Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Ile powinno być wlane oleju do mojego auta.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc wszystkim foumowiczam !!!!

Jak juz z tematu mojego postu wiedzicie, posiadam samochod marki AUDI :a4fan:, model 1.8T.

Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu :quattro:, jezdzi mi sie super.

Kiedys tam jednak czytalem gazete czy cos na necie o oleju w moim modelu.

Ile go powinno byc.To prawda ze przy turbinie stan oleju musi byc zawsze wysoki,tzn w gornym przedziale skali na bagnecie.O co w tym chodzi,prosze o jakies podpowiedzi.pozdrawiam + fellini. :audi:

uzupełnij profil

Uzupelniem profil.Tyle wystrczy czy cos jeszcze dodac???

Opublikowano

Stan oleju najlepiej utrzymywać na poziome 3/4 długości bagnetu.

  • 4 lata później...
Opublikowano

Odgrzeję kotleta bo:

wymieniałem dzisiaj olej i filtry. Mechanikowi powiedziałem że wchodzi ok 3,8 - 3,9L (na forum ludzie mówią że 3,8, w instrukcji z B5 3,9, a z instrukcji B5 po lifcie 3,5L, no ale że mam przed liftem to powiedziałem 3,8). Po nalaniu tego 3,8L wyglądało że jest max więc w drogę... Chwilę później po zaparkowaniu stojąc z 20-30min na prostej powierzchni postanowiłem sprawdzić ile jest faktycznie kiedy olej już zszedł w całości na dół. I się przeraziłem bo było na bagnecie z 0,5 - 1cm ponad max :blink: Więc szybko z powrotem do niego i zlewaliśmy olej. Zlaliśmy ok 0,7L do poziomu minimalnie poniżej maxa. Wychodzi na to że u mnie wchodzi dużo mniej niż te 3,8L... dlaczego? Sam mechanik się dziwił, bo 3L oleju do silnika 1,8?

Opublikowano

Wszystko zależy od filtra jaki założysz.

Na ori z aso wchodzi 4L tak samo jak w przypadku Mann'a.Są wyraźnie większe.

W innych przypadkach wchodzi średnio 3,5L.Zapewne zakupiłeś filtrona.

Opublikowano

sęk w tym że włożyłem Manna heh

Opublikowano

Miałem podobną przygodę na poprzedniej wymianie, kumpel zlał olej, wlał nowy i potem dużo ponad max :(. To dlatego, że dobry olej (akurat od dwóch wymian "Motul") to nie woda i zostaje przez dłuższy czas tam gdzie powinien. Przy kolejnej wymianie już byłem mądrzejszy wlałem około 3 ltr (u mnie wchodzi 3,5 ltr) i mam cały czas 3/4 bagnetu :). Filtr oleju Knecht :)

Opublikowano

nie do końca jestem przekonany że to byłaby przyczyna, no ale co do zalanego oleju by się zgadzało, wcześniej lałem Mobila 1 teraz zalałem Motula

Opublikowano

ja wczesniej u siebie mialem mobila + filtr filtrona teraz olej motul i filtr bosha i wchodzi 3,8

Opublikowano

Może ktoś kombinował z bagnetem ? :mysli:

Ja leje ok. 3,5L i jest powyżej polowy :good:

Castrol GTX 10W40 :kox:

Opublikowano

Może ktoś kombinował z bagnetem ? :mysli:

też się właśnie z mechaniorem zastanawialiśmy nad taką kwestią. Może się komuś ułamała ta rurka plastikowa i włożyli z innego silnika i bagnet wchodzi niżej niż powinien :confused4:

Może ktoś ma zdjęcie z okolic bagnetu to bym sobie porównał rączkę, kolor, wysokość na jaką wystaje itp. Albo ktoś byłby taki dobry i zrobił zdjęcie tego elementu w silniku AEB :rolleyes:

Opublikowano

Dzięki devon00 za zdjęcia :good: , porównałem i wygląda identycznie.

Przemyślając to wszystko wywnioskowałem że raczej nie może to być wina bagnetu ponieważ starego oleju było (po wlaniu do pojemnika z miarką) ok 2,9L przy poziomie troszkę ponad poziom MIN, a po nalaniu nowego wychodzi że jest go ok. 3,1L przy poziomie troszkę poniżej MAX :mysli: Teoretycznie po zalaniu tej ilości co teraz mam poziom powinien być bardzo zbliżony do tego przed nalaniem ...a tak nie jest

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam i pytam -

a czy możliwe jest żeby niektóre egzemplarze miały mniejszą miskę ?

Ja do mojego wlałem 2,5 l i na bagnecie jest prawie max :>

Opublikowano

A miska olejowa taka sama?

Zobaczcie jeszcze jakie rurki macie bo u mnie w ajl jest inna niż a aeb

Opublikowano

Instrukcja , jak i życie podpowiadają do silnika AEB - 3,5 L wraz z filtrem.

Opublikowano

Instrukcja , jak i życie podpowiadają do silnika AEB - 3,5 L wraz z filtrem.

Dokladnie :good:

Opublikowano

Też bym chętnie przytaknął, ale w moim przypadku życie pokazało co innego

a litr mniej niż mówi instrukcja to chyba dużo

Opublikowano

Też bym chętnie przytaknął, ale w moim przypadku życie pokazało co innego

a litr mniej niż mówi instrukcja to chyba dużo

nie ma opcji żeby mniej było :wink4:

Opublikowano

widzę że mój przypadek nie jest odosobniony :hi:

Mar.S jest to Twoja pierwsza wymiana oleju w tym aucie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.