Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

próbowałem wpisać ość 0 samokalibracja w kanale 002 i nie da się zapisać. To samo jest w kanale 136 mam wartość 5 co oznacza left hand drive USA i nie daje się zmienić na Europa. Co może być przyczyną? Może navi jest z USA przerobiona? jak narazie wisalem wielkość kół 1970 tak na farta. zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jezdzilem juz na 5 roznych rozmiarach kol w B6 i nigdy nie zmienialem nic w kodowaniu. RNS zawsze uczy sie sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loope a jak pozbyłeś się limitu 400 plików na karcie SD??

Przeglądałem właśnie tą aukcje:

http://moto.allegro.pl/item667622661_audi_a4_dtm_2006.html

i zaciekawiło mnie jak jest wyświetlana mapa na tym zdjęciu:

http://navi-tech.home.pl/audi/DSC_0584.JPG

wygląda jakby 3D, co wy na to?! jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę żeby mapy pod RNS-E były 3D...

są, na pewno w wersji 2009 :) przestawia się tylko widok w opcjach gdzieś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piechol ja od lutego jeżdżę na mapie z 2009 i jakoś nigdzie w opcjach takiej funkcji nie widziałem, więc powiedz mi gdzie mam tego szukać skoro na pewno jest taka możliwość.

Wiem że nowa navi ma mieć widok 3D bo na 47 stronie AndyN podał linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - :hi:

Mam problem z zestawem głosnomówiacym.

Po zamianie navi Dx (czytnik w bagazniku , sterowanie przy dzwigni biegów) i radyjka Concert II na RNS-E wszystko działa , FIS , NAVI itp poza telefonem .

Zestaw glosnomówiacy Coolman wczesniej z radyjkiemm działał idealnie - teraz gdy dzwonie wyswietla sie na FIS-ie napis TELEPHONE , RNS sie wycisza ale nic nie słychać w glosnikach. Co może być przyczyną takiej sytuacji ?

Zestaw to nie zaden BT - zwykły uchwyt z adapterem do Nokii 6210i z tego co pamietam.

I drugie pytanie - czy mozliwe jest sterowanie "gałką" od DX-owej navi urządzeniem RNS?

Zmiana kodowania nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R sprawdziłem :wink4: po kolei to będzie tak:przyciski Navi -> Map -> Setup

i tutaj mamy: Map type -> position 3D :)

włala :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - :hi:

Mam problem z zestawem głosnomówiacym.

Po zamianie navi Dx (czytnik w bagazniku , sterowanie przy dzwigni biegów) i radyjka Concert II na RNS-E wszystko działa , FIS , NAVI itp poza telefonem .

Zestaw glosnomówiacy Coolman wczesniej z radyjkiemm działał idealnie - teraz gdy dzwonie wyswietla sie na FIS-ie napis TELEPHONE , RNS sie wycisza ale nic nie słychać w glosnikach. Co może być przyczyną takiej sytuacji ?

Zestaw to nie zaden BT - zwykły uchwyt z adapterem do Nokii 6210i z tego co pamietam.

I drugie pytanie - czy mozliwe jest sterowanie "gałką" od DX-owej navi urządzeniem RNS?

Zmiana kodowania nic nie daje.

Musisz zmostkować prezwody przy czytniku (sygnał tel. przechodzi przez niego).

Gałką nie mozna sterować RNSe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zalozono mi rns-e zamiast concerta i wszystko niby jest ok z tym ze jest problem z bluetooth..

jak naciskam przycisk tel to pisze mi insert SIM (auto wykrywa i poprawnie laczy sie z telefonem n95, moge odbierac i dzwonic ale tylko z telefonu)..Koles ktory mi zakladal rns-e mowil mi ze ten modul bluetooth nie bedzie dzialal z rns-e.Nie jestem pewien ale moj modul ma koncowa literke chyba C..

I moje pytanie...

Czy mam zle zakodowanego RNS-E?Czy musze zmienic modul bluetooth zeby miec pelna funkcje na navi np na modul z koncowka Q(c\bo chyba taki jest najlepszy)??

z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - :hi:

Mam problem z zestawem głosnomówiacym.

Po zamianie navi Dx (czytnik w bagazniku , sterowanie przy dzwigni biegów) i radyjka Concert II na RNS-E wszystko działa , FIS , NAVI itp poza telefonem .

Zestaw glosnomówiacy Coolman wczesniej z radyjkiemm działał idealnie - teraz gdy dzwonie wyswietla sie na FIS-ie napis TELEPHONE , RNS sie wycisza ale nic nie słychać w glosnikach. Co może być przyczyną takiej sytuacji ?

Zestaw to nie zaden BT - zwykły uchwyt z adapterem do Nokii 6210i z tego co pamietam.

I drugie pytanie - czy mozliwe jest sterowanie "gałką" od DX-owej navi urządzeniem RNS?

Zmiana kodowania nic nie daje.

Musisz zmostkować prezwody przy czytniku (sygnał tel. przechodzi przez niego).

Gałką nie mozna sterować RNSe.

Przy czytniku - czyli wiazka która wisi w bagazniku i była podłaczona do czytnika DX ??

Przewody - ale które ??

Kobra7 - szacun - widze ze jesteś jak MiB II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zonka.

Założyłem RNS-E do mojego ori modułu BT. Nawigacja wyświetla mi komunikat "włóż kartę SIM" a pod spodem na belce z zegarkiem świeci się ikonka SIM.

W dodatku jak ktoś do mnie dzwoni to wszystko zaczyna działać ale tylko na czas połączenia (wyświetlają się kontakty z karty SIM, pokazuje się zasięg telefonu, połączenie można odebrać klawiszami z navi itp). Ktoś wie czy da się to jakoś zgrać żeby poprawnie chodziło? Moduł mam ori z 2004 roku, prawdopodobnie z literką D na końcu więc teoretycznie nie powinno być możliwości pełnego połączenia telefonu z navi. Ale pomimo tego działa tak jak opisałem. Na 95% wydaje mi się (i facetowi który zakładał navi), że powinno dać się to jednak poprawnie zakodować. Tylko jak? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy klimatronik 2din od audi B6 bedzie pasowal do B7?

Pytam od strony elektronicznej. Fizycznie sa chyba identycznie.

Ewentualnie jaki nr klimatonika mam szukac...

Jesli gdzies w tym temacie to bylo to sorrki za nieuwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego sluzy funkcja CAR........MOZNA TO ODBLOKOWAC ?

Raczej nie ma szans na odblokowanie tego menu. Soft e RNSe jest przygotowany, ale nie dograli tych funkcji z resztą samochodu, tak jak jest to zrobione w systemie MMI (A6, A8, Q7 itp.). Być może w nowym RNSe już to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy klimatronik 2din od audi B6 bedzie pasowal do B7?

Pytam od strony elektronicznej. Fizycznie sa chyba identycznie.

Ewentualnie jaki nr klimatonika mam szukac...

Jesli gdzies w tym temacie to bylo to sorrki za nieuwage.

Pasować będzie ale tylnej szyby Ci nie będzie grzać. Poszukaj na forum, już mnóstwo osób o to pytało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...