Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę na Michelin Alpin A4 195/65/15 i polecam je z całego serca :) Genialna trakcja i bardzo niska ścieralność!

czy ktos jeszcze jezdzil na tych oponkach w wiekszym rozmiarze? jakies opinie ?

---------- Post dopisany at 10:51 ---------- Poprzedni post napisany at 10:50 ----------

a wlasciwie chodzi mi o MICHELIN PILOT ALPIN PA4 nie A4 - jakie opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem tu nowy wiec Witam Wszystkich!

Ja kupilem Goodyear UltraGrip 8 Performence 225/55/16

W poniedzialek jade zalozyc.

Mam nadzieje ze to dobry wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gdzies to slyszalem ze jak 16 cali i opona szersza bo 205 to na podjazdach lepiej ciagnie. A moze to czy szersza itp to wcale nie robi roznicy. Byle by guma byla w miare nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy wiec Witam Wszystkich!

Ja kupilem Goodyear UltraGrip 8 Performence 225/55/16

W poniedzialek jade zalozyc.

Mam nadzieje ze to dobry wybor.

UG8 wypadają dużo gorzej w testach niż starsze modele czyli UG7 i UG7+ więc....

A co bedzie lepsze na zime 16 cali czy 15 ??

bez różnicy. co ma średnica koła do tego?

Bo gdzies to slyszalem ze jak 16 cali i opona szersza bo 205 to na podjazdach lepiej ciagnie. A moze to czy szersza itp to wcale nie robi roznicy. Byle by guma byla w miare nowa

za szeroka opona na zime też nie może być ale najważniejsze aby bieżnik był w miare wysoki (nie mniej niż 5 mm) i guma była wmiare nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato mam Hankook 215x45x17 ale z tego co czytałem na zimę im węsze tym lepsze,

zakupiłem wczoraj 195/65R15 91T Pirelli SnowControl 3 bardzo dużo tych opon idzie na allegro dobra cena i opinie na poziomie michelina i ultragripow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato mam Hankook 215x45x17 ale z tego co czytałem na zimę im węsze tym lepsze,

zakupiłem wczoraj 195/65R15 91T Pirelli SnowControl 3 bardzo dużo tych opon idzie na allegro dobra cena i opinie na poziomie michelina i ultragripow .

Snow control jest fajny tylko do polowy glebokosci bieżnika, potem te lamele szybko zanikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)Trochę miękkie(..)

A jakie mają być opony zimowe, twarde? :naughty:

Zimówki nie mogą być twarde, ale te Savy są bardzo miękkie jak na zimówki. Klebery czy Michałki nie były tak miękkie. Przez tą miękkość mniej wyczuwalne prowadzenie w porównaniu z Bridgestonami czy Michałkami. Po sezonie się okaże czy warte były zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone blizzak R15 195 65 Polecam! 230zl szt. prod 2013 z montażem.

Opony jeszcze śniegu nie widziały i już polecasz? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone blizzak R15 195 65 Polecam! 230zl szt. prod 2013 z montażem.

Opony jeszcze śniegu nie widziały i już polecasz? :facepalm:

Widocznie nie jest ważne dla kolegi jak sie spisuje na śniegu opona zimowa.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od dwoch tygodni jezdze na Uniroyal MS Plus 77, seryjne 195/65r15 T. Co moge powiedziec, miekkie jak to zima a do tego Uniroyal. Przy 2,3bara czuc jak auto plywa na drodze, nie wiem czy zapodac 2,4 - 2,5 na testy. Troszke glosne. Ogolnie jezdzi sie ok tylko przy dynamicznym ruszaniu na mokrym mam problemy z wlaczajacym sie ESP, czyli trakcja znika na 2 biegu. Czy to moze byc spowodowane przesiadka z 205/55/r16 letnich? Na nich nie zauwazylem takich brakow trakcji. Nie sadze ale pytam Was o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne że miękka opona będzie miała gorszą trakcję na suchym i mokrym przy dodatnich temp ale za to ma przyczepność przy niskich temperaturach gdzie letnia, twarda opona zachowuje się jak drewniana. Opona ta ma dość wysoki komfortowy profil wiec możesz minimalnie odczuwać takie zachowanie po przesiadce z 16" choć różnica jest prawie znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaszka ja w uniroyal ms 66 wale 2.5 lub 2.6.A trakcja norma ile powierzchni 205 a ile 195.

;-)

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dam 2,5bara na probe ;) poczekam do pierwszego sniegu i zobacze jak sie bedzie sprawowac. Co do powierzchni styku nie jest chyba duza roznica miedzy 205 a 195.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na oponach NEXEN?

205/55R16 205/55/16 NEXEN WINGUARD SPORT 2013R 4SZ (3752833580) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Cena chyba atrakcyjna, na oponeo szt. po 274 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten sezon zakupiłem opony Nordexx nivus snow 205/55/16 (chińskie) nówki cewki 2013 rok. ale niestety sie zawiodłem, jeździłem już wcześniej na takich w zeszłym sezonie i nie narzekałem. ale te to porażka najpierw był problem z wyważeniem 2 opon i hałasują niemiłosiernie, z przyczepnością jest różnie na suchym ok na mokrym da się przeżyć zobacze jak na śniegu. skusiła mnie niska cena(190 zł szt) no ale jednak nie polecił bym ich dalej :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się jaka felgę na zimę kupić do A4 B7 Avant ... 15 czy 16 ... nie zalezy mi na piaraceniu tylko na normalnej jeździe - do tego będe musiał zakupić jeszcze opony ... jednak nei mogę zdecydowac się na felgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...