Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Najlepsza opcja na CD w B5


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale teraz są ceny zaporowe tego radia, za 300zł jak sie pokaże to raz na ruski rok i zginie równie szybko jak turbina na forum :tongue4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale teraz są ceny zaporowe tego radia, za 300zł jak sie pokaże to raz na ruski rok i zginie równie szybko jak turbina na forum :tongue4::decayed:

:rant: :rant:

sorry za OT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zakłądając takiego concerta http://www.allegro.pl/item916670579_audi_concert_ii_23cm_poznan.html wszystko bedzie ok, bede potrzebowął can-busa??? czy bedzie widoczne info na fisie?)mam pełny fis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zakłądając takiego concerta http://www.allegro.pl/item916670579_audi_concert_ii_23cm_poznan.html wszystko bedzie ok, bede potrzebowął can-busa??? czy bedzie widoczne info na fisie?)mam pełny fis)

Nie ten model radia, concert cd ale szerokosć panela 22cm, no chyba że chcesz podcinać panel, bez canbusa też sie obejdzie, jest info na forum jak wpiszesz w szukajke concert II

Na Fisie nie bedziesz miał RDSu bedzie czarne okienko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/radio_chorus-t117133.0.html

czy to radio obsługuje zmieniarke?? moge je śmiało kupować?? pokrętło zrobie sobie chyba sam :naughty:

i jeszcze jedno pytanko czy concert na kasete obsługuje fis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego radia Audi Chorus nie podepniesz zmieniarki.

Concert I może wyświetlać info na fis-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ten model odradzam :rant: kupiłem i odesłałem z powrotem

panel podniszczony a przez tel zapewnienia że za***isty. to nie jest panel 22cm tylko przycięty do 22cm i to nożem także nie polecam

mi udało sie kupić na allegro za 350 zł

http://www.allegro.pl/item900143804_900143804.html

stan ideał, fakt że musiałem przypiłować, nie tylko na 22cm ale również z wysokości ale warto :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi udało sie kupić na allegro za 350 zł

http://www.allegro.pl/item900143804_900143804.html

stan ideał, fakt że musiałem przypiłować, nie tylko na 22cm ale również z wysokości ale warto :naughty:

możesz wstawić foto jak to wygląda. Jak z podłączeniem, jakieś can busy musiałeś montować?? działa Ci fis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ten model odradzam :rant: kupiłem i odesłałem z powrotem

panel podniszczony a przez tel zapewnienia że za***isty. to nie jest panel 22cm tylko przycięty do 22cm i to nożem także nie polecam

podałem go tylko i wyłącznie jako przykład :wink4:

cocoo24 can bus to cała magistrala, raczej nie do zamontowania. Pewnie pytasz o can-adapter, to urządzenie które jest powiedzmy emulatorem sygnałów na potrzeby radia.

Wyświetlanie informacji na fisie w b5 po zmianie radia na concert cd jest niemożliwe. (no chyba że powstał już adapter który to obejdzie, a nic o nim nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tu juz wszystko Ci powiedzieliśmy na temat radia i zmieniarki :hi:

FIS nie będzie działał!!!!!!!!!! chyba ze przełozysz licznik z Canem( i to tez nie kazdy model), na wątku o wymianie licznika jednemu użytkownikowi udało sie podłączyć radio do FISa, ale na to nie ma reguły :thumbdown:

Nie ten model radia, concert cd ale szerokosć panela 22cm, no chyba że chcesz podcinać panel, bez canbusa też sie obejdzie, jest info na forum jak wpiszesz w szukajke concert II

Na Fisie nie bedziesz miał RDSu bedzie czarne okienko

Nie czytasz :gwizdanie:

A Can adapter nie jest potrzebny do uruchomienia z podświetleniem tego radia, doda ci jedynie opcje wyłaczania ze stacyjki jak dobrze pamietam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wstawić foto jak to wygląda. Jak z podłączeniem, jakieś can busy musiałeś montować?? działa Ci fis?

po niedzieli może zrobię. podpięcie bez problemu

musiałem tylko:

- plusy zamienić stały z tym ze stacyjki

- odciąć Gala bo podawała prąd na bose

- przylutować podświetlenie w radiu

oczywiście gra tylko przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że zrobię mały opis odnośnie montażu concerta cd w B5, bo chyba sporo osób ma z tym problem :wink4:

Na rynku jest wiele modeli concerta które na pierwszy rzut oka będą pasowały do konsoli w b5, niestety tak naprawdę pasuje tylko jeden.

Taki:

11989939.th.jpg

jak widać jest to radio montowane w audi A6, ma prostokątny panel przedni szer 22cm

te modele natomiast nie będą pasowały (bez ewentualnych przeróbek):

audiconcert2.th.jpgaudia312800.th.jpg

na pierwszej fotce radio montowane w a4 b6 (charakterystyczna metalowa listwa ozdobna), na drugiej audi a3 (panel nie jest prostokątny, boczne krawędzie lekko ścięte ku dołowi)

Gdy już zakupiliśmy odpowiedni model mamy do rozwiązania kilka problemów związanych z samym podłączeniem. Otóż informacje do concerta CD przesyłane są za pośrednictwem cyfrowej magistrali CAN, której niestety nie ma w starszych modelach audi takich jak b5. Dlatego jeśli podłączymy tylko kostki ISO, bez żadnych przeróbek, radio zagra ale:

-nie będzie podświetlenia przycisków

-będzie się wyłączało co godzinę

-nie będzie tzw logiki zapłonu (włączanie i wyłączanie po przekręceniu stacyjki)

-brak funkcji GALA (pogłaśnianie wraz ze wzrostem prędkości)

Wszystkie te niedogodności (no może poza GALĄ) usuwa zmyślne urządzenie jakim jest CAN-BUS adapter (do dostania na alledrogo). Jest to układ (oparty na mikrokontrolerze chyba?) który zamienia analogowe sygnały ze starszych instalacji, na postać cyfrową występującą w magistrali CAN. Podłączenie jest banalne i polega na wpięciu kilku kostek, łatwo, szybko i przyjemnie. Jedyny minus to cena ~250zł

Dlatego też sprytni ludzie wymyślili że największą bolączkę, czyli brak podświetlenia przycisków, można rozwiązać w nieco inny sposób.

Oto on:

Zdejmujemy dolną osłonę radia, lokalizujemy 18-stykowe złącze w pobliżu gałki i wyprowadzamy 8 pin na zewnątrz obudowy za pośrednictwem cienkiego przewodu. Powinno to wyglądać tak jak na fotkach:

1_1198.jpg

2_2134.jpg

Następnie wyprowadzony przewód wpinamy w 6 pin czarnej kostki ISO w instalacji auta.

nowy2.jpg

Po podłączeniu w ten sposób mamy już podświetlenie przycisków i regulację natężenia wraz z całą deską :good:

Niestety nie ma możliwości pozbycia się reszty problemów, które de facto nie są aż tak uciążliwe.

Przed ostatecznym zamontowaniem należy jeszcze odłączyć/odciąć przewód z pinu nr 1 (oznaczonego jako GALA). Jeśli tego nie zrobimy to czasem po włączeniu radia z przednich głośników będzie słychać tylko głuchą ciszę...

Po tych wszystkich operacjach, czy to podłączając adapter, czy wpinając się "na krótko" możemy cieszyć się tak upragnionym odtwarzaczem CD w starym dobrym B5 :kox:

...i co najważniejsze: niczym nie zmąconym designem konsoli środkowej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć to Michał na warsztat :kox: bo tu to zginie w niepamięć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_s87 :good: tego szukałem wcześniej na forum

teraz już życie będzie łatwiejsze :)

dobra robota :hi: a fis działa??

jak masz cana to działa, jak nie masz to nie działa

w starszych modelach nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocoo24 can bus to cała magistrala, raczej nie do zamontowania. Pewnie pytasz o can-adapter, to urządzenie które jest powiedzmy emulatorem sygnałów na potrzeby radia.

Wyświetlanie informacji na fisie w b5 po zmianie radia na concert cd jest niemożliwe. (no chyba że powstał już adapter który to obejdzie, a nic o nim nie wiem)

Właśnie już powstały odpowiednie adaptery:

- pierwszy za 199 zł (odczytuje z radioodtwarzacza sygnały i przekazuje je do wyświetlacza* z pełnym FIS - *funkcja ta dostępna tylko dla wyświetlacza pełny FIS w AUDI, zegary z analogowym, wskazówkowym zegarkiem)

- drugi za 279 zł (adapter emuluje sygnał analogowy co umożliwia prawidłową pracę radia oraz wyświetlacza znajdującego się pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem)

Nie ma żadnej informacji do jakiego licznika jest ten drugi adapter, a wiadomo, że jest jeszcze licznik z cyfrowym zegarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć to Michał na warsztat :kox: bo tu to zginie w niepamięć :gwizdanie:

wrzucę tylko jeszcze uzupełnię kilka szczegółów :wink4:

dobra robota :hi: a fis działa??

przy podłączeniu o jakim pisałem (zarówno adapter jak i kabelek od podświetlenia) radio nie będzie wyświetlać informacji na fisie, ale skoro powstały już adaptery przesyłające info w obie strony to jest nadzieja :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocoo24 can bus to cała magistrala, raczej nie do zamontowania. Pewnie pytasz o can-adapter, to urządzenie które jest powiedzmy emulatorem sygnałów na potrzeby radia.

Wyświetlanie informacji na fisie w b5 po zmianie radia na concert cd jest niemożliwe. (no chyba że powstał już adapter który to obejdzie, a nic o nim nie wiem)

Właśnie już powstały odpowiednie adaptery:

- pierwszy za 199 zł (odczytuje z radioodtwarzacza sygnały i przekazuje je do wyświetlacza* z pełnym FIS - *funkcja ta dostępna tylko dla wyświetlacza pełny FIS w AUDI, zegary z analogowym, wskazówkowym zegarkiem)

- drugi za 279 zł (adapter emuluje sygnał analogowy co umożliwia prawidłową pracę radia oraz wyświetlacza znajdującego się pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem)

Nie ma żadnej informacji do jakiego licznika jest ten drugi adapter, a wiadomo, że jest jeszcze licznik z cyfrowym zegarkiem.

Testowałeś :mysli: czy tylko wnosisz po opisie takiego adaptera przejrzałem pare aukcji i znalazłem tylko jeden taki adapter z opisem

Adapter emuluje sygnał analogowy co umożliwia prawidłową prace radia oraz WYŚWIETLACZA znajdującego się pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem!!!

- montaż emulatora dzięki gotowej wiązce elektrycznej jest bardzo łatwy w podłączeniu.

Przykładowe objawy braku emulatora:

- brak wyłączania radia ze stacyjki

- brak podświetlania przycisków

- samoistne wyłączanie radia

http://www.allegro.pl/item919665857_can_bus_adapter_fis_concert_2_chorus_2_symphony.html

Ciekawe ile w tym prawdy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę po opisie i telefonicznym potwierdzeniu sprzedawcy.

Tu jest jeszcze taki.

Właśnie mam zamiar go kupić, bo oprócz zakupionego radia Audi Concert II, szukam zegarów z pełnym FIS-em i nie musiałbym ponownie kombinować przy wymianie adaptera na inny.[br]Dopisany: 13 Luty 2010, 19:44_________________________________________________

Ciekawe ile w tym prawdy :mysli:

Właśnie doszedł i wygląda tak:

canbus.th.jpg

Po przetestowaniu wszystko oprócz jednej rzeczy działa prawidłowo, mianowicie podświetlenie szwankuje.

Po podświetleniu wszystkich elementów na max., radio po chwili ściemnia się (spowodowane czujnikiem pomiaru światła), ale gdy zmniejszę natężenie podświetlenia o 1/4 obrotu pokrętła to radio świeci jaśniej, jak pozostałe elementy deski rozdzielczej.

Natomiast po całkowitym wyłączeniu podświetlenia radio ciągle jest podświetlone, słabo, ale jest to widoczne.

Wyjaśniam ten przypadek z sprzedawcą i na razie rozpatruję reklamację.

Więcej informacji po reklamacji :naughty:

92758377.th.jpg 65219894.th.jpg

76204335.th.jpg 85583039.th.jpg

36755857.th.jpg 70985320.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajny ten adapter :good:

tylko warto dodać że jeśli ktoś ma poliftowe zegary z pełnym fisem (białe podświetlenie, cyfrowy zegarek) to może pociągnąć sygnał can bezpośrednio z licznika i wszystko będzie działało jak należy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...