Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam też jestem za tym ze oponka zimowa w zimę a letnia w lato choć nie twierdzę że całoroczne są złe...

Niestety ludzie są bardzo podatni na stereotypy. Może małe OT.

Posiadałem dwa lata temu focusa I z 99 roku i nie dam sobie złego słowa powiedzieć na ten samochód- był po prostu za***isty. Jedyną wadą były rdzewiejące ranty drzwi (zaznaczam tylko te ranty) i to była przyczyna sprzedaży. Nie dotknąłem się do niczego poza eksploatacyjnymi rzeczami w tym samochodzie- po prostu się nie psuł. Prowadził się bajka tylko nie bijcie ale zastanawiam się czy nie lepiej niż A4... napewno nie gorzej...

A ludzie ? Zaraz wymyślają "ford gówno wort" , "...nie kupuje się samochodów na f " itp. A najczęściej mówią to osoby które nigdy nie miały takiego samochodu albo kupiły gniota i się zraziły...

Tak samo jest w przypadku tych opon wielosezonowych, "bo ktoś gdzieś kiedyś słyszał". Więc nie należy ich odrzucać tylko dlatego że się tak nazywają...

Sorry za OT ale musiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... następna zima chyba na nokian

Naprawdę polecam...Ja kupiłem auto na letnich i zakupiłem Nokian WRG2 R15x195x65. Zaj....te są na brei, ubitym śniegu, mokrym i suchym asfalcie i do tego naprawdę ciche.

Szczerze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej B5 Q zjeździłem Nokiany WR i WRG2 , w obecnej Dunlop SP Winter Sport 3D.

Z tych trzech klasyfikacja wygląda następująco:

1. Nokian WR (szkoda że już ich nie produkują), na śniegu rewelka!,sucho i mokro lepiej niż dobre.

2. Nokian WR G2, bardzo dobre na mokro i sucho, na śnigu dobre.

3. Dunlop SP Winter Sport 3D, dobre w każych warunkach, ale nie bardzo dobre :mysli:

[br]Dopisany: 19 Styczeń 2010, 22:11_________________________________________________

witam kupiłem razem z autem śmigane Michelin Alpin bieżnik 5mm totalna klęska na dużym śniegu ujdzie ale zmrożony asfalt małe błoto pośniegowe i auto zaminia się w bobslej następna zima chyba na nokian

Jak bieżnik w zimówce mi schodzi do 5mm a letniej do 4mm to kupuję nowe........

(życie i zdrowie bezcenne :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

Jak bieżnik w zimówce mi schodzi do 5mm a letniej do 4mm to kupuję nowe........

(życie i zdrowie bezcenne :> )

A co robisz z używkami :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nokian WR (szkoda że już ich nie produkują), na śniegu rewelka!,sucho i mokro lepiej niż dobre.

Bo teraz jest W+ która rożni się niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bieżnik w zimówce mi schodzi do 5mm a letniej do 4mm to kupuję nowe........

(życie i zdrowie bezcenne )

masz rację ale śmigam głównie po mieście zima spokojna a jak nawali śniegu to jadę A3 na uniroyal

jakoś do wiosny pojeżdżę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stare gumy dojeżdza żona albo synowie :>

Żeby w Q spalić gumę to kuce musiał bym pomnożyć x3 :naughty:

A te W+ spróbuję jak skończą się Dunlopy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem ,że jeżdżę na zimowych oponach AVON nie doczytałem się żadnej opini na ten temat. Zima jest jaka jest,śniegu dostatek. Mieszkam przy zapyziałej ulicy krórej nikt nie odśnieża. Co mogę powiedzieć : w przeciwieństwie do moich sąsiadów jeżdżę ,kiedy oni muszą pchać lub są ciągani.Wnioski nasuwają się same.To są całkiem niezłe opony na PSJ i zaśnieżone ulice.Nie nadają się do jazdy w temp.powyżej 7stopni.W dodatnich temperaturach auto prowadzi się bardzo niepewnie i mam wrażenie że wpwda w drobne poślizgi.Zdecydowanie opony AVON Ice Touring to dobre opony na zaśnieżone drogi.Zadna zaspa jeszcze mnie nie zaskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala zime taraz jezdze na Kleber Krisalp HP i z kazdej zaspy wyjechalem. na drodze tez sprawuja sie bdb. nie mialem tak dobrych opon zimowych jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejeździłem zimę na Dunlopach 3D i mogę je polecić. Super się trzymają na śniegu i błocie. Na mokrym trochę słabiej ale dają radę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejeździłem zimę na Dunlopach 3D i mogę je polecić. Super się trzymają na śniegu i błocie. Na mokrym trochę słabiej ale dają radę :wink4:

Ja jędzę na M3 i mam mieszane ucięcia ale tak jak pisał augustA4

Panowie a czym sie różnią 3D od M3 w oponkach Dunlop WinterSport bo ja mam M3 :mysli:

3D posiada trzy różne rodzaje lamelek rozmieszczone w trzech różnych strefech bierznika. 3M ma prosty układ.

wiec z tego winka ze lameli robią swoja robotę :decayed: 3D :good: ale M3 :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...