Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzeszczące mocowanie tylniej kanapy


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

urde...odkopie archiwum..mam to samo w B7 w sedanie...

wieksze oparice skrzypi, po położeniu oparcia cisza...

ja mam to samo ale w B6 w sedanie, troszke za zimno na dworze żeby grzebac przy aucie ale jak sie ociepli to musze w koncu sie z tym uporać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawilo sie to samo w Avancie A4 B6 choc wczesniej tego trzeszczenia nie bylo - mianowice byly to dwie rzeczy:

1/ roleta - wystarczylo owinąć bolce mocujące rolety tasmą materiałową samoprzylepną - kto juz tak radzil na forum.

2/ bolce na ktorych opiera sie kanapa jak jest rozłożona do przewozu osób - byly po prostu rozluzowane, wystarczy dokrecic palcami (klucza uzyje jak sie cieplej zrobi).

Auto jakby nowe :))) Cisza az milo posluchac jak silnik pracuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozwiązałem w ten sposób. Jeśli chodzi o roletę to owinąłem te bolce plastikowe (zaczepy rolety) taśmą materiałową, a bolce metalowe blokujące siedzenia popuściłem na nakrętce przesuwałem go do tyłu..przodu..do góry na dół..i tak kombinowałem aż w końcu trafiłem że już się nie odzywa :) nie wiem dokładnie w jakiej pozycji jest teraz ale z tego co pamiętam to max do tyłu i do góry..także siedzeniem trzeba mocniej docisnąć żeby się zatrzasneło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawilo sie to samo w Avancie A4 B6 choc wczesniej tego trzeszczenia nie bylo - mianowice byly to dwie rzeczy:

1/ roleta - wystarczylo owinąć bolce mocujące rolety tasmą materiałową samoprzylepną - kto juz tak radzil na forum.

2/ bolce na ktorych opiera sie kanapa jak jest rozłożona do przewozu osób - byly po prostu rozluzowane, wystarczy dokrecic palcami (klucza uzyje jak sie cieplej zrobi).

Auto jakby nowe :))) Cisza az milo posluchac jak silnik pracuje:)

chyba jestes jedna z niewielu osob lubiacych sluchac jak pracuje 1.9 na pompowtryskach :kox:

ja nie lubie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła wiosna więc można troszke pogrzebac przy aucie :>

Jak pisałem wyżej u mnie tez strasznie trzeszczało oparcie i w końcu sie z tym uporałem. Mam składana i dzielona kanape. Wymontowałem całe oparcie i nałozyłem smar na bolce od zawiasów, na bolce od zatrzasków i na środkowe łączenie. Wszystko złozyłem, troszke poruszałem oparciem góra-dół i jak narazie jest cisza :good:

Jeszcze musze cos zrobic z drzwiami albo szybami bo też troszke dziwnie piszczą, trzeszczą tak jak by drzwi miały luzy na zawiasach ale tak nie jest bo sprawdzałem przy otwartych drzwiach i są sztywne. Gdzies był taki temat ale teraz nie moge zanleźć. Jak by ktoś mogł to niech podrzuci :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz zobaczyłem w jakim miejscu mi skrzypiało na nierównościach,widać wytarty ślad na rolecie ,teraz cieplej to się uspokoiło ale trzeba będzie coś podkleić w tym miejscu bo w przyszłą zimę będzie to samo,roleta jakby się trochę wysuwa i dociska do pólki bocznej ;(

IMG_1423.jpg

IMG_1424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczna sytuacja, teraz gdy cieplej to kanapa się uspokoiła, ale pojawił się skrzypiący schowek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: Zaskoczenie , cały czas myślałem że te trzeszczenie pojawia się dlatego że mam popsuty zatrzask , ten od strony z roletą,

u mnie widocznie coś się popsuło w środku mechanizmu zatrzaskującego , nawet na siłę nie można wcisnąć tego bolca z czerwonym.

IMG_1424222.jpg

Z drugiej strony , w drugim oparciu zatrzask działa , także teraz tylko to podtrzymuje kanapę.

Potwierdzam też że w zimę było gorzej oraz to że ustaje gdy ktoś się oprze . No i że wku*** niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam trochę kotleta, ale może ktoś przeczyta bo ma podobny problem

już byłem umówiony na sprawdzenia zawieszenia, myślałem że to od zawiasu

z tyłu-prawa strona, jak rozbujałem autem za relingi z tej strony to nawet to trzeszczenia było słychać

dziś przypadkiem odkryłam, że to od oparcia kanapy całe te trzeszczenia, właśnie wróciłem z garażu

powklejałem kawałki taśmy w miejscach styków rolety z plastikami tylnymi, i chyba już przeszło

jutro podczas jazdy się przekonam na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sedanie też jest to trzeszczenie. Ale chyba w innym miejscu. Ustaje jak złoże siedzenie z tyłu po prawej stronie. Teraz przy tych mrozach to jest masakra jakaś. Obkleiłem bolec zatrzaskowy taśmą izolacyjna i nasmarowałem smarem ale nic mi to nie dało. Może to coś w dolnej części mocowania oparcia trzeszczy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sedana. U mnie trzeszczenie musi mieć inne pochodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sedana. U mnie trzeszczenie musi mieć inne pochodzenie.

Ja u siebie nasmarowałem bolce od zawiasów oparcia i bolce od zatrzasków i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też były trzeszczenia smarowałem bolce przy zamkach ,regulowałem je i nic. Dopiero jak zdemontowałem zupełnie tylne siedzenia .Na dole są mocowania i je nasmarowałem spray smarem , teraz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też podjrzewałem u siebie, że to nie na zatrzaskach trzeszczy tylko na tych dolnych mocowaniach. Sprawdz u siebie to badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam też jakieś skrzypienie czy to może być to pochodzi gdzieś z tyłu po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż tylne siedzenie i ściągnij roletę. Zobaczysz czy to to badziewie wydaje u Ciebie takie uspokajające i wspaniałe dla ucha dźwięki :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem siedzenia i dzisiaj z powrotem i jest cisza więc raczej to. Jak się będzie odzywać to się to jakoś tam ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni u mnie tez skrzypi z tylnej prawej strony ...pozniej wsiadam do samochodu kumpla,jedziemy -identyczny trzask :decayed: ahh :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez to mam z tylu po prawej stronie... wkurza na maxa na jakis wybojach, jakby auto mialo z 25 lat :) WD40 chyba zdziala cuda no nie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...