Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Wysokie spalanie, niska temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, wczoraj wracając do domu z pracy odcinek 6,5 km chciałem sprawdzić jaką temperaturę silnik osiągnie. Odcinek ten pokonałem głównie na 3 biegu powyżej 3 tyś. obrotów, później na parkinu na luzie zacząłem go gazować, autko osiągnęło najwyższą temperaturę 70 parę stopni. Podczas jazdy było wyłączone ogrzewanie Czy jest to normalny objaw. Spalanie średnie ostatnio pokazywane przez komputer to 7 litrów. Zeszłej zimy było w okolicach 6.

Opublikowano

To normalny objaw przy uszkodzonym termostacie.Więcej pali bo silnik niedogrzany

Opublikowano

proponowałbym nie przekraczać 2300 obr/min póki silnik się nie zagrzeje

posprawdzaj termostat, czujnik temp płynu chłodzącego i podłącz VAGa

Opublikowano

spróbuj przejechać dłuższy odcinek i zobacz czy dogrzewa ci do 90st. na blacie (dokładną temperaturę możesz odczytać na klimatroniku)

jeżeli nie to do sprawdzenia czujnik temperatury i termostat do wymiany

Opublikowano

Siema :vaglogi:

Z tego co piszesz to g41 czujnik temp lub termostat.

Na klimatroniku to kanały 49 i 51. Tak przynajmniej jest u mnie.

Opublikowano

na klimatroniku mam

49-74-78 stopni

51-90

czy to dobrze?

Opublikowano

Siema :vaglogi:

Z tego co piszesz to g41 czujnik temp lub termostat.

Na klimatroniku to kanały 49 i 51. Tak przynajmniej jest u mnie.

g41?? chyba raczej g62

Opublikowano

49-74-78 stopni

niedobrze, za mało-dlatego tyle ci pali, poszukaj na forum o termostacie

Opublikowano

Siema :vaglogi:

Z tego co piszesz to g41 czujnik temp lub termostat.

Na klimatroniku to kanały 49 i 51. Tak przynajmniej jest u mnie.

g41?? chyba raczej g62

:notworthy: :notworthy:

Taka temp to za mało powinno na 49 oscylować koło 90 st C - a przynajmniej u mnie tak jest.

Temp rośnie do 87 st.C (otwarcie termostatu) później spada o ok 1 st C i znów zaczyna rosnąć tylko już wolniej do 90 st C

Opublikowano
  • Autor

Nie mam niestety możliwości podpięcia vaga, spróbuję sprawdzić na klimatroniku i dam znać, po jakim czasie jazdy przy obecnej temperaturze powinien uzyskać temperaturę 90 st. C

Opublikowano

Koledzy bardzo prosze o miejsce gdzie znajduje sie czujnik temperaturki poniewaz mam do wymiany a nie moge go zlokalizowac

Opublikowano
  • Autor

Dziś po dojechaniu do pracy sprawdziłem temperaturę na kanale 51 po czasie jazdy 10 min na postoju, Temperatura zaczynała się od 46 i rosła do ponad 70 niestety musiałem już iść do pracy więc dalej nie sprawdziłem, temperatura na wskazaniu licznika nieco ponad 60 st. C. Co o tym sądzicie

Opublikowano

Dziś po dojechaniu do pracy sprawdziłem temperaturę na kanale 51 po czasie jazdy 10 min na postoju, Temperatura zaczynała się od 46 i rosła do ponad 70 niestety musiałem już iść do pracy więc dalej nie sprawdziłem, temperatura na wskazaniu licznika nieco ponad 60 st. C. Co o tym sądzicie

sadzimy ze w Twoim aucie na 51 dojdzie do 90. Temperature plynu masz na 49

Opublikowano
  • Autor

A więc tak dzisiaj drogą powrotną załączyłem klimatronik na kanał 51. Na początku wskazywał 1 st, później 3 po jakimśczasi 21, znowu na 3 późńiej już powoli pokazywał dobrze aż osiągnął temperaturę 90 stopni. W międzyczasie na kanale 49 temperatura wskazywał około 70 stopni co przekładało się na wskazanie na liczniku temperatury silnika. Kanał 49 i licznika w miarę upływu czasu się pokrywały. Co tmo może oznaczać

Opublikowano

termostat

Opublikowano
  • Autor

Czy wadliwy termostat może mieć wpływ na podwyższone spalanie samochodu, oraz czy mogę zakupić termostat z allegro wahler, bo nie widzę tam żadnych oryginałów, albo gdzie mogę znaleźć termostat ori i czym się on różni od zwykłego.

Opublikowano

przeczytaj uważnie poprzednią str kolego

Opublikowano
  • Autor

Przyczyna spalania wysokiego już wyjaśniona, w takim razie jaki polecacie termostat i czy można go wymienić samemu

Opublikowano

Przyczyna spalania wysokiego już wyjaśniona, w takim razie jaki polecacie termostat i czy można go wymienić samemu

ORI z ASO i długo będzie :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.