Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzeszczące mocowanie tylniej kanapy


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki wziąłem się w tą sobotę za ten trzask tylniej kanapy i powiem wam tak że się udało nie trzeszczy. :good:

Tak więc wymontowałem oparcie i siedzisko, oparcie demontuje się poprzez złożenie siedzeń,zdjęcie plasticzka na łączeniu obu części oparcia odkręceniu jednej śrubki i zdjęciu takiej blaszki, wyjąłem oparcia posmarowałem wazeliną tech. 4X zawiasy trzymające oparcie(wydaje mi sie że to trzeszczą takie plastiki w które wchodzi bolec od zawiasów)złożyłem to z powrotem. Następnie siedzisko, uszy które wchodzą w zatrzask trzymający posmarowałem waz tech i drugie uszy które sie opierają o wygłuszenie (u każdego z was pewnie będzie tak że wytrą one takie rowki do żywej blachy bo u mnie tak było) okleiłem taśma izolacyjną zamontowałem siedzisko i po problemie nie ma trzeszczenia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie piszczy ani nie trzeszczy bo autko jest z niemiec ale pewnie zacznie przez nasze wspaniałe drogi :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem z Niemiec i na poczatku byla cisza,po paru wizytach w polsce sie zaczelo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przez obciazenie roletą, zaciagnijcie i posluchajcie zaciezka i zle oparta taka wada fabryczna jak dlamnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przez obciazenie roletą, zaciagnijcie i posluchajcie zaciezka i zle oparta taka wada fabryczna jak dlamnie

Ty a tak sie sklada ze ja mam rolete z tylu :mysli: dzisiaj pojedze z rozlożoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to szybkie rozwiazanie - zlozyc jedna czesc oparcia i nic nie bdzie skrzypiec :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozlozylem rolete i nic to nie dalo. czyli to skrzypi na bank oparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje skrzypienie jeszcze sie nie zabralem.

Napakowalem sporo gestego smaru do "zamka" oparcia - ale nic to nie dalo.

Wystarczy jednak, ze usiadzie jedna osoba za pasazerem i oprze sie o szersza czesc tylniej kanapy - trzaski ustaja.

W wolnej chwili zrobie to co slawo0909 i zdam relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zauważyłem pewną prawidłowość, że zimą przy minusowych temp skrzypi niemiłosiernie :kwasny: a jak się zrobi cieplej to cisza. Wydaje mi się, że to problem ze źle opracowanym mocowaniem (na siedzeniach) rolety bagażnika. Zimą jak trzeszczało, to tak na próbę, podłożyłem pod roletę (po lewej stronie, na nadkolu, w miejscu gdzie znajduje się taka gumka podpierająca, u mnie był luz między gumką a roletą), kawałek szmatki złożonej kilka razy aby dobrze podpierała roletę i było całkiem dobrze. No może przy strasznych dziurach jakieś drobne trzaski było słychać, ale nie były już tak denerwujące. Jakiś czas temu wyjąłem tą szmatkę bo rozkładałem siedzenia i już nie włożyłem. Na razie jest dobrze co potwierdza, że niewątpliwie zima jest be.

Na zimę będę chciał podłożyć jakąś gumową podkładkę, tylko musi być dobrze spasowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostają siedzenia. Może jak mocno wyparłem roletę to nie wisiała tak na oparciu i nie trzeszczało :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostają siedzenia. Może jak mocno wyparłem roletę to nie wisiała tak na oparciu i nie trzeszczało :mysli:

dokładnie tak!

Pytanie tylko gdzie jest to miejsce w którym trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wsiasc do bagaznika poprostu i posluchac podczas jazdy :decayed:

Niestety u mnie jak ktokolwiek usiadzie z tylu i sie oprze o oparcie, to problem calkowicie znika, hah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety też, w bagażniku będzie najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wsiasc do bagaznika poprostu i posluchac podczas jazdy :decayed:

Niestety u mnie jak ktokolwiek usiadzie z tylu i sie oprze o oparcie, to problem calkowicie znika, hah.

u mnie też :wink4:

ktoś chętny do bagażnika? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzisiejsze rezanie zajelo mi jakies 30 sekund (jak pomysle ile sie nawkurzalem na te skrzypienie...).

Miejsce gdzie opiera sie roleta (boczki w bagazniku) podkleilem "slizgaczami", ktore stosuje sie do mebli... ;)

Po jezdzie probnej gdzie normalnie trzeszczalo z tylu - mam na razie spokoj :evil:

Zobacze jak sie to bedzie sprawowalo w najblizszych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie swozen/ ośka ta plastikowa na dole oparcia skrzypi, problem znika prawie jak ktos siedzi, prawa strona ta wieksza czesc oparcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...