Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupie opony z felgami do audi a 4 b5 195/65/15

To poszukaj na alledrogo albo w dziale sprzedam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam Uniroyal MS Plus 77. Naprawdę dobra opona za przyzwoitą kasę. Cicha komforowa, na mokrym sprawuje się idealnie. Na zimę mam szerokość 235 więc opona ma więcej wody do odprowadzenia, ale do tej pory spisuje się na ocenę bardzo dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponach goodyear UG 8 195/65R15 jak się sprawują na śniegu i czy są ciche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na michelin alpin a4 (jak przystało na użytkownika a4 :wink:)

Super opona, wzorowo radzi sobie w śniegu i mimo że mam FWD a nie quattro, auto nawet na mocno zbitym śniegu i lodzie trzyma się jezdni, i dobrze rusza z miejsca - nie mieli za dużo.

Także moge śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na michelin alpin a4 (jak przystało na użytkownika a4 :wink:)

Super opona, wzorowo radzi sobie w śniegu i mimo że mam FWD a nie quattro, auto nawet na mocno zbitym śniegu i lodzie trzyma się jezdni, i dobrze rusza z miejsca - nie mieli za dużo.

Także moge śmiało polecić.

Na lodzie to chyba żadna opona się nie trzyma, chyba że z kolcami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę dwa słowa na temat opon nokian W+ w rozmiarze 195/65/15 niestety jestem rozczarowany gdyż na mokrej nawierzchni przy temperaturach delikatnie na plusie 3-5 stopni trzeba uważać tracą przyczepność jeszcze mając te skromne 150 KM delikatnie za mocno gazu i się kręcą na drugim czy trzecim biegu. Wczęśniej jezdzać na zimówkach co miały 4 mm tak nie odczuwałem tracenia przyczepności dobrze że kupiłem tylko dwie nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założysz inne w tym rozmiarze i będzie to samo.

Przy tylu konikach nie ma co się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to już nie chodzi o tą moc bo to nie jest wcale dużo tylko o samą przyczepność w czasie normalnej jazdy czy wchodzenie w zakręty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko panowie. Kupilem oponki zimowe z indexem T , po jakims czasie zaczalem sie zastanawiac czy dobrze zrobilem. Nie chodzi mi o predkosci ale o wytrzymalosc. Slyszalem ze im wyzszy index tym opona bardziej wzmocniona wiec teraz mysle czy do mojego V6 nie powinienem miec opnek z wyzszym indexem. Wciaz zimy nie ma i cieplo wiec poruszam sie bardziej dynamicznie a niechcialbym sie zdziwic gdzies na autostradzie.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam T jest do 190, takiej predkosci chyba nie osiagniesz na naszych autostradach:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o predkosci ale o wytrzymalosc.

O jaką ci chodzi ?

Na ścieranie czy obciążenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko panowie. Kupilem oponki zimowe z indexem T , po jakims czasie zaczalem sie zastanawiac czy dobrze zrobilem. Nie chodzi mi o predkosci ale o wytrzymalosc. Slyszalem ze im wyzszy index tym opona bardziej wzmocniona wiec teraz mysle czy do mojego V6 nie powinienem miec opnek z wyzszym indexem. Wciaz zimy nie ma i cieplo wiec poruszam sie bardziej dynamicznie a niechcialbym sie zdziwic gdzies na autostradzie.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Od tego są cyferki przed literką

oznaczenia-rozmiaru-opony_R4X-0.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jeszcze o jaką wytrzymałość pyta Seikokilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Continental ContiWinterContact TS850 195/65 R15 91 T i jestem z nich Super zadowolony. Polecam

A na jakiej podstawie? :shock3: Jak mogłeś ocenić zimową oponę którą dopiero założyłeś a tak na prawde w tym roku jeszcze zimy nie było. :doh: Na upartego można było do dnia dzisiejszego nie zmieniać na zimówki.:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o waszą opinie: Kleber Krisalp HP2 mogę je nabyć za 215zł z montażem - wymiary 195 60 15'.

Bieżnik wygląda zachęcająco.

Czytałem już trochę o tych oponach i opinie są podzielone. Większość negatywnych opinii jest z przed kilku lat gdzie może firma nie udoskonaliła technologii, albo piszą ją kierowcy zwalniający do 25km/h gdy zobaczą śnieg na poboczu ;)

Teraz podobno mieszanka jest inna. Słyszałem też, że Kleber ma technologię MICHELIN bo należy do jej grupy.

Jeżeli ktoś z was miał styczność lub na takich śmiga (nie starszych niż 3 sezony) to proszę o opinię.

kilka lat wstecz jeździłem na francuskich HP2 trzy sezony i złego słowa o nich powiedzieć nie mogłem

obecnie drugi sezon na Conti TS830 prod niemiecka .... jest OK

---------- Post dopisany at 23:58 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ----------

Panowie od dwoch tygodni jezdze na Uniroyal MS Plus 77, seryjne 195/65r15 T. Co moge powiedziec, miekkie jak to zima a do tego Uniroyal. Przy 2,3bara czuc jak auto plywa na drodze, nie wiem czy zapodac 2,4 - 2,5 na testy. Troszke glosne. Ogolnie jezdzi sie ok tylko przy dynamicznym ruszaniu na mokrym mam problemy z wlaczajacym sie ESP, czyli trakcja znika na 2 biegu. Czy to moze byc spowodowane przesiadka z 205/55/r16 letnich? Na nich nie zauwazylem takich brakow trakcji. Nie sadze ale pytam Was o opinie.

pierwsze wrażenia ... przesiadka z 16" na 15" - mam to samo :wink: więcej gumy między felgą a drogą robi swoje a 1 cm różnicy w szerokości również, nie szalej z ciśnieniami ! opona miękka i jeszcze te temperatury na ++ robią swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jeszcze o jaką wytrzymałość pyta Seikokilla

Chodzilo mi o wytrzymalosc. Zapomnialem o tym kupujac opony. Index nizszy bralem bo mowie sobie zima to sie i tak szybko nie da jezdzic i co... Taka zima ze lecac 190 na obwodowej przypomnialo mi sie ze wziolem opony z nizszym indexem i zonk musialem tryb jazdy zmienic na eco :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem na temat moich oponek michelin alpin a4. Założyłem je jakoś na początku grudnia, przez ten czas temperatury głównie dodatnie, śnieg padał może kilka razy, jeździłem i po lodzie i po świeżym śniegu i po błocie pośniegowym.

Teraz moje odczucia - po zmianie z całorocznych dębic navigator powiem jedno - d.py nie urywa. W warunkach typowo zimowych nie było większych różnic pomiędzy nowymi dębicami a nowymi michelin. Dębice nawet moim zdaniem lepiej się wygrzebywały z zasp - kiedy je miałem nigdy nie zdażyło mi się zakopać. Michelin nie miałem w prawdzie okazji przetestować w wielkich zaspach, ale w tym co jeździłem moim zdaniem mają gorszą trakcję.

Na plus w porównaniu do dębic trzymanie boczne, w błocie pośniegowym delikatnie lepsze ale cycków nie urywa.

Największą różnicą na + na michelinach jest zachowanie na mokrym w niskich temp - 0-7 stopni - tu wygrywają bezapelacyjnie z dębicami i z letnimi dunlopami sp sport maxx rt.

Jest jeszcze jedna istotna różnica w stosunku do dębic która swoją drogą dyskwalifikuje te pierwsze dla mnie - głębokość nacięć bieżnika i lamelek. W dębicach lamelki są ponacinane do połowy głębokości bieżnika, przez co przy moim stylu jazdy już po roku używania nastąpiło znaczne pogorszenie własności jezdnych dębic - po prostu lamelki albo się starły, albo stały się zbyt płytkie. W michelin są ponacinane do końca co powinno pozwolić zachować dobre właściwości jezdne dużo dłużej.

Konkludując - różnice pomiędzy topowymi oponami a takimi z średniej klasy w warunkach typowo zimowych są moim zdaniem niewielkie, przynajmniej na przykładzie dębic i michelin, jednak pod względem zużycia, wszechstronności, zachowania na mokrym topowe opony jednak wygrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...