Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] Kodowanie tempomatu


sajmon8526

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkch!

panowie znacie moze kodowanie tempomatu do a4 2.4 v6 97r ?chodzi o to ze byłem na diagnostyce komputerowej i chciałem zeby uruchomili mi tempomat.Lecz oni niestety nie mieli kodów do tego modelu.Twierdzili ze gdyby to była a6 to by zobili a do mojej niestety nie posiadaja.Wiec może któryś ze znawców audi moze pomoze.Moze ktos miał podobny problem i jednak udało mu sie zakodować?ma ktoś z was takie kody?pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo raczej dobrze Ci napisał

01 ENGINE potem "11-login w okienku wpisujemy kod 11463 i klikamy "do it"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego i wpisywał mi właśnie ten kod i nie działał.Hmmm... nie mam pojecia zielonego.Są jeszcze może jakiś inne kody?jak uwazacie?pozdrawiam wszustkich i dziekuje za podpowiedzi z góry :hi:

logował czy kodował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyy hmmm.Raczej kodował bo z tego co mi mówili na diagnostyce komputerowej bo byłem zeby mi sprawdzili tempomat bo nie działa to powiedzili ze trzeba zakodować na nowo go.Takze chyba kodował.I niestety ten kod co wyżej kolega napisal nie dzaiał.A może coś nie tak jest robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyy hmmm.Raczej kodował bo z tego co mi mówili na diagnostyce komputerowej bo byłem zeby mi sprawdzili tempomat bo nie działa to powiedzili ze trzeba zakodować na nowo go.Takze chyba kodował.I niestety ten kod co wyżej kolega napisal nie dzaiał.A może coś nie tak jest robione?

jeżeli wciskał KODOWANIE (RECODE) to źle robił

musi wcisnąć LOGOWANIE (LOGIN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkch!

panowie znacie moze kodowanie tempomatu do a4 2.4 v6 97r ?chodzi o to ze byłem na diagnostyce komputerowej i chciałem zeby uruchomili mi tempomat.Lecz oni niestety nie mieli kodów do tego modelu.Twierdzili ze gdyby to była a6 to by zobili a do mojej niestety nie posiadaja.Wiec może któryś ze znawców audi moze pomoze.Moze ktos miał podobny problem i jednak udało mu sie zakodować?ma ktoś z was takie kody?pozdrawiam :hi:

A nikt nie wpadł na pomysł, że to nie jest diesel i tempomat działa inaczej? :tongue4: :tongue4: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie wpadł na pomysł, że to nie jest diesel i tempomat działa inaczej? :tongue4: :tongue4: :tongue4:

wiem, że to Pb ale login jest raczej ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiac to ja nie znam sie na tym dlatego pojechałem do znajomego żeby coś spróbował działac:)miał poszukać jakiś kodów ale powiem mu o waszych wsakzowkach może cos nie tak zrobił hmmmne wiem.A jeżeji chodzi o ten login to on jest taki sam jak ten kod wyżej podany przez kolege?[br]Dopisany: 02 Luty 2010, 13:40_________________________________________________a jewszcze mam pytanko.Czy jeżeli on bedzie działac to bedzie coś sie pokazywało na zegarach?bo podobno róznie to bywa i zależy od modelu czy sie cos pokazuje czy też nie.Jak uważacie? :mysli:[br]Dopisany: 02 Luty 2010, 13:44_________________________________________________witam wszystkich kolegów.Juz sporo czasu mineło od załozenia mojego wątku na temat niedziałajacego tempomatu.dowiedziałem sie kilku waznych rzeczy i musze sie nimi z wami podzielic:)Moze cos uda sie zrobic razem.Otóz pisałem ze nie idzie uruchomic tempomatu.Sprawa sie skomplikowała bo zajarzyłem ze kiedys miałem automatyczna skrzynie biegów w swoim czarnuchu.Została wstawiona manualna.Miałem dziwne błedy na vagu związane ze skrzynia biegów i jeszcze kostki pod mieszkiem od biegów.Wiec pomyslałem ze pedłay tez sa inne juz.Zajrzałem do nich. na pedale hamulca mam dwa czujniki,jeden biały drugi czarny i przewód gumowy od niego gdzies odchodzi.Na pedale sprzegła nie mam czujnika zadnego ale jest otwór jakby miał tam byc tyle ze nie widze dodatkowego przwodu którymógłby byc schowany gdzies za tunelem.To jest jedna sprawa.zajrzałem do manetki i kostka wpieta jest.Zdziwiła mnie natomiast sprawa z tym przewodem gumowym na pedale jak okazało sie wisi sobie pod zbiornikiem płynu od wspomagania nigdziue nie wsadzony i to ten pewnie od pedału.Na forum jeden kolega pisał o pompie powietrza tempomatu ze powinna byc przed nadkolem gdzies blisko ale ja nie mam takiego czegos u siebie.wiem ze auto miało w niemczech dzwona i pewnie pare czesci nie wstawili:/ ne mam tej pompy i czy bez niej tez nie bedzie działał tempomat?kto ma podobny silnik i tempomat opanował i zasade działania to moze mógłby mi wyjasnic jak to jest z tym tempomatem w moim silniku.Ile powinno byc czujników na pedałach?i na 3 pedałach czy na dwóch? moze powoli dojde do tego tempomatu bo jak jest to juz mogłby działac:/ eh pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sajmon8526

kontrolki na zegarach nie będzie

bez pompy podciśnienia tempomat nie będzie działał bo niby jak? skoro jest/był to tempomat pneumatyczny

na pedałach powinny być dwa zaworki (hamulec, sprzęgło) co do czujników to od świateł stopu na pedale hamulca, (na pedale sprzęgła o ile jest/był to tempomat elektroniczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :hi: Przepustnice mam na linkea z pedałami to mam tylko na pedale hamulca dwa czujniki biały i czarny z wcisnietym przewodem gumowym który przechodzi przez scianke grodziowa i znajduje sie koło zbiorniczka.Tej pompy napewno nie mam bo skoro powinna byc za nadkolem to znajdowac sie powinna pod zbiorniczkiem od wspomaania.Hmmma nawe jesli by była ta pompa to jeszcze musi byc jakas wtyczka schowana gdzies moze której nie widze i oczywiscie od pompy musi isc jakies sterowanie do przepustnicy czyli sam juz nie wiem co:) heh pompke znalazłem na allegro za 70 zł to zamówie.hmmm tylko nie wiem jak z podłaczeniem tego dalej pod przepustnice.A jezeli nie bedzie tej pompki to tez nie bedzie mozna go zakodowac? bo wtedy jak byłem na kompie u znajomego to powiedział ze nie przyjmuje kodu.Wiec to tez bardzo wazne pewnie hmmm.I jak to wszystko do kupy poskładac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz na linke to powodzenie,musisz wszystko od nowa kupowac,sprawdzac,uzbrajac itp.Dluga droga jezeli jeszcze byl w automaticu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki za pocieszenie:)Mam nowe informacje. pisałem ze nie mam pompy powietrza tempomatu ale znalazłem ja bo była schowana pod pompa od ABS-u :) do niej własnie idzie jeden wezyk od czujnika na pedale hamulca potem przy pompie jest trójnik i jeden wezyk idzie do pompy a drugi dosyc długi wisi sobie zwiniety i nie wiem gdzie on powinien byc:/ hmmm moze ktos mi podpowie gdzie w moim silniku powinien byc wpiety :wallbash: jestem coraz blizej:) ale wciąz mało wiadomosci ale moze po trochu.Czyli brakuje tylko podłaczenia pod przepustnice gdzies nie wiem i jeden czujnik na pedale sprzegła którego nie ma. hmmm.a moze trezba z tamtego czujnika pociągnąc kable i podłaczyc pod drugi na sprzegle a przewód gumowy tez podciagnąć i podłaczyc pod trójnik zeby wszystko sie zgrywało.Wtedy zostanie sprawa z tym wezem który odchodzi od pompy powietrza. hmmm nie wiem.A moze ktorys kolega mi podpowie który ma taki badź podobny silnik jak moj.wtedy moze dojdziemy i moze wkoncu ruszy:) pozdro[br]Dopisany: 12 Grudzień 2010, 18:50_________________________________________________ chłapaki a wezyk który odchodzi do pompy powietrza tempomatu gdzie powinien byc wpiety z której strony ta niby gruszka ma byc?Przy cewce tam jest jakas gruszka a przy przepustnicy niczego nie widziałem chyba ze jest schowana hmmm ktoś moze ma tak jak u mnie tempomat to podpowiedzcie:)pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...