Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewacz silnika 230V do Audi


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się czy ktoś stosował taki patent z allegro?

http://www.allegro.pl/item897908725_audi_vw_grzalka_podgrzewacz_silnika_230v.html

W sumie na webasto mnie nie stać żeby wydać 3tyś a system DEFA też nie wychodzi tanio (ok. 1,5tyś zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda śmiesznie, fakt. Ale jak odpalałem wczoraj auto przy -22C to mnie serce bolało jak słyszałem pracę zimnego silnika przez pierwsze 20 sekund.

Takie ustrojstwo może chociaż troche by odciążyło silnik w te mroźne poranki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co pokazales to jakas marna podrobka.ale jest producent o nazwie defa albo calix,oni produkuja ogrzewanie na 230 plus jeszcze gniazdko do srodka w samochodzie i tam podlaczasz maly wentylatorek.za jednym razem grzejesz silnik i srodek,tak ze nie trzeba nic skrobac.super rzecz.polecam[br]Dopisany: 27 Styczeń 2010, 20:21_________________________________________________tu masz taki przykladowy schemat

http://www.calix.se/consumer/montanvisningar/M38.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O firmie DEFA slyszalem, montaż grzałki na silnik do kabiny a do tego czasowy włącznik to koszt ok. 1800zl .. to już bym wolał webasto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grzalka niestety grzejesz caly silnik, poprzez plyn chlodniczy, nie jestem pewien, ale tak mi sie wydaje. Przy najbardziej optymistycznych obliczeniach bys potrzebowal ok 4 min by podgrzac silnik o 1 st . Jak uwzglednisz temperature -22 st C, uwzglednisz to, ze metal, olej czy plyn chlodniczy trudniej nagrzac w niskich temperaturach (niższe cieplo wlasciwe), dodasz do tego straty do otoczenia przy tej temperaturze, to ten wynik ci wyjdzie duuuzo wyzszy. To tylko szybki szacunek. Zobacz jak silnik sie wolno nagrzewa przy takiej temperaturze, a ma o wiele wieksza moc niz ta grzalka. 400W do ~80kW. oczywiscie tylko nie wielka czesc tej mocy idzie na ogrzanie, niech bedzie 10%, tak pi razy drzwi, to masz 8kW, 20 razy wiecej, a wskazowka termometru stoi w miejscu w przeciagu 10 min.

Swiece zarowe to troche inna sprawa, bo one nagrzewaja TYLKO powietrze w komorze wirowej badz bezposrednio w komorze spalania. Tutaj czas nagrzewania wyglada zupelnie inaczej.

To wyglada jak cudowne urzadzenie z telezakupow mango. Prawdopodobnie nie dziala, w dodatku pewnie kopia, bo to zwykla, gola grzalka.

Odradzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezle druciarstwo. bez uruchomienia pompowania plynu chlodzacego plyn podgrzewany jest miejscowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nethron,ta grzalka nie sluzy do ogrzewania a podgrzania.Wiec np jak zjezdzasz z trasy podlanczasz samochod i chodzi.Ja np na swoim parkingu mam gniazdko z czasowka tzn ze mam prad przez jakies 3 min pozniej nie mam 3 min i tak wkolko.Powiem ci tylko tak,w szwecji gdzie zima jest naprawde zimno co drugi samochod posiada takie ogrzewanie i sprawdza sie to super.Grzalka ma 500W plus do tego wentylatorek do srodka o mocy 1350W i jest super.Nie ma zamarznietych szyb,silnik pali super.Wiadomo ze lepiej miec webasto,ale jesli ktos nie ma to moze miec tansza alternatywe.Taki zestawik kosztuje ok 800zl(grzalka,kable i gniazdko do srodka samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie grzałki o ile dobrze pamiętam to były montowane w Mercedesach w123(beczka) fabrycznie tylko nie we wszystkich wersjach. Mój ojciec właśnie miał coś takiego w mercu to przy mrozach na noc podłączał i auto paliło bez problemu, a wiadomo jak to beczki w dieslach problem z rozruchem miały w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nethron,ta grzalka nie sluzy do ogrzewania a podgrzania.Wiec np jak zjezdzasz z trasy podlanczasz samochod i chodzi.Ja np na swoim parkingu mam gniazdko z czasowka tzn ze mam prad przez jakies 3 min pozniej nie mam 3 min i tak wkolko.Powiem ci tylko tak,w szwecji gdzie zima jest naprawde zimno co drugi samochod posiada takie ogrzewanie i sprawdza sie to super.Grzalka ma 500W plus do tego wentylatorek do srodka o mocy 1350W i jest super.Nie ma zamarznietych szyb,silnik pali super.Wiadomo ze lepiej miec webasto,ale jesli ktos nie ma to moze miec tansza alternatywe.Taki zestawik kosztuje ok 800zl(grzalka,kable i gniazdko do srodka samochodu)

popieram w NORWEGI jest to bardzo popularne duzo aut posiada taki patent i sprawdza sie w 100proc...a co najwazniejsze w autku cieplo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowaną grzałkę w swoim parchu. Zrobił to poprzedni właściel Niemiaszek. Podgrzanie płynu przy -15st na zewnątrz do temperatury 60st zajmuje około 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie urzadzenie bez szkody dla silnika mozna zamontowac gdy zostanie zamontowana elektryczna pompa plynu, wymuszajaca obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka miala by niby byc szkoda jak by to bylo zamontowane bez pompy?????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: co za wykonanie

przecież żal na to patrzeć a co dopiero montować, poza tym audi wg mnie i tak szybko sie nagrzewa i w kabinie jest przyjemnie ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grzałka z allegro wygląda troszkę jak sprzęt z ZSRR, jak nie zapomnę postaram się jutro zrobić fotkę grzałce zamontowanej w moim aucie. Dzięki temu urządzeniu po odpaleniu silnika w aucie robi sie bardzo szybko ciepło i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...