Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Ubywa płynu chłodniczego, dymi na biało.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

dzis zrobiłem 100km płynu nic nie ubyło, jak mozna jeszcze sprawdzic ze uszczelka poszła?

Opublikowano

dzis zrobiłem 100km płynu nic nie ubyło, jak mozna jeszcze sprawdzic ze uszczelka poszła?

to kamikaze jesteś :naughty:

sprawdzałeś miejsca które Ci podawałem do sprawdzenia?

Opublikowano
  • Autor

kamikaze, kamikaze jakoś musiałem wrócić do domu :przebiegly:

dziś sprawdzę dokładniej ten trójnik, pompę wody, aha SoMeS dodam jeszcze, ze nie mam takich objawów jak Ty miałeś, tzn dymi, ale nie tak bardzo jak kiedyś u ojca w puncie, nie mam oleju w płynie chłodniczym i na odwrót, no i nie stracił na mocy.

W razie czego zagadałem z mechanikiem powiedział mi cene 500-600zł zalezy co wyjdzie, myślę ze dobra.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 16:02_________________________________________________aha i jeszcze jedno... jak jest wypalona uszczelka to powinien dymić cały czas, prawda?

Opublikowano

kamikaze, kamikaze jakoś musiałem wrócić do domu :przebiegly:

dziś sprawdzę dokładniej ten trójnik, pompę wody, aha SoMeS dodam jeszcze, ze nie mam takich objawów jak Ty miałeś, tzn dymi, ale nie tak bardzo jak kiedyś u ojca w puncie, nie mam oleju w płynie chłodniczym i na odwrót, no i nie stracił na mocy.

W razie czego zagadałem z mechanikiem powiedział mi cene 500-600zł zalezy co wyjdzie, myślę ze dobra.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 16:02_________________________________________________aha i jeszcze jedno... jak jest wypalona uszczelka to powinien dymić cały czas, prawda?

ja nie miałem żadnych objawów bo mnie nic takiego nie spotkało :wink4:

jedyne co to właśnie ten trójnik mi poszedł niedawno i też uciekał sobie powoli płyn i nawet nie było widać gdzie

Opublikowano

Z trójnikiem są takie jazdy że zbytnio nie widac wycieku bo płyn spływa po bloku i szybko odparowuje :kwasny:

Opublikowano

Jeśli nie masz oleju w płynie chłodniczym, i mazi na korku od oleju, to wybadaj dokładnie ten trójnik, zobacz czy na bloku nie ma pomarańczowych zacieków, sprawdź też boki chłodnicy, czy nie ciekną. Ten trójnik to 90% przypadków uciekającego płynu.

Opublikowano

sprawdź dokładnie wszystkie plastikowe króćce w układzie chłodniczym,

lubią pękac w dodatku te pęknięcia są niewidoczne,

jak masz różowy płyn to elegancko widać różowy osad np na bloku silnika czy koło uszczelki głowicy

nie panikuj tak, rano silnik zawsze dymi na biało, dopiero jak się rozgrzeje to przestaje

:hi:

Opublikowano

podjedz do warsztatu ktory posiada miernik zawartosci CO2 w plynie chlodzacym.

jezeli uszkodzona jest uszczelka w suwie ssania pobiera plyn chlodzacy do komory spalania, natomiast w trybie pracy do plynu przedostaja sie spaliny, mozna to z reguly stwierdzic po zapachu... a w plynie chlodzacym pojawia sie tlustawe oczka.

druga mozliwosc to przedostawanie sie plynu chlodzacego do oleju, ale to rowniez mozna stwierdzic badajac wyglad oleju na bagnecie oraz pod korkiem wlewu oleju.

dymienie, na bialo gdy silnik jest zimny to normalny objaw. para wodna ze spalin skrapla sie w ukladzie wydechowym stad mgielka, w niskich temperaturach wystepuje nawet gdy silnik jest rozgrzany.

Opublikowano

Miałem takie same objawy i co wszyscy straszyli że uszczelka pod głowicą,a okazało sie że to trójnik z tyłu silnika ,są tam dwa oringi ,wymieniłem je i święty spokuj,sprawdz to,i nie myśl o najgorszym,pozdrawiam Darek

Opublikowano

NO uszczelka lub mozesz miec peknieta glowiece jak bedziesz robil to sprawdz glowiece na szczelnosc

Opublikowano
  • Autor

po 250km płynu nie ubyło, plam oleju nie ma w zbiorniczku... jutro dopiero bede miał czas to zagladne, oby ciepło było :gwizdanie:

Opublikowano

ja mam ten sam problem dolałem płynu i obserwuję narazie mi nie ubywa :hi:

Opublikowano

ja mam ten sam problem dolałem płynu i obserwuję narazie mi nie ubywa :hi:

na 90% będziesz miał walnięty ten trójnik... sprawdź

Opublikowano
  • Autor

chodzi o ten trójnik?

879401116

/foto zapożyczone z allegro

Opublikowano

tak to pewnie bedzie ten trójniik...z drugiej strony powinien mieć miejsce na wtyczkę :wink4:

ja mam uszczelkę nowa pod głowicą ( no moze juz teraz nie :embarrassed: ) ale była zmieniana przed zimą w zeszłym roku , nic mi nie ciekło , płynu nie ubywało a jednak dymił na biało

Opublikowano

chodzi o ten trójnik?

879401116

/foto zapożyczone z allegro

tak... i tak jak Solar pisze tam wchodzi do środka taki czujnik :wink4:

Opublikowano

dzieki temu czujnikowi masz widoczna temp na blacie :decayed:

Opublikowano

znowu mi ubyło 0.5 litra :no:jak będę miał chwilkę czasu to sprawdzę ten trójnik i króciec chociaż jak dolewałem płynu to nie widziałem w tych okolicach śladów płynu,dodam że przejechałem od ostatniej dolewki jakieś 300km.

Opublikowano

to sprawdź to wreszcie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

witam ubywa płyn chłodniczy mazną szyby od środka czy nagrzewnica się rozszczelniła ? miesiąc temu wymieniałem termostat i było wszystko ok aż do dziś po przejechaniu 3 km ubyło z 0.7 cm ogrzewanie nie jest wcale takie dobre jak powinno być ??? wallbash

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.