Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy te opony https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-serie-3-225-55-r16-95-h-fr#105268955 nadają się do audi b8 sedan 2.0 TFSI 180km? Felga to 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

33 minuty temu, ^Robert^ napisał:

troche niski indeks predkosci jak do takiego silnika, chyba ze jezdzi sie delikatnie to wystarczy :)

No zima i dlatego pomyslalem o takim. A jeśli nie te to co byście polecili do niej? Też żeby było w miare niedrogo, bo w podobnych do tych opon cenach widze 18... I jeszcze jedno pytanie jak na lato będę szukał to z jakim indeksem, 300, 270 czy 240? V max teoretycznie ma 235 (nie zdążyłem jeszcze sprawdzić) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-winter-i-cept-evo2-w320-215-55-r16-97-v-xl#160810131

polecam hankooka jezdzilem na modelu W442 i byl bardzo dobry do zjechania bieznika nie stracil wlasciwosci, rodzicom do polo tez polecilem ta opone, na 16" masz opone wzmocniona o indeksie v z dozywotnia gwarancja :) malo kto daje w dzisiejszych czasach dozywotnia gwarancje :)  tylko jest to 215 centymetr wezsza od Twojego typu w cenie podobnej do pirelli, ja zakladam wlasnie na zime centymetr wezsza gume niz na lato ale to juz kwestia wlasciciela :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ale jeszcze w sierpniu takie Hankooki w innym rozmiarze zobaczymy jak to będzie jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o kormoranie snowpro ? Szukam jakiegoś koła w rozmiarze 225/45/18, pacjent b7 200km. W zeszłym roku była Dębica frigo i taka sobie. Mam do wyboru zakup kormoranów lub markowych uzywek z bieżnikiem Ok 6mm co brać ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shogu napisał:

Panowie a co powiecie o kormoranie snowpro ? Szukam jakiegoś koła w rozmiarze 225/45/18, pacjent b7 200km. W zeszłym roku była Dębica frigo i taka sobie. Mam do wyboru zakup kormoranów lub markowych uzywek z bieżnikiem Ok 6mm co brać ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na co Ci tyle mocy w aucie jak nie stać Cię na dobre opony?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie założyłem zimowe opony w rozmiarze jak radziliście czyli 16r 205/55. teraz pytanie jakie ciśnie ładować tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie założyłem zimowe opony w rozmiarze jak radziliście czyli 16r 205/55. teraz pytanie jakie ciśnie ładować tam?
Masz podane na wlepie na słupku lub klapce od wlewu.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci tyle mocy w aucie jak nie stać Cię na dobre opony?


Bo jeżdżę w Polsce maksymalnie 2 tygodnie zimą i nie wiem czy jest sens pakować ponad 2k w opony skoro i tak nie będą użytkowane często ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, shogu napisał:

 


Bo jeżdżę w Polsce maksymalnie 2 tygodnie zimą i nie wiem czy jest sens pakować ponad 2k w opony skoro i tak nie będą użytkowane często ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

A no to tego nie pisałeś, z Twojego wyboru wybrałbym kormorany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, k232 napisał:

A no to tego nie pisałeś, z Twojego wyboru wybrałbym kormorany.

I co z tego,że mało?Kormorany na pewno nie.Ja odradzam.Teść też jeździ mało i chciał Kormorany wiosną i....Właśnie czekamy na kasę,bo uznali reklamację:)Porobiły się wybrzuszenia itp.Biło jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Dębica jak się wam sprawuje ? Nie wiele droższa od kormoranów. Cześć z Was poleca jako opony niskobudżetowe, ale czy ktoś miał z nią doświadczenie ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, jak można oszczędzać na bezpieczeństwie i kupować budżetówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to taki kraj co nie wszystkich stać na nowe Michały. Lepiej budżetówki niż używane zimowki zwłaszcza te starsze np co już z 4 lata maja i wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić markowe z 2011 lub tańsze budżetówki z 2017 i jeździć. Kazdy kupuje pod siebie


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to taki kraj co nie wszystkich stać na nowe Michały. Lepiej budżetówki niż używane zimowki zwłaszcza te starsze np co już z 4 lata maja i wiecej.
Dokładnie nigdy nie kupować używek zwłaszcza po 3 sezonach i więcej chodź by miały 8 mm bieżnika , lepiej kupić nowe z niżej półki lub max ale to max roczne używki
Kiedyś miałem używki już nie pamiętam ile napaliłem się na felgi a że były na zimówkach to mówię wezmę i to był mój błąd pierwszy i ostatni raz. Jak tylko spadł śnieg ESP ma desce nie gasło, dramat.
Miałem kilka opon zimowych w różnych autach i nowe to nowe a miałem Save, Dębica, GD, obecnie mam nokiany a żona Firestone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany fajne opony i chyba nie ma sensu kupować coś drozszego od nich. A jeśli nie na się na opony to polecę bieznikowane wzór michelin może nie są jakieś super ciche i wyważone ale jak za 100-120zl to jeździ się fajnie zwłaszcza po śniegu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...