Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Ubywa płynu chłodniczego, dymi na biało.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jak w temacie, ubywa mi płyn chłodniczy jest juz sporo ponad minimum oraz zauwazylem, ze kopci na biało;( dalej, korek od oleju czysty (brak mazi) olej w normie i chyba zaczał głosniej pracowac;///

sprawdzałem jeszcze czy nie ubywa przez pompe wody, ale nie widac wyciekow. Co moze byc przyczyna?

płyn chłodniczy HEPU G12+

olej MOTUL 10W40

Opublikowano

Sprawdź jeszcze króciec z tyłu bloku, one często potrafią pęknąc, ale kopcenie na biało wskazywało by na uszczelke :cool1:

Opublikowano
  • Autor

sprawdze jeszcze czy kopci na cieplym silniku;/ wymieniał ktos uszczelke w AFN?

Opublikowano

sprawdź płyn na zawartość CO i będziesz wiedział czy to uszczelka, czy wyciek

a to kopcenie na biało to jakieś mocne?

Opublikowano

koszt wymiany z planowaniem to licz ~1000zl

Opublikowano

ściągnij pokrywę silnika i sprawdź czy na tym trójniku gdzie się łączą węże z płynu chłodzącego i pod nim nie masz wycieków... przerabiałem to ostatnio :wink4:

Opublikowano

Ja robiłem ostatnio uszczelkę pod głowicą no i wymiana rozrządu koszt 2300 zł ale na glanc jest zrobione :> A ogrzewanie ci działa

Opublikowano
  • Autor

ogrzewanie działa normalnie, po czym poznałes ze miałes uszczelke do wymiany? jakie objawy?

Opublikowano

ogrzewanie działa normalnie, po czym poznałes ze miałes uszczelke do wymiany? jakie objawy?

między innymi spaliny/olej w płynie chłodniczym i białe dymienie...

Opublikowano

Czy kopci na biało, kiedy silnik rozgrzany,czy ogrzewanie Tobie działa jak trzeba? Próbowałeś dolać płynu?

Opublikowano

Ja wymienialem uszczelke pod glowica w AFN... na bank poszla ci uszczelka poszukaj mojego postu tam mam opisane dziwne dolegliwosci i chodz wielu gadala ze to nie uszczelka , prawda byla inna..

Opublikowano

Wiesz, kopcenie na biało mogłoby wskazywać na uszczelkę, ja nie miałem oleju w płynie, masz mocno twarde węże od wody jak trochę pojeździsz ? U mnie tak było ze przez ten mały wężyk bąble leciały-na jałowym też ale jeśli np po przygazowaniu lecą tylko to też uszczelka, napisz jeszcze jak szybko ubywa Ci tego płynu, u mnie troche chyba do oleju też poszlo płynu ale znikome ilości. A co do kosztów to zależy...ja robiłem sam... planowanie 60 zł sprawdzanie na mikropękniecia 80zł usczelka Glaser 120 zł(pierwszy montaż) dobre też są victor reinz, ja kupiłem szpilki tez po urwałem jedną ale tego nie musisz zmnieniać, do tego należy uszczelki pod kolektorami zmienić...

Opublikowano
  • Autor

chyba dobra informacja dla mnie - rozgrzany silnik nie dymi, trzyma temperaturę na poziomi 90*, ogrzewanie działa jak należy, tylko płynu mało. jutro doleje i poszukam nieszczelności.

Opublikowano

chyba dobra informacja dla mnie - rozgrzany silnik nie dymi, trzyma temperaturę na poziomi 90*, ogrzewanie działa jak należy, tylko płynu mało. jutro doleje i poszukam nieszczelności.

w takim razie to co leci to para :wink4:

szukaj nieszczelności zaczynając właśnie od trójnika o którym wcześniej wspomniałem bo to w każdym AFNie się już wysrało choć raz :naughty:

Opublikowano

sprawdz przy chłodnicy tam tez moze ciec jak wąz nie jest dobrze zapiety :wink4:

Opublikowano

Stawiam na trójnik :naughty:

Opublikowano
  • Autor

to chyba bedzie uszczelka;/ po nocy na zimnym silniku leci biały dym, dopiero jak sie nagrzeje to przestaje. dolałem płynu hepu zobacze ile ubywa. jazda z takim stanem moze zaszkodzic silnikowi?

Opublikowano

to chyba bedzie uszczelka;/ po nocy na zimnym silniku leci biały dym, dopiero jak sie nagrzeje to przestaje. dolałem płynu hepu zobacze ile ubywa. jazda z takim stanem moze zaszkodzic silnikowi?

oczywiście że tak... pamiętaj że woda się nie spręża więc sam pomyśl jakie może siać spustoszenie w silniku

Opublikowano

Biały dym nic nie znaczy że to uszczelka silnik zimny i też będzie para z tłumika leciała Tylko ten ubytek płynu jak nigdzie nie ucieka to auto go spala tak było u mię tylko w małych ilościach 1l na miesiąc dolewałem No i ogrzewanie liche było węże puchły

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.