Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wybrać studia inżynierskie???


wero2087

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie koncze Inżynierię Środowiska dzienne na polibudzie gliwckiej, latwo moze nie bylo ale polecam, tak jak wyzej pisali koledzy duzo zalezy od wykladowcow, a prace mysle ze juz mam, poza tym znam nie jeden rocznki tych studiow i niema takich ludzi ktorzy nie maja pracy za jakies tam w miare godne pieniadze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no właśnie miałem pytać jak to jest na zaocznych-jedni twierdzą że łatwiej drudzy że ciężej...według mnie tu czy tu uczyć się trzeba :wink4:

A tak apropo dzięki za porady :notworthy:

Według mnie zdecydowanie łatwiej na zaocznych... mam koleżanki którym tylko 'party party' w głowie, a zaliczają semestry na budownictwie, ochronie środowiska, zarządzaniu produkcją itp. poza tym one same nie narzekają ;) jak porównałem matmę z budownictwa (zaoczne) i elektroniki (dziennej) to caaałkiem inny poziom :tongue4: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jak później pracodawcy rozpatrują się na to czy ktoś studiował dziennie czy zaocznie...zwracają na to uwagę?

przy naborze na dobre stanowiska na pewno zwracają uwagę, już nawet widziałem ogłoszenie, że zatrudnimy informatyka po polibudzie z wykluczeniem absolwentów konkretnych politechnik w Polsce :gwizdanie: także nawet miasto ma znaczenie

ja skończyłem budownictwo 5 lat temu i śmiało polecam ten kierunek, na brak pracy nie ma co narzekać :cool1: tylko podstawa, trzeba zrobić uprawnienia budowlane bo bez tego to jak bez ręki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja studiuje na Inżynierii Środowiska na Politechnice Krakowskiej ( studia niestacjonarne) jestem na 4 roku z pierwszego roku na specjalizacji zostało nas 5 osób, i bardzo często zdarza się iż z przedmiotów wiodących mamy zaliczenia razem z dziennymi i mamy ten sam zakres, także różnie to bywa jak mówią wykładowcy my mamy 0.6 materiału dziennego z tym że 0,4 mamy się nauczyć we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jak później pracodawcy rozpatrują się na to czy ktoś studiował dziennie czy zaocznie...zwracają na to uwagę?

na dyplomie nie tam nigdzie takiej informacji ... :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się konkretnie rozwinął w okół Inżynierii Środowiska :).

Bardzo mnie to ucieszyło, że chwalicie ten kierunek, sam pewnie wybiorę się na IŚ.

Mówicie, że w miarę praca jest dostępna po zakończeniu tego kierunku... możecie podać przykłady gdzie można być zatrudnionym, na jakim stanowisku? Czy ktoś ukończył ten kierunek i gdzieś już pracuje (oczywiście chodzi o pracę związaną z tym kierunkiem)?

Na jakim poziomie przedstawiają się zarobki? :) Zadowalająco czyli, mniej więcej ile można dostać na rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynieria Produkcji tworzyw sztucznych :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynieria Produkcji tworzyw sztucznych :good: :good: :good:

To jak mówisz o PW to ja studiuję naprzeciwko na (SIMR)Samochody i Maszyny Robocze.Jestem już na samym końcu na szczęście.Kierunek ciężki ale warto się pomęczyć bo dyplom po dobrej państwowej uczelni jest ceniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kierunki typu mechanika, automatyka i robotyka też są dość ciekawe, ale prace po tym można znaleźć raczej tylko w dużych miastach, tam gdzie są duże firmy, bo żadna mała firemka nie zatrudni wykształconego inżyniera, który będzie pracował za solidną pensję, a co do inżynierii środowiska to można po niej pracować w wielu miejscach, począwszy od wydziałów urzędów miast zajmujących się ochroną środowiska, utylizacją scieków, w starostwach, urzędach, na budowach jako inspektor nadzoru, inżynier kontraktu, kierownik budowy, menager projektu, dalej w ministerstwie środowiskach, w urzędach wojewódzkich, jako projektant oczyszczalni ściegów, pomp, stacji uzdatniania wody, projektant sieci cieplnych, ogrzewania, klimatyzacji, w drogownictwie i wielu innych- generalnie tam gdzie są obroty dużymi pieniędzmi, plus tej pracy że możesz pracować pod "szyldem" dużej firmy np. budimex-dromex lub jako niezależny pracownik, o zarobkach trudno mówić, tu też ważne są uprawnienia budowlane, początkujący inżynier na niedużej budowie może zarobić do kilku tys zł+ w większych firmach autko, laptop itd, a jako doświadczony inżynier ze stażem można wyciągnąć czasem np te 20 tys/miesięcznie jak się wie gdzie pracować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Filip1001 za wypowiedź. Coraz bardziej jestem przekonany do tego kierunku :). Podbudowało mnie to :), zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu... ta inżynieria środowiska i czy bardzo ciężko jest się utrzymać na tym kierunku.

Również słyszałem, że niektóre kierunki są sponsorowane (oczywiście wiadomo, zależy od uczelni) w tym inżynieria środowiska :)... a więc same plusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega po IŚ pracuje w GSG i na poczatek mial 2500zl ile teraz niewiem, drugi pracuje w GCP i po 5 miesiacach pracy mial juz 5 tys na reke, laptopik, komorka, zwroty za paliwo itp

Dokladnie koncze energetyke komunalna na wydziale IŚ mozna po tym robic takze audyty energetyczne, wodociagach, gazownictwie, biurach projetkowych ale do wiekszosci trzeba miec jakies uprawnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 2 roku Ochrony Środowiska na Politechnice Krakowskiej i bardzo zachwalam sobie ten kierunek:) Matematyka jest ale na średnim poziomie. Gdy ktoś jest rozgarnięty i przykłada się do tego to wątpię by miał jakieś problemy z zaliczeniem. Przedmioty jako takie to na pierwszym roku straszna zamuła.Dopiero na 2 mam coś konkretniejszego i interesującego jak hydrologia badz meteorologia.

Jeżeli chodzi o przyszłość to oczywiście praca jest i to całkiem przyzwoita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem Inżynierię Środowiska na PP. O moich zarobkach nie będę opisywał ;).Jedyne co mogę powiedzieć to to że w Poznaniu zarobki wahają się w przedziale od 2000 do 8000 zł netto. Do kwoty tej można też doliczyć sam, kom, komp, itp rzeczy ( ale to zależy od firmy do jakiej się trafi)

Jeśli chcesz znać więcej szczegółów pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matthew1309 wydaje mi się że jednak dzienny inżynier szybciej znajdzie prace niż zaoczny... fakt faktem że na pewno tak czy siak wielu wybierze takiego który będzie pracował za mniejsze pieniądze...

Krolu u nas w Łodzi na Elektronice i Telekomunikacji też z 220osób zostało około 90 także to już chyba taki urok polibudy :good:

Jednak prawie wszędzie trąbią że ciągle potrzeba inżynierów także warto się dostosować pod zapotrzebowanie...

Wero2087 na pewno musisz troszkę wybrać kierunek studiów pod firmy które działają lokalnie niedaleko twojej miejscowości to chyba że lubisz się przeprowadzać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...