Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a na felge 17" 8J opony zimowe brac 225/45 czy 225/50?  Narazie zawias 1ba ale na wiosne wpadnie AP Sportfahrwerke kit 40/30 wiec na przyszla zima opony zimowe dalej beda. Wiec jakie wybrac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie a na felge 17" 8J opony zimowe brac 225/45 czy 225/50?  Narazie zawias 1ba ale na wiosne wpadnie AP Sportfahrwerke kit 40/30 wiec na przyszla zima opony zimowe dalej beda. Wiec jakie wybrac? 
225/45

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. W poprzednim aucie (Audi A4 B5 AFN) od kilku lat jeździłem na letnich i zimowych Michelin, przede wszystkim dlatego że były trwałe. Mogłem zrobić na nich dwa sezony, kiedy na Conti i Pirelli robiłem tylko po jednym z kawałkiem sezonie. Teraz mam trochę mocniejsze Audi A5 i myślę żeby pójść również w Michelin. Jednak chciałbym mieć opony z indeksem prędkości na te 250 km/h z jaką to auto może jechać. Czyli co najmniej W. Letnie mam Dunlopy (takie były) 255/35/19 i nie stać mnie w tym sezonie na wymianę felg. Chcę zmienić same gumy. Michelin Pilot Alpin PA4 nie ma indeksu prędkości W, w tym samym rozmiarze 255/35/19 co letnie. Indeks W jest za to w rozmiarze 245/35/19. Istnieje teoria że na zimę można kupić węższe opony. Czy to dobry wybór przejść z 255 na 245 i zachować profil 35? Trochę się też boję o felgi, bo teraz są fajnie chronione przez oponę, a węższe już niekoniecznie tak będą miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. tu: https://goo.gl/maps/x7LzNNeNd4P2

Rozumiem, że ta informacja pozwoli Ci odpowiedzieć  jaki mam wybrać profil opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam przez większość trasy jest ograniczenie do 120km/h ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam przez większość trasy jest ograniczenie do 120km/h [emoji6] 

Dokładnie. Tam trochę słaba trasa co by po 250 latać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam zarejestrowane w Niemczech, ubezpieczone w Niemczech i poruszam się w Niemczech. Dlatego muszę mieć zimówki od października do marca. W razie jakiejkolwiek stłuczki, aby uzyskać ubezpieczenie, nie mogę mieć opon z mniejszym indeksem prędkości niż maksymalna prędkość auta. Ludzie, po co drążycie temat? Czy ma ktoś coś merytorycznego do napisania w temacie opon zimowych o których pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klucha11 napisał:

Dokładnie. Tam trochę słaba trasa co by po 250 latać.

 

A kiedy tam ostatnio "latałeś"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto ma w dokumentacji prędkość maksymalną 250km/h, to kupujesz z indeksem minimum 270km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, erchi napisał:

Skoro auto ma w dokumentacji prędkość maksymalną 250km/h, to kupujesz z indeksem minimum 270km/h.

No przecież dokładnie to napisałem w moim pierwszym poście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam zarejestrowane w Niemczech, ubezpieczone w Niemczech i poruszam się w Niemczech. Dlatego muszę mieć zimówki od października do marca. W razie jakiejkolwiek stłuczki, aby uzyskać ubezpieczenie, nie mogę mieć opon z mniejszym indeksem prędkości niż maksymalna prędkość auta. Ludzie, po co drążycie temat? Czy ma ktoś coś merytorycznego do napisania w temacie opon zimowych o których pisałem?
Idąc takim tokiem rozumowania, żeby mieć ubezpieczenie to powinieneś mieć opony zgodne z zaleceniami producenta, czyli rozmiar taki jak na wlepie.
Co do Twojego pytania, to obstawiam że felgi masz max 8,5J więc różnica w 245/35 a 255/35 będzie nie zauważalna.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, H4mm3R napisał:

Idąc takim tokiem rozumowania, żeby mieć ubezpieczenie to powinieneś mieć opony zgodne z zaleceniami producenta, czyli rozmiar taki jak na wlepie.
Co do Twojego pytania, to obstawiam że felgi masz max 8,5J więc różnica w 245/35 a 255/35 będzie nie zauważalna.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dokładnie - felgi mam 8,5. Którą wlepę masz na myśli? Tą z bagażnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Woźniak napisał:

Nokian WR D4. Jeździłem na nich 2 sezony, teraz będzie 3. Stosunek jakości do ceny mega

Jestem zdecydowany na Michelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie weźcie pod uwagę źe Nokian jest rewelacyjny pod warunkiem ze robiony w Finlandii. Jeśli ktoś kupił serie robioną już w Rosji to proponuje czym prędzej zmienić.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie weźcie pod uwagę źe Nokian jest rewelacyjny pod warunkiem ze robiony w Finlandii. Jeśli ktoś kupił serie robioną już w Rosji to proponuje czym prędzej zmienić.


Tapnięte z iPhone
Czemu niby tak? Mam w turku właśnie z Rosji fakt że 15cali ale złego slowa nie mogę o nich powiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jaguaro napisał:

Panowie weźcie pod uwagę źe Nokian jest rewelacyjny pod warunkiem ze robiony w Finlandii. Jeśli ktoś kupił serie robioną już w Rosji to proponuje czym prędzej zmienić.


Tapnięte z iPhone

Nie prawda posiadam z Rosji i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem wasze zdenerwowanie tyle ze Nokian doprowadził do tego ze na zlecenie Rosyjskich zakładów w Rosji powstałe opony mają zupełnie inny skład gumy i wartości zbrojenia niż Finlandzkie. Eh wypadł mi artykuł z ręki ale jak tylko znajdę podeśle link. Ponoć Rosyjskie szybciej się zużywają a co gorsza zbrojenie jest dwukrotnie słabsze niż przy Finlandzkich. Nikogo nie chce zamartwiać tylko czasem warto poczytać tu i uwdzie aby dowiedzieć się czegoś nowego. Niestety ale prawda jest gorzka Nokian Finlandzki tak, Nokian Rosyjski nie. Wyrażam opinie opierając się na faktach a nie domysłach i snuciu opowieści dziwnej treści.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...