Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Koszt wymiany oleju,płynów,filtra w ASO ?


dar7003

Rekomendowane odpowiedzi

Bez serwisu, bez historii...?

Wiesz, dla mnie faktura za usługe wymiany oleju i filtrów z wpisanym przebiegiem jest lepszą historią serwisową i bardziej wiarygodną od książki serwisowej którą bez problemu mozna podrobić.

Po za jakością materiałów użytych w ASO w grę jeszcze wchodzi spora oszczędność. Zakładając że autem będe jeździł 5 lat, oleje i filtry wymieniam mniej więcej 3 razy w roku ( co 10 tyś km) na każdej oszczędzam okołol 500zł to w sumie wychodzi 7500tyś zł. Czy warto tyle płacić za kilka pieczątek w książce serwisowej???

Wiesz, takich faktur mogę wystawiać Ci miesiecznie np. 3... :wink4: Będziesz miał historię w serwisie? NIE. Każdy kupujący chce mieć potwierdzenie. Faktury o wiele łatwiej można zorganizować niż wpis do serwisu czy książki serwisowe choć nie twierdzę, że nie jest to możliwe. :cool1: Druga kwestia to jakość materiałów i oszczędność. Tak jak napisałem wyżej sam możesz kupić części i jechać do serwisu. Wymiana kosztuje nie wiele patrząc na to, że robisz to 3 razy w roku. czyli 15 razy na 5 lat :good:

Bez serwisu, bez historii...?

Wiesz, dla mnie faktura za usługe wymiany oleju i filtrów z wpisanym przebiegiem jest lepszą historią serwisową i bardziej wiarygodną od książki serwisowej którą bez problemu mozna podrobić.

Książka serwisowa jest najmniej ważna, najważniejsza dla mnie jest historia po vin oraz tak jak wspomniałeś faktury, zresztą założyłem sobie segregator gdzie wpinam wszystkie faktury które potem przekażę kupującemu aby miał pełny przegląd sytuacj

Podpisujesz się pod odpowiedzią poprzednika zaprzeczając mu mówiąc o sprawdzeniu historii po VIN? :mysli: Poptarz, że o tym właśnie mówiłem. I wytłumasz mi jak chcesz zrobić wpis do historii nie będąc na przeglądzie? Bo o tym mówisz
najważniejsza dla mnie jest historia po vin...[...]

Tak jak kolega wspominał wyżej. Ksiązkę można podrobić, żaden problem... z historią po VIN o czym wspominasz jest inaczej. Za faktury, które im przedstawisz wpiszą Ci historię do serwisu? :naughty:[br]Dopisany: 02 Luty 2010, 12:55_________________________________________________Powiem jeszcze raz: Każdy robi to co chce i wybiera dla siebie najlepsze rozwiązanie. :good: Kolega ma autko z 2007 roku. Kupuje na własną rękę filtry, olej i jedzie do serwisu... Wpis do książki jest, po VINie będzie można sprawdzić. Za 3 lata kiedy będzie sprzedawał autko na pewno mu się to przyda. To moje zdanie. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie głównym: wymiana oleju i filtrów w sierpniu 2009 w Krotoski-Cichy Przeźmierowo k/Poznania około 750 zł.

W temacie pobocznym: po pierwsze primo nie każdy musi być zapalonym domorosłym mechanikiem i może dla świętego spokoju zgodzic sie na odstawienie auta do ASO,

po drugie primo jak kogoś stać na auto za cirka ebaut 80-100 kk to chyba go też stać na wymianę oleju za 750 zł?

po trzecie primo fakt, że ceny w ASO audi są złodziejskie i jest to zdroworozsądkowo rzecz biorąc rżnięcie klienta w biały dzień i za jego zgodą. Ale faktem też jest, ze historia po VINie ciągle jest istotna dla wielu kupujących i co by nie mówić jest w miarę pewną wyrocznią. Bo jeśli tak całkiem uznamy, że wszyscy i wszędzie kantują no to co nam pozostanie? ruletka?

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy jeszcze o akcja serwisowych, które są przeprowadzanie nawet po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak ostatnio wymieniałem filtry na komplet Bosch/Kneht "made in Germany" to okazało się że filtr paliwa miałem AUDI/VW "made in China" - to już przesada, żeby Audi aż tak oszczędzało i produkowało oryginalne części w Chinach. Co do przeglądów to dużo przesadzają z tymi pieniążkami ok 1000zł to duży koszt jak za taką drobną rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mi po takim wpisie do bazy jak co drugi który robi 60 tys. km rocznie albo więcej raz w roku cofa licznik jedzie do ASO na przegląd i jest wpis jest historia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mi po takim wpisie do bazy jak co drugi który robi 60 tys. km rocznie albo więcej raz w roku cofa licznik jedzie do ASO na przegląd i jest wpis jest historia :gwizdanie:

Hehe NYNA uprzedziłeś mnie z tą wypowiedzią, sam znam kogos takiego co robi duzo km w roku i co 3 przeglad jest w ASO oczywiscie z pomniejszonym budzikiem i ma ekstra ksiazke i historie :naughty:

Ja zrezygnowałem z usług ASO po 2 wizytach, pierwsza gdzie zapłaciłem 1200zł i jakis hu.. ukradł mi osłone górną silnika, potem zaczeto mi wmawiac ze auto oddałem bez tego i robili ze mnie debila, nastepna wizyta wywołana awarią no i 2 tygodnie przestoju i naprawa metodami prób i błędów :polew: zabrałem auto oddałem do polecanego na forum warsztatu gdzie robią auta grupy VAG i w ciagu 10 minut była trafna diagnoza, 2 dni i auto gotowe koszty połowe nizsze :wink4:

Warsztat ten daje tez "swoje " ksiazki serwisowe zeby wszystko było przejzyste + do tego faktury z przebiegami i jezeli komus to bedzie przeszkadzało przy kupnie mojego auta to ja nikogo nie zmuszam, jest duzo okazji z "ori" przebiegami :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to macie racje. Warsztaty same sobie zapracowały na taką opinię. Zapewne jak większość nie jestem fanem ASO z dwóch powodów właśnie: 1. ceny z kapelusza 2. Brak zaufania, które jest kluczowe. Jeśli sam się na naprawie auta nie znam, a wyjeżdżając z ASO mam wrażenie nie tylko okradzionego ale jeszcze zrobionego w ch*** no to jasne że tam nie wrócę.

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO i proste czynności obsługowe.... no way

Ostatnio słyszałem jak ktoś dostał propozycje: olej oryginalny Castrol prosto z serwisu VW w dobrej cenie = chłopaki biorą auto na wymianę filtrów i oleju, robią wpisy w bazie i książce, a olej sprzedają na lewo.

Dziękuję bardzo. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO i proste czynności obsługowe.... no way

Ostatnio słyszałem jak ktoś dostał propozycje: olej oryginalny Castrol prosto z serwisu VW w dobrej cenie = chłopaki biorą auto na wymianę filtrów i oleju, robią wpisy w bazie i książce, a olej sprzedają na lewo.

Dziękuję bardzo. :wallbash:

Znajomy opowiadał mi, że jakiś jego kolega będzie wymieniał klocki w VW na oryginalne. Zdziwił się trochę, że gość zdecydował się na oryginały które trochę kosztują. Po jakimś czasie zgadał się z gościem i pytał się czy już wymienił ale usłyszał, ze jeszcze nie ponieważ facet który pracuje w ASO VW dopiero mu kompletuje. Czyli jednym słowem komuś wpisują wymianę klocków, które wędrują poza ASO. Jest to draństwo ale niestety powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lekki OT, ale wiecie ile chcieli w ASO Konarzewski Bydgoszcz za 1 żarnik ksenonowy? 960 zyli! Chyba już wiecie jak koncerny radzą sobie w z kryzysem:-)

szok :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!Dziś zakupiłem filtr paliwa firmy Knecht(podobno jeden z lepszych).Otwieram pudełko Made in China ,oddać czy zaryzykować.

Niedługo wiekszosc firm bedzie robiła wszystko w chinach, moja szwagierka pracuje w Oplu w Gliwicach i zajmuje sie zamawianiem czesci do Opla Astry IV i tylko cały czas podrózuje Chiny, Korea :kwasny:

ja kupuje filrty z manna na nich znowu pisze made in Czech :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie,takie rzeczy jak filtry i oleje to nie ma sensu robic w ASO!kupic samemu i jechac do jakiegos zaufanego mechanika....w ASO musi zarobic:własciciel,kierownik,pani w biurze,mechanik....i to generuje koszta|!!!!....a ksiaza serwisowa?...na gieldzie w gliwicach kupic sie da kazda historie....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam naszego kolegę z forum Dzika, lepszych cen nie znajdziecie w żadnym sklepie, jakość najwyższa, nigdy na nim się nie zawiodłem, _________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/motul_najtaniej_na_foruml_wahacze_lem_promocja_czesci_najtaniej-t44215.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co takie naiwne pisanie ze ASO jest bee bo drogie i kantuja skoro nikt nikogo nie namawia aby tam serwisowal auto, to jest tylko dobra wola potencjalnego klienta czyli mojej osoby,

przeciez kazdy zdaje sobie sprawe ze zawsze moze gdzies byc taniej, lepiej, przyjemniej, chyba nikogo nie trzeba o tym uswiadamiac, przynajmniej mnie, ze pan zenek zrobi cos taniej niz aso i byc moze lepiej,

ja wiem o tym i kazdy wie o tym ze sa takie opcje bo mamy wolny rynek,

tylko ze mi bardziej zalezy na historii niz 500zl w kieszeni po wizycie u pana zenka oraz co moze i bardziej wazniejsze na 2 latach gwarancji na wymieniane czesci i uslugi (do tej pory moje auta maja gwarancje mobilnosci).

ja do aso zawsze jezdze nawet na wymiane glupiej zarowki podswietlenia tablicy bo mi sie tego poprostu niechce robic samemu, do aso jezdzilem mitsubishi, jezdze VW i audi, i dalej bede jezdzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za  b6 1,8t bez Quatro zapłaciłem za komplet filtry oleju i kabinowy 700zl,

A do mojej B5 2,4  place 400...oleje do obu motul 8100 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...