Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanko mam A4 B6 AVANT na letnich śmigam 225/40/18 na zime a alu dostałem 185/60/15 i każde progi i zderzak dostaje mi w tyłek

moje pytanko mam opcję dostanie opony 235/60/16 i taka kwestia wejdzie wogóle to do audi nie bedzie trzeć o natkola ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć. Dołączam się do tematu, a mianowicie mam taki oto dylemat: Chcę kupić opony zimowe do mojej a4 b6 1.9 quattro. Obecnie mieszkam koło Nowego Sącza i jeżdżę po terenach górskich ale także po autostradach. Jeżdżę myślę dość dużo bo około 50 tys.km. rocznie. Z tego co wiem to na zimę lepsze sę węższe opony wiec szukam takiego rozmiaru: 195/65 r15. Cena jaką chcę przeznaczyć to około 1000zł (wiadomo +/- 100zł). oponami jakimi się zainteresowałem to michelin alpin5,(ze wzgledu na to,.że na lato mam michelin pilot sport3 235/45r17 i są bardzo dobre), good year ultra grip 9 (ale ponoć po 1 sezonie dość szybko się zdzierają) oraz coś z oferty nokian (mają podobno bardzo dobre właściwości na śniegu). Dodam tylko, że nie interesują mnie zbytnio opory toczenia czy emitowany hałas a najbardziej przyczepność na sniegu, lodzie i trwałość. Czy mogli byście coś doradzić mi w moim konkretnym przypadku? Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


moje pytanko mam opcję dostanie opony 235/60/16

nie bierz w ogóle pod uwagę .... dużo za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Czytam czytam i.. też by coś kupić na zimę. W felgi dzisiaj sie zaopatrzyłem a oponki jeszcze przeglądam.

Ktoś jeździł na fuldach ? konkretnie Fulda KRISTALL MONTERO 3 195/65/R15 91 T to nad nimi się zastanawiam.

Ew GoodYear UG 9, lub Dębica Frigo HP.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Edytowane przez man85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanko mam opcję dostanie opony 235/60/16

nie bierz w ogóle pod uwagę .... dużo za duże

205/55 ew 215/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar 215/55/17.

Coś dziwny rozmiar sobie wybrałeś.

a jaki sugerujesz ? mam na myśli takie opony www.sklepopon.com/opona-zimowa/nexen-winguard-sport-215-45-r17-91-v-xl-18128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a jaki sugerujesz ?

w 17" 235/45 na zimę 215/50 nie 55



a jaki sugerujesz ?

w 17" 235/45 na zimę 215/50 nie 55

a link na profil 45 ;) za niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej zima 195/55/16 czy 205/55/16 ??


pasowało by Ci 16 30??? ale to musiałbyś być u mnie już na bank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar 215/55/17.

Coś dziwny rozmiar sobie wybrałeś.

a jaki sugerujesz ? mam na myśli takie opony www.sklepopon.com/opona-zimowa/nexen-winguard-sport-215-45-r17-91-v-xl-18128

215/50/17

To idealny zamiennik 235/45/17

Choć na zimę wolałbym coś w rodzaju 205/55/16

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej zima 195/55/16 czy 205/55/16 ??

Te drugie czyli 205/55/16 , to rozmiarowy standard.

Nie chce kupować felg bo na wiosne będę kupował 18 letnie a te 17 na zimę.

To proponuję 215/50 tyle że ten rozmiar trochę drogi.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że 205/55/16 to standard, ale na śnieg węższa jest lepsza, więc może 195/55/16

węższa o tym samym profilu to mniejszy obwód koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę wolałbym z 2014 roku.

Znalazłem takie oponki:

http://allegro.pl/195-65r15-195-65-15-dayton-dw510-evo-2014r-4szt-i4579274583.html

i zastanawiam się nad zakupem tylko mam dylemat bo może lepiej troche dołożyć i kupić coś takiego:

http://allegro.pl/195-65r15-195-65-15-kleber-krisalp-hp2-2014r-4szt-i4603426183.html

albo

http://allegro.pl/195-65r15-195-65-15-firestone-winterhawk-2-evo-4sz-i4579280508.html

Użytkujecie któreś z tych gum?

W podobnej cenie są też barumy i dębica i naprawdę nie wiem co wybrać.

W necie jest mnóstwo opini ale dobrze byłoby poznać zdanie kogoś z klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W necie jest mnóstwo opini ale dobrze byłoby poznać zdanie kogoś z klubu.
Mam ten sam problem, ale celuje w trochę wyższy pułap cenowy ze względu na tereny w jakich będę się poruszać. Też rozglądam się za takim rozmiarem i czekam na jakieś tegoroczne testy opon bo na razie sam nie mogę się zdecydować. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie jest mnóstwo opini ale dobrze byłoby poznać zdanie kogoś z klubu.

Mam ten sam problem, ale celuje w trochę wyższy pułap cenowy ze względu na tereny w jakich będę się poruszać. Też rozglądam się za takim rozmiarem i czekam na jakieś tegoroczne testy opon bo na razie sam nie mogę się zdecydować. :)

Zanim będą tegoroczne testy to ceny opon pójdą w górę :grin: chyba łyknę te klebery :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie jest mnóstwo opini ale dobrze byłoby poznać zdanie kogoś z klubu.

Mam ten sam problem, ale celuje w trochę wyższy pułap cenowy ze względu na tereny w jakich będę się poruszać. Też rozglądam się za takim rozmiarem i czekam na jakieś tegoroczne testy opon bo na razie sam nie mogę się zdecydować. :)

Zanim będą tegoroczne testy to ceny opon pójdą w górę :grin: chyba łyknę te klebery :eusathink:

Właśnie niestety o tym wiem bo letnie kupowałem jak się długo jeszcze jeździło na letnich i zaoszczędziłem około 400 zł na komplecie. Ale wolę chyba zapłacić trochę więcej i kupić coś czego nie będę później żałował.. Bo to dla mnie nie są małe pieniążki;)

W necie jest mnóstwo opini ale dobrze byłoby poznać zdanie kogoś z klubu.

Mam ten sam problem, ale celuje w trochę wyższy pułap cenowy ze względu na tereny w jakich będę się poruszać. Też rozglądam się za takim rozmiarem i czekam na jakieś tegoroczne testy opon bo na razie sam nie mogę się zdecydować. :)

Zanim będą tegoroczne testy to ceny opon pójdą w górę :grin: chyba łyknę te klebery :eusathink:

Wiem o tym niestety. Letnie kupowałem jak się jeszcze długo jeździło na zimowych i uszczknąłem jakieś 400 zł na komplecie. Tylko wolę chyba zapłacić trochę więcej, żeby później nie żałować bo to dla mnie nie są małe pieniążki;)

Napisałem drugi raz bo mi się komp schrzanił ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...