Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chłopaki, prosze o pomoc przy nagraniu nowej mapy 2010 na DVD do RNS-e.

Czy trzeba się stosować do zasad nagrywania tak jak w małej navi ?

Póki co wypaliłem już 2 DVD ale nie czyta ich.

Będe jeszcze próbował na innej nagrywarce ale wszelkie wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakich płytach nagrywasz?

Niestety RNS-E czyta płyty z niewielu nagrywarek i niewielu płyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, proszę o pomoc przy nagraniu nowej mapy 2010 na DVD do RNS-e.

Czy trzeba się stosować do zasad nagrywania tak jak w małej navi ?

Póki co wypaliłem już 2 DVD ale nie czyta ich.

Będe jeszcze próbował na innej nagrywarce ale wszelkie wskazówki mile widziane.

Nie ulega wątpliwości że najlepsze będą markowe płyty. Mi najlepiej nagrywa się na Verbatimach i TDK i to też nie na wszystkich i z różnymi prędkościami. W internecie opisane są dokładnie określone partie określonych producentów co do jakości i wskazane są przy jakich prędkościach najlepiej wypalać te płytki. Kiedyś to sprawdzałem ale stronki nie pamiętam, ale od czego mamy google. Potem możemy sprawdzić programem np: Opti Drive Control jakość wypalonej płyty.

Do RNS-E koniecznie musi być płyta DVD+R. Nie może być DVD-R.

Jak już mamy DVD+R to potrzebna jest nam nagrywarka która umożliwia zmianę tzw BOOKTYPE, można się jeszcze spotkać z nazwą BITSETING płyty, tutaj jest trochę opisane: http://www.k-probe.com/bitsetting-booktype-faq.php. Chodzi o to że jak nagrywamy standardowo płytę DVD+R to taki BOOKTYPE ma ustawione na DVD+R a my musimy zmienić na DVD ROM. Musimy znaleźć taką nagrywarkę. Jest programik do nagrywarek Liteon który zmienia booktype. Modele LITEON które umożliwiają zmianę booktype to: LDW-451S, LDW-851S, SOHW-812S, SOHW-832S, SOHW-1213S, SOHW-1613S, SOHW-1633S. Nagrywarki innych producent też to napewno wspierają. Jak już ustawimy booktype to nagrywamy płytke, mi najlepiej wychodzą przy prędkości 8x, wolniej też można ale mi po sprawdzeniu takiej płytki miały gorszą jakość niż te co były nagrywane z większą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nagrywarka robi to automatycznie.

Dodam że piszemy oczywiście o kopiowaniu płyt w celu zrobienia kopii zapasowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypaliłem na Verbatim, na laptopie ale nie chodzi.

Ta mapa Audi_RNS-e-2010_DVD1_Central_West zajmuje 7Gb i nagrywałem ją na płytce DVD DL, z tym że RNS-E jej nie czyta. Bede jeszcze próbował na innej nagrywarce. Ale po mału trace nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależny od nagrywarki. Ja nagrywałem na różnych płytach, i nie poszło, Siemian dla próby nagrał na takiej płycie jak ja próbowałem i napęd od razu czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnić panel klimatyzacji 1 din od 2 din ? Na allegro jest tego trochę, ale opisana jest może jedna sztuka...

2 din ma taką "ząbkowaną" górę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że ja nie mam grzanych foteli. Czyli szukać takiej co ma najmniej zniszczoną obudowę ;) Najlepiej wygląda ta z grzanymi fotelami, z datą na naklejce xx.xx.07 tylko czy nawet sam panel, bez bebechów podejdzie jeśli teraz nie mam podgrzewanych stołków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wgrałem polskie menu do RNS-e no i pojawiły się krzaczki. Dzisiaj zostało wgrane polskie menu przez fachowca i w tej sprawie mam pytanie czy nie da się skopiować przez VAG tego softu tak na wszelki wypadek jak mnie znowu coś podkusi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za PL soft musisz 400-800zł zapłacić, jeśli ktoś Ci go w ogóle sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może jak sprawdzić legalność rns-e? nasłuchałem się od znajomego ze jadąc do Niemiec mam się liczyć z możliwością kontroli navi i przykrymi następstwami w przypadku kiedy rns-e jest kradziona... przymierzam się do zakupu przez allegro razem z montażem, gość daje mi 3 miesiące gwarancji ale nie wystawia rachunków. Wszystko było pięknie ładnie dziś miałem ją montować ale plany się zmieniły :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się. Możesz pojechać z nią do ASO jak już kupisz. Jeśli jednak okaze się kradziona to Ci ją skonfiskują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się. Możesz pojechać z nią do ASO jak już kupisz. Jeśli jednak okaze się kradziona to Ci ją skonfiskują.

to w jaki sposób sprawdza ją Niemiecka policja? może to sprawdzanie tyczy się nawigacji naklejanych na szybę... jężdżę czasami do znajowego z Wiednia więc pasowałoby mieć legala skoro to sprawdzają, nie od dziś wiadomo ze jak widzą polskie blachy to od razu pobocze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że RNSa jako tako sprawdzać nie będą, szybciej sprawdzą czy masz ori płytę z mapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że RNSa jako tako sprawdzać nie będą, szybciej sprawdzą czy masz ori płytę z mapą.

też tak myśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samo wyjęcie (odpięcie kabli) i włożenie ponownie tego samego panelu klimatyzacji powoduje konieczność ustawiania czegoś w VAG ? Domyślam się, że nie, ale chciałbym to potwierdzić bo pewnie będę przymierzać nowy panel, a nie mam jeszcze kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...