Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem , polaczone sa zegary z rns-e , w vagu ustawione kodowanie sprawdzane kilkakrotnie a na zegarach nadal nie wyswietla mi informacji z radyjka .. co moze byc przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zamienione CANy albo nie źle zakodowane zegary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc00052gs.th.jpg

Czyszczenie czas zacząć :kox::naughty:

Tą butlą to chyba bym cały a4klub obskoczył :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypiąłem oryginalne symphony i mam 3 kable, 2 podłączyłem bez kłopotu bo pasowały do adaptera iso/iso2 ale mam jeszcze jeden kabel który nie pasuje do rns-e, nie ma go gdzie dopiąć do adaptera i ogólnie nie wiem czy mam coś z nim zrobić czy go po prostu zostawić

wygląda tak:

kostka4.jpg

i jest bardzo podobna ale jednak nie taka sama (różni się jednym nacięciem) co końcówka anteny gps jak na zdjęciu:

antena_navi.jpg

macie pomysł co z nią należy zrobić i do czego oryginalnie służy, czy jej nie podjęcie spowoduje że coś nie będzie działać?

oki - znalazłem odpowiedź za pomocą :szukaj: - http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_radio_symphony_co_to_za_kabel-t110681.0.html;msg1306923#msg1306923

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Przymierzam się do wymiany, mam A4 B6, 2001 rok, radio 1 din.

Oczywiście kosz, panel klimy mam już na uwadze, teraz pytanie co do samego montażu.

W opisie widze, ze trzeba niebieski kabel podłączyć do zapłonu żeby uruchamiał tylny wzmacniacz.

Znalazłem na allegro taką przejsciowke:

http://www.allegro.pl/item1030151235_adapter_rns_e_plug_play_a3_a4_a6.html

Niby plug & play, więc będzie trzeba coś lutować czy nie ?

P.S Jeśli macie cynk na jakąś RNS-E w dobrym stanie to prosze o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki ale moze w tym temacie.

Podobno w maju ma ruszyć TMC w Polsce - czy ktoś jest w stanie to potwierdzić czy tylko onetowe wiadomości znów apetyt zaostrzyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich

ja mam pytanie do RNS-E z innej beczki jak ustawic to beznadziejne urzadzenie aby samo nie zmienialo mi trasy ale sie o ta zmiane pytalo

jak narazie jak mam TMC wlaczone navi sama koryguje trase bez mojego zezwolenia co mnie niemilosiernie wpienia bo ja czasem nie chce zeby mi ustawiala route taka jaka ona chce tylko sam chce o tym decydowac

wie ktos jak ten problem obejsc? jezdze w szwabii wiec posty typu w polsce i tak nie dziala prosze sobie oszczedzic :))

ale tutaj panowie maja ta navi zrobiona na cacy wiec moze ktos pomoze :)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem , polaczone sa zegary z rns-e , w vagu ustawione kodowanie sprawdzane kilkakrotnie a na zegarach nadal nie wyswietla mi informacji z radyjka .. co moze byc przyczyną ?

zamienione CANy albo nie źle zakodowane zegary

cany sprawdzone , sprawdzałem tez miernikiem czy przewodzą , kodowanie sprawdzone , podswietlanie jest , nie wylącza radia lecz nadal nie wyswietla na fisie inf.

co mam zrobic ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmieniałeś "installation list" w zegarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam navi w FIS (kolorowy) i sterowanie przy dźwigni hamulca. Do tego radio Concert II CD. Co potrzebuję żeby założyć RNS-E, oprócz oczywiście kosza 2din i nowego klimatronika? Czy ten adapter ISO na ISO2 o którym mowa w opisie będzie mi potrzebny? Czy ta gałka do sterowania, którą mam będzie jakoś współpracować w RNS-E?

Chyba mam też zainstalowany moduł bluetooth - mój telefon wykrywa urządzenie "AUDI ...", ale nie mam pojęcia jak z tego skorzystać. Czy trzeba robić coś specjalnego żeby RNS-E działało z BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmieniałeś "installation list" w zegarach?

co oznacza "installation list" ? nie moge nic na ten temat znalesc.. pewnie jest ale pod innym haslem :mysli::wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmieniałeś "installation list" w zegarach?

co oznacza "installation list" ? nie moge nic na ten temat znalesc.. pewnie jest ale pod innym haslem :mysli::wallbash: :wallbash:

w adaptacjach pod jednym kanałem ustawia się zamontowane komponenty w aucie (trzeba dodać chyba +4 do sumy którą tam mamy). Który kanał nie pamiętam. Poszukaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

To add navigation, add +4 to the current value.

przeważnie ma być to wartość 21 ( czli suma 16+4+1 i tak było też w moim wypadku)...

po tej zmianie w zegarach należy je zrestartować ( albo wyciągnąć bezpiecznik, albo odłączyć akumulator, albo odczekać parę godzin). u siebie tylko zrestartowałem zegary ale to nie wystarczyło dopiero jak zamknąłem auto spaliłem papierosa albo nawet dwa ( jakieś 5-10 minut) i wróciłem do niego to dopiero wszystko zaczęło działać ( logo S4 oraz wyświetlanie na FISie)

u mnie aby navi włączyła się na zegarach muszę ją wyłączyć i włączyć z powrotem ( info z radia, mp3 i CD) działa bez takich cfancyków... :)

co do kodowania zegarów to są tam same 0 (myślałem że mam coś porypane ale tak ma być)

w kanale 60 w zegarach ma być wart 1029

w kanale 61 3331

w kanale 62 wspomniane już wcześniej 21

jezeli chodzi o to , wszystko zostało sprawdzone i zakodowane jeszcze raz a nadal nie ma wyswietlanych informacji na fisie, dziwne jest jednak ze rns nie gaśnie, jest podswietlenie , zalacza sie po przekreceniu kluczyka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz kodowanie licznika. Masz auto z początku produkcji A4 B6 i może być problem z Twoim licznikiem,

jak możesz to włóż na chwilę licznik z innego auta (musisz moieć PIN do swojej navi i do radia z drugiego samochodu) i wtedy będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zegary z kolorowym fisem, jest mozliwosc ze z kolorowym byly bez mozliwosci wyswietlania inf. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...