Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Bo profil sam w sobie jeszcze nie robi różnicy, dopiero mieszanka gumy powoduje różnicę jak to zauważyłeś przy ujemnych temperaturach. Do tego trzeba juz technologii . Dlatego dobre opony kosztują ciut wiecej..

Tak samo z letnimi- na suchym wszystkie maja podobną trakcję, ale dopiero w deszczu sie okazuje co lipton...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godyear ultra grip 8 225/45/17 h

Na suchym i w deszczu ok- zobaczymy jak spadnie śnieg....

Wysłane z hajźla

i jak te goodyeary się sprawują bo rozważam zakup zimówek

goodyear ug8 205/55/16 lub

nokian wr d3 lub

dunlop nie pamiętam już który :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam UG8 205/55/16 u siebie, kupiłem kompletne koła tutaj na forum... Opony są równo zużyte, mają może 6,5-7mm.

Długo śniegu nie było, a ja i tak wiedziałem, że mam założone zimówki. Wg mnie są głośne, nawet jak na zimówki.

Jeśli chodzi o własności jezdne, to jedynie na lodzie nie poszalejesz :naughty:

Świeży śnieg (mokry), błoto pośniegowe, czy ubity śnieg na drodze i idziesz jak czołg. Jeśli umiejętnie się obchodzić z gazem, to strzelasz jak z procy względem innych aut (bez elektroniki).

Bardzo dobrze też hamują. Mam tylko wrażenie, że czasem na śniegu ciut im brakuje trzymania bocznego.

Na mokrej autostradzie, przy 140 za autem tylko pióropusz wody...:naughty:

Czy kupiłbym bym je? Nie wiem... jeździłem wcześniej dużo Kleberach Krisalp i Dębica Frigo... w śniegu zachowywały się lepiej, natomiast na mokrej czy suchej drodze lepsze są te UG8.

Od czasu do czasu latam Mondeo 2.0 TDCi 140KM z tymi nokianami... Ale tylko w trasy, nie zdarzyło mi się ich sprawdzać w śniegu. Natomiast w drodze bardzo fajne i dopóki nowe były nie było ich słychać. Niestety Mondeo jest w wersji kombi, lata sporo z pustym bagażnikiem i szybko się oponki wyząbkowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tej zimy nexen i powiem tak na sniegu na mokrym super cicho swietnie trzymaja się drogi itd ale.... jak kuźwa droga tylko sucha to orkiestra denta, :polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście użytkuję opony zimowe Vredestein snowtrac3 i czy sucho czy mokro to się ładnie kleją do drogi i są bardzo ciche polecam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a testował ktoś Dunlop SP WinterSport 4D :eusathink:

Kolego uważam że oponki godne polecenia, śmigałem na takich i było OK, teraz mam Conti ts 850 i specjalnej różnicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na continental ts 830

Moim zdaniem nr 1

nr 1 ... pojęcie względne - jeżdżę na TS830 trzecią zimę, co mogę o nich napisać : ciche, sucho / błoto pośniegowe bdb opona, abs nie skwierczy od razu przy tknięciu pedału hamulca - czyli sprawdzają się, słabiej jest przy dużej ilości śniegu - miałem swego czasu Dunlopy M3 - auto mogło służyć za pług ale na suchym radia nie słyszałem :grin: - reasumując - nie ma opon idealnych na wszystko

no ale TS830 polecam - dobry wybór

---------- Post dopisany at 00:06 ---------- Poprzedni post napisany at 00:02 ----------

Ja osobiście użytkuję opony zimowe Vredestein snowtrac3 i czy sucho czy mokro to się ładnie kleją do drogi i są bardzo ciche polecam:wink:

BDB .... i nietanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem sie na temat Firestone Winterhawk EVO2 195/65/15 kupione nówki sztuki za 700 PLN :decayed: po pierwszej zimie w na tych oponach i w moim "nowym" samochodzie moge powiedzieć ze są super. Śnieg, błoto, mokra nawierzchnia trzymają sie super. Lód i zjeżdżony śnieg bardzo fajnie trzymają, o ile na lodzie można mówić o trzymaniu, są przewidywalne, abs nie rzęzi przy każdym dotknięciu pedału. Minusem jest to, że hałasują tak od +3`C (bardzo) i troche sie zużywają (szybko).

Jeśli miałbym wybrać jeszcze raz to napewno byłyby brane pod uwage jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem sie na temat Firestone Winterhawk EVO2 195/65/15 kupione nówki sztuki za 700 PLN :decayed: po pierwszej zimie w na tych oponach i w moim "nowym" samochodzie moge powiedzieć ze są super. Śnieg, błoto, mokra nawierzchnia trzymają sie super. Lód i zjeżdżony śnieg bardzo fajnie trzymają, o ile na lodzie można mówić o trzymaniu, są przewidywalne, abs nie rzęzi przy każdym dotknięciu pedału. Minusem jest to, że hałasują tak od +3`C (bardzo) i troche sie zużywają (szybko).

Jeśli miałbym wybrać jeszcze raz to napewno byłyby brane pod uwage jako pierwsze.

A ja jestem właśnie po sezonie (bo już wleciały letnie) tegorocznego modelu czyli Winterhawk EVO3. Moim zdaniem opony są dość ciche - a wiadomo jak to z zimówkami bywa. 72dB (aktualnie moje lenie mają 74dB). W sumie z śniegiem nie miały za bardzo do czynienia tej zimy więc ciężko powiedzieć. Bardzo dobrze za to radziły sobie na błocie pośniegowym i wodzie. Zużycia jakoś nie zauważyłem. Fakt zrobiłem na nich może z 5k ale głównie to po suchym asfalcie co na pewno nie wpływa korzystnie na zimówki. Cena też rewelacyjna bo płaciłem niecałe 700 zł za komplet więc jak dla mnie oponki mega dobre jak na tą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nokian Hakkapeliitta 4 (niedostepne) i 7. Na której pobity został rekord prędkości na lodzie ale nie w tym rzecz, bardzo dobrze sprawdza się na torze w warunkach zimowych.

Goodyear Ultragrip 7 również extra mi się sprawowały. Wszystko zależy od stylu jazdy i doświadczenia panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nokian Hakkapeliitta 4 (niedostepne) i 7. Na której pobity został rekord prędkości na lodzie ale nie w tym rzecz, bardzo dobrze sprawdza się na torze w warunkach zimowych.

Goodyear Ultragrip 7 również extra mi się sprawowały. Wszystko zależy od stylu jazdy i doświadczenia panowie.

A kto tu kupuje zimówki żeby jeździć na nich po torze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja. Jak się sprawdzają na Torze Kielce to na ulicy również się sprawdzą, gdzie technika jest mniejsza nie ubliżając nikomu, zakup wedle uznania.

Ciągałem lawetę z wyścigówka również na tych zimówkach i mogę co nie co o nich powiedzieć, wiec polecam. Do tego służy ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko co dobre jest na tor nadaje się do jazdy "cywilnej". Oczywiście nie neguję tego że ta opona może być bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest zwykła opona dostępna w zakupie, sprawdziłem ją w wielu warunkach, również na torze. Nie dyskutuj bezpodstawnie proszę.

A jeśli chodzi o przyczepność i opony to doświadczenie mam. Tyle ode mnie.

Zapraszam w zimę na tor zobaczysz na czym jeżdżą ludzie dbający o przyczepność.

Edytowane przez djshaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem, dopytałem i wybór ostatecznie padł na nokian wr d3 made in finland.

Jak sie beda sprawowały okaze sie w zimie - cenowo bardzo przyzwoicie wyszły :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...