Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapytajcie się Ola czy nie ma problemu z ori navi ?? :wink4:

no wlasnie... a kradzione to nie jest. moglbym dac kase w serwisie pewnie ale jak mam szanse zrobic cos samemu to juz taki jwstem ze powalcze.

ale ciagle nie moge stwierdzic czy dziala bo moja NAVI pyta o PIN i nie reaguje na guziki. nie moge opuscic ekranu zeby zmienic plyty ... :wallbash: :wallbash:

a co do kradzionych RNSe , niestety pierwszy lepszy elektronik zdejmie ten kodzik za kilkadziesiat zlotych , wiec jest to raczej komplikacja zycia niz realna ochrona przed kradzieza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem ten obraz na płytę i zapakowałem do navi. Nie jest to płyta podająca kod. Jest to update 0670 z tym że po wejściu w ukryte menu jako wersję softu pokazuje X _ _ _. Mam nadzieję że nie jest to soft do RNSów "2" i źe ch... mi nie strzelił mojej navi hehe. Jutro a w zasadzie już dzisiaj przelecę się autem na wł navi to sprawdzę. Zmian w navi nie zauważyłem...

zdjcie002e.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro... Ale wlasnie z tego co czytalem to ma byc wlasnie update, a sprawdziles czy zmienil Ci sie numer seryjny navi? Mozesz sprawdzic z naklejka na nawi?

Jezeli sie zmienil to cztery ostatnie numery seriala to wlasnie PIN. On níe wyciaga jakos osobno kodu, po prostu zmienia serial i kod ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę później i dam znać - myślałem że wyskoczy Screen z numerem seryjnym i wówczas 4 ostatnie będą cyframi pinu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, podrzuce gdzies linka do strony gdzie sprzedaja ten soft.

to generalnie polega tylko na tym ze jak odpalasz navi i masz ekran pytajacy o PIN to zawsze na dole wyswietla serial number. czyli zawsze masz pod reka PIN bo przepisujesz ostatnie czery cyferki.

mam tez inny plik, z innego zrodla z niby tym samym ale nie moge hasla do niego trafic.

wyczytalem tez ze w nowszych firmwareach moze byc problem z wlozeniem plyty (czyli tak jak ja mam) i gdzies pojawila sie watpliwosc czy wogle bedzie dzialac z jakims nowym softem.

zastanawiam sie czy uda mi sie zrobic downgrade jak mam navi pytajaca o PIN.??

czy uda mi sie podlaczyc VAGiem i wymusisc otwarcie ekranu? i wyjecie plyty./.. bede testowal w poniedzialek pewnie...

no i daj znac czy Ci navi dobrze dziala po tym :kox: :kox: bo Ty msaz pewnie w zapasie a jak mi sie skopci to bede zly heheheheh :polew:

a nie skasowalo CI sdsa ? czy nie miales wczesniej wgranego sw 660 ?

poza tym z tego co widzialem to sa juz mapy na 2010, na razie tylko DVD1 ale tam wersja softu tez jest 670 :) wiec znowu trzebabedzie wymusic update bo dzieki tej plytce do kodu nawi juz nie zobaczy aktyalizacji na nowej plycie...

----------

o a tu masz strone gdzie sprzedawali ta plyte....

http://www.codecard.lt/car-radio/audi-aisin-navigation-rns-e-unlock-cd/prod_392.html

-- hehe sie z Mikim zgralismy w czasie widze:

z tej strony jest najciekawsze zdanie:

Problems reported: on some SW versions is impossible open screen to insert unlock CD, in this case you must do it mechanically. Also this CD works only one time for the same navigation - check maybe serial number last 4 digits is navigation security code? Not work on some very new SW versions and some USA models - but it's very rare in practice

co to znaczy otworzyc ekran mechanicznie?? na sile? chyba sie cos urwie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym z tego co widzialem to sa juz mapy na 2010, na razie tylko DVD1 ale tam wersja softu tez jest 670 :) wiec znowu trzebabedzie wymusic update bo dzieki tej plytce do kodu nawi juz nie zobaczy aktyalizacji na nowej plycie...

Na nowej mapie 2010 jest tylko update do najnowszych RNSów, a do starszych pozostaje dalej ten sam FW 0650 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem dzis DVD do auta.

Juz sie ciesze jak dziecko, chcialem wszystko do kupy skrecac i tu problem :confused4:

Allegrowicz mobilem wyslal mi adapter bez mozliwosci sterowania z poziomu navi :wallbash: ( wysle mi nowy we wtorek ) a w dvd phonocar nie dziala pilot ;( To jest pech...

Mniejsza o to.

Mam tylko jedno pytanie. Mobilem moiwl, ze przysle mi adapter zdodatkowym kablem remote. Pod co trzeba go podlaczyc aby z navi mozna bylo sterowac DVD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dvd phonocar i dziala pilot bez problemu.A ten kabel co dostaniesz bedzie mial wtyczke zakonczona takim wtykiem jak do sluchawek i bedziesz musial go podlaczyc z tylu dvd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już dostaniesz ten adapter z możliwością sterowania z RNS musisz kupić przejściówkę tego typu: http://www.allegro.pl/item842964587_rozgaleznik_jack_wt_3_5_st_2_x_gn_3_5_st_gold.html

by móc korzystać ze sterowania z RNS i ze sterowania pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już dostaniesz ten adapter z możliwością sterowania z RNS musisz kupić przejściówkę tego typu: http://www.allegro.pl/item842964587_rozgaleznik_jack_wt_3_5_st_2_x_gn_3_5_st_gold.html

by móc korzystać ze sterowania z RNS i ze sterowania pilotem.

No tak jest na pewno "fachowo". Ale żaden problem samemu zlutować sobie przejściówkę ze starych słuchawek od walkmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam tej przejsciowki i pilot dziala bez problemu

A masz sterowanie DVD z poziomu RNS-E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już do Ola. Soft nie uszkadza navi. Podaje PIN - 4 ostatnie cyfry zmienionego SNu to PIN. Z ciekawości niech ktoś przed użyciem spisze SN który jest u dołu ekranu na którym wpisuje się PIN i porówna z tym SNem który jest po załadowaniu tego softu... Zrobił bym to sam w navi którą chcę sprzedać ale tam mam PL menu i nie chcę go usuwać...[br]Dopisany: 03 Styczeń 2010, 22:26_________________________________________________OLO a w Twoim przypadku zrobiłbym najpierw Hard Reset , może pomoże hehe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy pisałeś do mnie? sprawdzilem wszystkie komórki i PW i maila, nawet skrzynke pocztowa sprawdzilem i pusto :gwizdanie: :wink4:

hardreseta juz probowalem. nic sie nie zmienia. tam w opsiie ktory zacytowalem wcze4sniej wspominaja ze moze byc z tym problem w nowyszych softach. tak z ciekawosci, alvaro jaki miales soft przed uzyciem plyty? 650 czy 660

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oporami tzn za pierwszym razem dało się wpisać tylko dwie cyfry pinu i wyskoczyło że PIN nie poprawny ? Bo u mnie tak było... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...