Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście mam taką zasadę - zawieszenie, hamulce i opony to w samochodzie podstawa muszą być bardzo dobre i na tym nigdy nie oszczędzam.

Osobiście przez 20 lat jazdy samochodami używałem marek Dunlop, Michelin, Continental i nigdy mnie nie zawiodły. Obecnie mam Michelin Alpine kupione przed poprzednim sezonem a spisywały się świetnie.

Edytowane przez radko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


rozglądam się już za zimówkami

Polecam Dębicę Frigo HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem paczuszkę z aledrogo z 4 nowymi Fireston Winterhawk 2 Evo.To mój pierwszy komplet tej marki zobaczymy jak się będą sprawować w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powoli przygotowuje się do zimy i rozglądam się już za zimówkami, z racji tego, że w zimie pokonuje bardzo mało km i to głównie po mieście myślę nad nowymi oponami niskobudżetowymi. Zastanawiam się nad oponami firmy: Goodride/Sunny/Riken. Moje pytanie jest następujące: Czy warto pchać się w opony made in china? Jak tak to, które najlepiej wybrać? Proszę o radę :)

Kupiłem w zeszłym sezonie nordexx'y były naprawde w dobrej cenie jak na nowe zimówki w 16 calach ale tak jak mówisz na krótkie odcinki były ok, do pracy mam 7-8 km dało się przejechać, ale że poprzednia zimą była dość ciepła a te opony w + temp. Są bardzo miękkie zaczęło mnie to wkurzać po pewnym czasie, jak byś był zainteresowany to mogę Ci sprzedać moje :-)

Wysłane z mojego LG-P710

Panowie powoli przygotowuje się do zimy i rozglądam się już za zimówkami, z racji tego, że w zimie pokonuje bardzo mało km i to głównie po mieście myślę nad nowymi oponami niskobudżetowymi. Zastanawiam się nad oponami firmy: Goodride/Sunny/Riken. Moje pytanie jest następujące: Czy warto pchać się w opony made in china? Jak tak to, które najlepiej wybrać? Proszę o radę :)

Kupiłem w zeszłym sezonie nordexx'y były naprawde w dobrej cenie jak na nowe zimówki w 16 calach ale tak jak mówisz na krótkie odcinki były ok, do pracy mam 7-8 km dało się przejechać, ale że poprzednia zimą była dość ciepła a te opony w + temp. Są bardzo miękkie zaczęło mnie to wkurzać po pewnym czasie, jak byś był zainteresowany to mogę Ci sprzedać moje :-)

Wysłane z mojego LG-P710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten sezon kupuje ponownie Vredestein Snowtrack. Mam znajomych co mają i chwalą. Miałem je też w poprzednim aucie i złego słowa powiedzieć nie mogę, no może prócz tego, że przy większych prędkościach lekko szumią z racji wzoru bieżnika (prawie jak traktor ;-) ). Nie ważne ile śniegu było, ile błota posniegowego- zawsze wyjechałem bez problemu i jechałem tam gdzie chciałem. No chyba że na lodzie, ale to żadna zimowka na samym lodzie dobrze nie jedzie.

Wysłane z patelni przez Tapatalk. Możliwe buendy z braku teflonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Vredestein Snowtrack 3 bardzo dobra opona choć troszkę głośna.Teściu ma w A6 miałem okazję jeździć w zimie i ani razu nie zawiodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując Vredestein SnowTrack 3 z Goodyear Ultra Grip 9 wybrałbym zdecydowanie opony tego drugiego producenta. Mimo, że są niewiele droższe, to firma lepsza i bardziej znana, a poza tym ma 5 lat gwarancji, a Vredestein daje tylko 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Kolegów Którzy w zimie jeżdżą na 18" - jak się kula na takim rozmiarze ? Nie pytam tutaj czy nie szkoda alusa tylko czy poruszanie się na tym kapciu jest normalne w zimie ? Chcę kupić nowe gumy a ponieważ sprzedałem swoje 16-stki - zamiast szukać innych felg pomyślałem żeby kupić nowe gumy (18) i latać na tych samych felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Kolegów Którzy w zimie jeżdżą na 18" - jak się kula na takim rozmiarze ? Nie pytam tutaj czy nie szkoda alusa tylko czy poruszanie się na tym kapciu jest normalne w zimie ? Chcę kupić nowe gumy a ponieważ sprzedałem swoje 16-stki - zamiast szukać innych felg pomyślałem żeby kupić nowe gumy (18) i latać na tych samych felgach.

:hi: ja również chciałbym się dołączyć do tego pytania bo też w tym roku myśle o 18". Tak jak kolega napisał, nie chodzi o felgi i komfort tylko o to jak jest z hamowaniem i jazdą, no i ewentualnie jaki rozmiar brać na 8" szerokości.Myślałem o zakupie 225/45/18 bo wyższe i troche guma będzie się uginać a inni mówią że lepiej 215/40 /18 bo węższe i lepiej będą się wżynać w śnieg. Ma ktoś jakieś doświadczenie i coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odczytać datę produkcji opony na której jest napisane "C80X"?

Podejrzewam, że opony są z 2010 roku. Myślicie, że warto kupić zimówki które przeleżały gdzieś w garażu 3-4 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimowka po 4-5 latach srednio nadaje sie do jazdy, no chyba ze zima bedzie taka jak ostatnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimowka po 4-5 latach srednio nadaje sie do jazdy, no chyba ze zima bedzie taka jak ostatnio ;)

Witaj,

Znakomite zimówki produkuje Nokian. Na pierwszy montaż zimowe Nokiany montuje Porsche w 911 Turbo.

Z bardziej cenowo przystępnych chwalona jest Dębica Frigo HP.

PS. 18 calowe felgi na zimę raczej odradzam. Felga jest szeroka a na zimę najlepiej zakładać możliwie wąskie opony.

Pytanie czy jest quattro czy ośka?

Ja do A4 B7 wybrałem 205/50/17.

Opony mam Fuldy Extremo.

Oponka wygodna, fanie trzyma i na zimę nie za szeroka.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odczytać datę produkcji opony na której jest napisane "C80X"?

Podejrzewam, że opony są z 2010 roku. Myślicie, że warto kupić zimówki które przeleżały gdzieś w garażu 3-4 lata?

Jezeli na jednej stronie opony są literki to cyferki powinny byc na drugiej stronie opony. Czyta się to nastepująco np. 2311 to oznacza 23 tydzeiń 2011 roku jeżeli wystepują tylko 3 cyferki 244 i trójkąt na końcu to oznacza 24 tydzień 1994 roku. Co do opon to opony do 3 lat od daty produkcji można sprzedawać jako nowe pełnowartościowe. Opony zimowe powinno się używać do ok 6 lat i w tym okresie najlepiej sie sprawują co nie oznacza,że nie można na nich dłużej jeździć ale przyjmuje się,że po 6 latach bardzo wzrasta ryzyko awarii opony.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. To już porządne testy trzeba by było zrobić.

Zwykły użytkownik różnic wielkich nie wyczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyta się to nastepująco np. 2311 to oznacza 23 tydzeiń 2011 roku jeżeli wystepują tylko 3 cyferki 244 to oznacza 24 tydzień 2004 roku

24 tydzień 2004 roku będzie miał zapis 2404, od 2000 roku jest zapis czterocyfrowy, trzy cyfry z trójkątem na końcu - to lata dziewięćdziesiąte, bez trójkąta to osiemdziesiąte :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja trochę się rozpędziłem przy pisaniu :) Juz poprawione.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...