Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

yhy ale mozliwosci nie mam bo nie dziala odtwarzacz plyt :kox:

Masz pewnie napęd uwalony :(

http://naviservice.com.pl/?item=259&t=1323879918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek juz mi to podawales :kox: wiem naped 550zl ;( jak to przystalo na odtwarzacze audi sie psuja :wallbash: dle dzieki napisalem juz do siemiana czekam na odp w sprawie kabelka :naughty: myslisz ze moze byc uszkodzony kabel skoro robi zwaracie bo ono jest przy wtyku do radia wiesz tym kwadracie koncowym duzym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś się orientuje czy w w Zielonej Górze lub okolicach jest ktoś kto wgrywa polskie Menu do Navi RNS-E i zmienia język lektora od telefonu i ewentualnie zajmuje się sprzedażą map do tej Navi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś się orientuje czy w w Zielonej Górze lub okolicach jest ktoś kto wgrywa polskie Menu do Navi RNS-E i zmienia język lektora od telefonu i ewentualnie zajmuje się sprzedażą map do tej Navi?

Pozdrawiam

..menu pl sam sobie wgraj , jest tego dużo w sieci :naughty: jeśli nie dasz rady odezwij sie na pw to podeśle :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :kox: Wszystko super działa, wczoraj zrobiłem kodowanie. I muszę się pochwalić, że u mnie nie ma problemu z wyświetlaniem strzałek kierunkowych na FIS-ie :> W sumie nawet kodowania nie zmieniałem tylko podłączyłem zmieniłem ekran logowania na RS4 i wsio. Tylko tyle że przez cały okres montażu miałem aku odpięty. Trzeba się trochę na przymierzać tunelu ale poza tym robota miła :)Domin79 klimatronik juz wcisnąłem. Musiałem RNS-a wyciągnąć i najpierw zamontowałem sterownie i wszystko ok :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rns-e porysował mi płytkę DVD z mapami?? Nie czyta jej teraz... Jaka może być przyczyna??

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rns-e porysował mi płytkę DVD z mapami?? Nie czyta jej teraz... Jaka może być przyczyna??

:hi:

Sprawdz mechanizm moze coś sie sypło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rns-e porysował mi płytkę DVD z mapami?? Nie czyta jej teraz... Jaka może być przyczyna??

:hi:

Ale:

* nie czyta - wkładam płytę i nie odczytuje jej zawartości

* porysował - wyjmuję płytę i widzę rysy, których na pewno nie było przed włożeniem jej do napędu?

ad1. laser do czyszczenia (jest gdzieś opis jak to robić) lub do wymiany

ad2. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rns-e porysował mi płytkę DVD z mapami?? Nie czyta jej teraz... Jaka może być przyczyna??

:hi:

Ale:

* nie czyta - wkładam płytę i nie odczytuje jej zawartości

* porysował - wyjmuję płytę i widzę rysy, których na pewno nie było przed włożeniem jej do napędu?

ad1. laser do czyszczenia (jest gdzieś opis jak to robić) lub do wymiany

ad2. :shocked:

płytka cały czas siedziała sobie w środku... i parę dni temu (akurat przed jazdą do PL) wyskoczył czerwony napis, że błąd DVD - nie czyta. Wyciągam płytkę a tam na brzegu płytki zarysowane, jakby ktoś do winylu pod igłę włożył...

także raczej ad.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Na samym brzegu płyty?

Może mimo wszystko na obszarze, który nie zawiera danych? Dziwne, bardzo.

Przeczyść laser, zorganizuj nową płytę :gwizdanie: :naughty: I zobacz czy problem będzie się powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej chodziło mi o końcówkę zakresu danych... dane kończą sie z pół cm od końca płyty...

PS. masz drugą płytkę na UK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej chodziło mi o końcówkę zakresu danych... dane kończą sie z pół cm od końca płyty...

(...)

Obaj zdajemy sobie sprawę, że dane "zaczynają się" od środka płyty a "kończą" przy jej zewnętrznej krawędzi(?). Dokładnie odwrotnie niż w przypadku płyt analogowych/winylowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dooookładnie... dane kończą się na końcu płyty... tam gdzie jest największy obwód płyty... odwrotnie niż przy winylu. I tam jest porysowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś powiedzieć, czy w RNS-E robi się jakiś update softu albo coś? Nie czyta mi żadnych filmów DVD oryginalnych, poza tym skąd dorwać najlepsze mapy do navi? Żeby na polske były z lektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś powiedzieć, czy w RNS-E robi się jakiś update softu albo coś? Nie czyta mi żadnych filmów DVD oryginalnych, poza tym skąd dorwać najlepsze mapy do navi? Żeby na polske były z lektorem.

I nie będzie czytać.

Nie ma do map polskiego lektora. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj gosci oni sie nazywaja navipol na allegro oni sie tym zajmuja nawet im wysylasz radio i wraca ci zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj gosci oni sie nazywaja navipol na allegro oni sie tym zajmuja nawet im wysylasz radio i wraca ci zrobione

Ale co niby mają mu zrobić w RNSie?

Odblokować filmy DVD czy wgrać polskiego lektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...