soft mam ten co byl ori przy mapce 2011

Prosze o pomoc bo rece juz opadaja :wallbash:

moim zdanie masz zle podłączone rns-e, masz pokrecone cos z przewodami <po zapłonie> nie trzyma pamieci, i <podswietlenie> sprawdz wg schematu ktory jest gdzies na forum. czasami adaptery te co sie kupuje do zmiany zwykłego radia na rns-a są w nich piny zle powkładane, dlatego przy montazu swojego sprawdzałem z tym co jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz wpisany inny rozmiar kół niż w rzeczywistości..

Ile satelit powinno być cały czas? U mnie jest tak różnie, czasami 8 a w większości 4-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy gdzie jestes ja mam czasem 6 czasem 8 czasem 11 roznie minimum 4 powinno byc gdzies czytalem ale nie jestem pewnien siemiana sie zapytaj pewnie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak mialem concerta i bose to gale mam pociagnieta do kostki iso ?

Sygnał GALA może i masz pociągnięty (musisz mieć) ale BOSE nie korzysta z tego bezpośrednio do zwiększenie głośności wraz z prędkością jazdy gdyż BOSE ma system kompensacji szumów (dwa mikrofony w górnym panelu oświetlenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy gdzie jestes ja mam czasem 6 czasem 8 czasem 11 roznie minimum 4 powinno byc gdzies czytalem ale nie jestem pewnien siemiana sie zapytaj pewnie wie

11 to nigdy nie mam... Może ta antena do d*py moja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...