Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzeszczące mocowanie tylniej kanapy


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Rowniez to mam z tylu po prawej stronie... wkurza na maxa na jakis wybojach, jakby auto mialo z 25 lat :) WD40 chyba zdziala cuda no nie ;p

W tym wypadku raczej nie zdziala

U mnie skrzypi nie na zamku oparcia ale na styku plasitkow oparcie / tylna polka pod szyba

Dzis nalepilem w to miejsce tasme szmaciana i zobacze czy cos to dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie tez trzeszczalo oparcie kanapy gdy nie byla doknieta. Trzeba mocna pierd....c oparciem zeby sie zamkla i bedzie spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z przejazdzki.Jest cisza i nic a nic nie skrzypi.Plastry pomogly :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie tez trzeszczalo oparcie kanapy gdy nie byla doknieta. Trzeba mocna pierd....c oparciem zeby sie zamkla i bedzie spokoj

Kutfa, ja tak pierdzielnęłem tą kanapą, że prawie tylna szyba wyleciała. Niestety u mnie to nie pomogło. musze spróbować metody plastrowej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło tak jak u kolegi piterdzg psiknięcie WD40 w dolny zawias. Piękna cisza teraz nastała. :punk:

pozdr:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałanie WD40 w takiem miejscu to istne ZŁO!!! Kolego wypłukałeś tym samy resztki smaru które tam był, przesmarowałeś środkiem na bazie nafty który po niedługim czasie straci swoje własności smarne (jesli WD40 w ogóle takie ma). Należy użyć bardziej wyrafinowanych smarów stałych lub typu biały smar w sprayu, który po wyschnięciu jest stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, bez przesady. Nie wpuszczałem tego głęboko w mocowanie, tylko powierzchniowo. A trzeszczał plastik o pręt stalowy. Poza tym to nie jest jakiś hiper wyszukany mechanizm, używany do tego sporadycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak rozebrać tylnią kanape ? mam na myśli szersze oparcie, nie wiem jak zdjąć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, mi natomiast jakby trzeszczy platyk zamykania pasow, ten przy siedzeniu, gdy jade wolno, po wybojach , ociera sie o fotel i mnie drazni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jeżeli chodzi o sedana, to mialem dokladnie to samo, podczas jazdy po nierownosciach denerwujace trzeszczenie skrzypienie z okolic prawej polowki tylnej kanapy, cichnie po zlozeniu kanapu w moim przypadku wiec po krotkiej chwili zabralem się za ten pipek który jest zatrzaskiem kanapy, ma on regulacje, mozna go wkrecac i wykrecac aleee! mozna tez go przesuwać w przod i w tył, odkrecilem nakretke kontrujaca, wkrecilem bolec troche glebiej i przesunalem go na maksa do przodu, efekt, kanapa zamyka sie latwiej i po trzezczeniu nie ma sladu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega poradził sobie z trzeszczącą roleta http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-73/a4-b6-avf-simon__75-a-261205/

nr. części naprawczej 8E9 898 661 4PK

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=445283

koszt ok 46zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie swozen/ ośka ta plastikowa na dole oparcia skrzypi, problem znika prawie jak ktos siedzi, prawa strona ta wieksza czesc oparcia

odkopie poraz drugi... mecze sie juz z miesiac z tym.... lokalizacja trzeszczenia tak jak u kolegi czaki22 , trzeszczy na tej plastikowej tulejce ktora wchodzi w metalowy trzpien ...

nie wiem juz jak sobie z tym poradzic...

smarowanie specyfikami starcza na tydzien, maks dwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...