Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ubywa płynu chłodniczego, dymi na biało.


tomasz-gorz

Rekomendowane odpowiedzi

dzis zrobiłem 100km płynu nic nie ubyło, jak mozna jeszcze sprawdzic ze uszczelka poszła?

to kamikaze jesteś :naughty:

sprawdzałeś miejsca które Ci podawałem do sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikaze, kamikaze jakoś musiałem wrócić do domu :przebiegly:

dziś sprawdzę dokładniej ten trójnik, pompę wody, aha SoMeS dodam jeszcze, ze nie mam takich objawów jak Ty miałeś, tzn dymi, ale nie tak bardzo jak kiedyś u ojca w puncie, nie mam oleju w płynie chłodniczym i na odwrót, no i nie stracił na mocy.

W razie czego zagadałem z mechanikiem powiedział mi cene 500-600zł zalezy co wyjdzie, myślę ze dobra.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 16:02_________________________________________________aha i jeszcze jedno... jak jest wypalona uszczelka to powinien dymić cały czas, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikaze, kamikaze jakoś musiałem wrócić do domu :przebiegly:

dziś sprawdzę dokładniej ten trójnik, pompę wody, aha SoMeS dodam jeszcze, ze nie mam takich objawów jak Ty miałeś, tzn dymi, ale nie tak bardzo jak kiedyś u ojca w puncie, nie mam oleju w płynie chłodniczym i na odwrót, no i nie stracił na mocy.

W razie czego zagadałem z mechanikiem powiedział mi cene 500-600zł zalezy co wyjdzie, myślę ze dobra.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 16:02_________________________________________________aha i jeszcze jedno... jak jest wypalona uszczelka to powinien dymić cały czas, prawda?

ja nie miałem żadnych objawów bo mnie nic takiego nie spotkało :wink4:

jedyne co to właśnie ten trójnik mi poszedł niedawno i też uciekał sobie powoli płyn i nawet nie było widać gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz oleju w płynie chłodniczym, i mazi na korku od oleju, to wybadaj dokładnie ten trójnik, zobacz czy na bloku nie ma pomarańczowych zacieków, sprawdź też boki chłodnicy, czy nie ciekną. Ten trójnik to 90% przypadków uciekającego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dokładnie wszystkie plastikowe króćce w układzie chłodniczym,

lubią pękac w dodatku te pęknięcia są niewidoczne,

jak masz różowy płyn to elegancko widać różowy osad np na bloku silnika czy koło uszczelki głowicy

nie panikuj tak, rano silnik zawsze dymi na biało, dopiero jak się rozgrzeje to przestaje

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do warsztatu ktory posiada miernik zawartosci CO2 w plynie chlodzacym.

jezeli uszkodzona jest uszczelka w suwie ssania pobiera plyn chlodzacy do komory spalania, natomiast w trybie pracy do plynu przedostaja sie spaliny, mozna to z reguly stwierdzic po zapachu... a w plynie chlodzacym pojawia sie tlustawe oczka.

druga mozliwosc to przedostawanie sie plynu chlodzacego do oleju, ale to rowniez mozna stwierdzic badajac wyglad oleju na bagnecie oraz pod korkiem wlewu oleju.

dymienie, na bialo gdy silnik jest zimny to normalny objaw. para wodna ze spalin skrapla sie w ukladzie wydechowym stad mgielka, w niskich temperaturach wystepuje nawet gdy silnik jest rozgrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy i co wszyscy straszyli że uszczelka pod głowicą,a okazało sie że to trójnik z tyłu silnika ,są tam dwa oringi ,wymieniłem je i święty spokuj,sprawdz to,i nie myśl o najgorszym,pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 250km płynu nie ubyło, plam oleju nie ma w zbiorniczku... jutro dopiero bede miał czas to zagladne, oby ciepło było :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem dolałem płynu i obserwuję narazie mi nie ubywa :hi:

na 90% będziesz miał walnięty ten trójnik... sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to pewnie bedzie ten trójniik...z drugiej strony powinien mieć miejsce na wtyczkę :wink4:

ja mam uszczelkę nowa pod głowicą ( no moze juz teraz nie :embarrassed: ) ale była zmieniana przed zimą w zeszłym roku , nic mi nie ciekło , płynu nie ubywało a jednak dymił na biało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ten trójnik?

879401116

/foto zapożyczone z allegro

tak... i tak jak Solar pisze tam wchodzi do środka taki czujnik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu mi ubyło 0.5 litra :no:jak będę miał chwilkę czasu to sprawdzę ten trójnik i króciec chociaż jak dolewałem płynu to nie widziałem w tych okolicach śladów płynu,dodam że przejechałem od ostatniej dolewki jakieś 300km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ubywa płyn chłodniczy mazną szyby od środka czy nagrzewnica się rozszczelniła ? miesiąc temu wymieniałem termostat i było wszystko ok aż do dziś po przejechaniu 3 km ubyło z 0.7 cm ogrzewanie nie jest wcale takie dobre jak powinno być ??? wallbash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...