Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pytanie:

czy ktoś z Wa-wy lub okolic zakładał sobie navi z opcją montażu ori anteny w avancie (wiercenie w dachu)....?

Nie miałeś anteny GSM? Jak miałeś to zamieniasz i gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem w skonfigurowaniu oryginalnego modulu BT podlaczonego pod RNS-E.. nawigacja nawiazuje polaczenie z telefonami i udaje sie odbierac i nawiazywac polaczenia telefoniczne(wiadac ikone sily sygnalu telefonu, nie ma ikony BT) ale niestety nie mozna importowac ksiazki telefoniczne do rns-e, ani wejsc w zadne opcje telefonu na wyswietlaczu navi i FIS.

Pytanie:

- czy tylko telefony z tej listy beda automatycznie konfigurowac sie z rns-e?

http://www.audiforum.us/multimedia/1118-audi-oem-bt-supported-phones-list.html

- czy problem ten da sie naprawic VAGiem

z gory wielkie dzieki za info

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyost

A co za telefony próbujesz podłączać?

Spójrz na tę listę: http://www.audiforum.us/part-numbers/7639-audi-bluetooth-tel-interface-part-numbers.html

Skoro masz auto z 2005 r. to całkiem prawdopodobne (a prawie pewne) jest, że masz moduł z podstawowymi funkcjami i najprawdopodobniej dlatego funkcje o któych piszesz nie działają.

Podłączenie VagCom/VCDS i sprawdzenie jaki model modułu znajdowany jest w bloku "77" wyjaśniłoby sprawę.

Panowie, mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem AndyN, ja też mam autko z 2005 i wyświetla mi chyba prawie wszystko na RNSie (nie odebrane, odebrane, ostatnio wybierane połączenia, książka telefoniczna z tel(nie z kart sim)i chyba jeszcze coś tam było) i działało mi to z tel SE K850i a teraz mam SE Xperia X1 z Windows Mobile 6.1 i jest tak samo. Tylko od razu po połączeniu z RNSem tego niema dopiero po jakimś czasie wszystko zostaje załadowane.

mlodyost za każdym razem jak podłączysz tel. pod RNS to na nowo wczytuje z niego książkę tel. bo ona się tam nie zapisuje na stałe a to trochę trwa. Więc jeśli zaraz po połączeniu sprawdzasz książkę to jej tam nie będzie!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie przejścia z Nawigacji DX "wersja bagaznikowa" na RSN-E ... otóż:

- co jeszcze zdemontować/przełożyć/odłączyć oprócz czytnika NAVI w bagazniku? Nie mogę znaleźć anteny do DX'a :( ... (z boku konsoli jej nie ma) hmm?

- czy przy przejściu na RSN-e'a trzeba odłączyć coś przy liczniku?

Proszę o ewentualne jakieś porady, sugestie ...

Oczywiście kosz na 2 DIN już zamontowany, klimatronic w drodze, adapter antenowy mam, iso->iso2 mam.

- mam jeszcze jedno pytanko mianowicie przestało mi grać radio FM ... podłączyłem VAGa i znalazłem jeden błąd ... kod błędu numer 858 < kabel antenowy odłączony > natomiast wszystko jest podłączone jak należy ... gdzie znajduje się antena FM? Co mogło ulec uszkodzeniu? hmm ..

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lurcze ja juz chyba jasno opisałem ;P

1. antena GPS lub przedłużenie tej co masz w bagazniku :) jedno i drugie to koszt około 40 zł

(antena tą co masz wchodzi w czytnik w bagażniku)

2.nic nie trzeba podłaczać w liczniku

3. do navi RNSe musisz miec jaby to powiedziec adapter na dwa wejscia antenowe

(drivercity i normalną) jak miałes teraz concerta to masz dwie anteny jednej z nich pewnie nie podaczyłes :)

nic nie uległo uszkodzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boberek a jednak :) po kilku godzinach szukania, znalazłem coś takiego ...

22cfb9bb11a0d536m.jpg

Jest to wzmacniacz antenowy, który z nie wiadomych okoliczności jest po prostu złamany wraz z wyrwana elektronika ... :confused4::(

Koszt w ASO - Audi Centrum Wrocław - 8E5035225D - 680zł. ;( ;( ;(

Oczywiście błąd VAGa 00858 dotyczy tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boberek a jednak :) po kilku godzinach szukania, znalazłem coś takiego ...

22cfb9bb11a0d536m.jpg

Jest to wzmacniacz antenowy, który z nie wiadomych okoliczności jest po prostu złamany wraz z wyrwana elektronika ... :confused4::(

Koszt w ASO - Audi Centrum Wrocław - 8E5035225D - 680zł. ;( ;( ;(

Oczywiście błąd VAGa 00858 dotyczy tego wzmacniacza.

też wymieniałem ten wzmacniacz z tego samego powodu. :thumbdown:

Nie wiem, dlaczego pękł, pewnie jest zbudowany z materiałów, które nie wytrzymują max.temperatur. Próbowałem go reanimować, jest to raczej niemożliwe. Długo szukałem na allegro, ale to jest rarytas, kupiłem go na giełdzie w Poznaniu-Przeźmierowie za 200 zeta. :)

[br]Dopisany: 24 Luty 2009, 16:23_________________________________________________

mlodyost za każdym razem jak podłączysz tel. pod RNS to na nowo wczytuje z niego książkę tel. bo ona się tam nie zapisuje na stałe a to trochę trwa. Więc jeśli zaraz po połączeniu sprawdzasz książkę to jej tam nie będzie!

Pozdro

rns-e zapamiętuje cztery książki tel. ostatnio logowanych telefonów. Po podłączeniu piątego telefonu książka tel. najdłużej nieużywanego telefonu zostanie usunięta. Dodam, że można w danym czasie korzystać tylko z jednego telefonu.Pierwsze wczytanie może potrwać do pięciu minut, ponowne logowanie będzie zdecydowanie szybsze, gdyż system tylko sprawdza czy niema zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 24 Luty 2009, 16:23_________________________________________________

mlodyost za każdym razem jak podłączysz tel. pod RNS to na nowo wczytuje z niego książkę tel. bo ona się tam nie zapisuje na stałe a to trochę trwa. Więc jeśli zaraz po połączeniu sprawdzasz książkę to jej tam nie będzie!

Pozdro

rns-e zapamiętuje cztery książki tel. ostatnio logowanych telefonów. Po podłączeniu piątego telefonu książka tel. najdłużej nieużywanego telefonu zostanie usunięta. Dodam, że można w danym czasie korzystać tylko z jednego telefonu.Pierwsze wczytanie może potrwać do pięciu minut, ponowne logowanie będzie zdecydowanie szybsze, gdyż system tylko sprawdza czy niema zmian.

A to nie wiedziałem :decayed: thx za poprawkę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy sygnał gala idzie po canach w moim aucie?

idzie

Czyli to nie pradwda że musze kodować auto na audi A6? We wszystkich dostępnych żródłach pisze, że w s3 nie ma gali po canach i trzeba podpinać osobno i kodować na a6. Tak wymodziłem w pinach w adapterze, że spaliłem alternator :wallbash: Oczywiście schemat z netu w dwóch pinach się nie zgodził z moją prześciówką. Czy ktoś może rzucić okiem tu http://www.nsxjr.com/docs/RNS.pdf i powiedzieć co jest źle w tej rozpisce bo nie pamiętam które i skąd przepiąłem a chciałbym oszczedzić parę zł na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RNS-E jest, nazwijmy go, "tryb nocny".

Po włączeniu świateł zmieniają się kolory mapy na ciemnoejsze/"nocne" (wiem, można to ustawić w RNS) oraz zmniejsza się jasność podświetlenia wyświetlacza.

Czy VagCom'em można jasność tę zmienić? Chodzi mi o ingerencję w "tryb nocny" RNS?

Jak to zrobić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach masz display i tam można zmieniać jasność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach masz display i tam można zmieniać jasność ;)

Serio?

Upsss :embarrassed:

======

Tak i możesz nawet wyłączyć automatyczne zmienianie na tryb nocny :wink4:

To wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i możesz nawet wyłączyć automatyczne zmienianie na tryb nocny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jak zrobić żeby rns wyświetlał strzałki na fisie?? bo nazwy mp3 wydać a strzałek od navi niestety nie.[br]Dopisany: 28 Luty 2009, 16:11_________________________________________________A druga sprawa to czy da rade zrobić aby pani zosia gadała po polsku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...