Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b6 1.9 TDI vs Bmw 320d fl


oolafeqq18

Rekomendowane odpowiedzi

nie no od quattro moze nie, wiadomo ze quattro sie lepiej trzyma drogi,ale samo prowadzenie bmki jest.. hmm przyjemniejsze :wink4:

ale quattro to zawsze quattro.

6. jesli szukasz fajnego audi z dobrym wnetrzem i dieslem 1.9 i malym przebiegiem to kup od adamooo http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11501318

A to jest po jakimś programie, bo nic tam nie pisze. A 220 KM to musi być jakiś solidny, bo tyle miała topowa wersja 3.0 V6 :)

program,turbo, pompki,fmic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze tego w F1 nie wiedza

Szkoda ze 95% firm tego nie wie,bo na ryknu z RWD zostal tylko mer i bmw.

I nic tu nie będę wyjaśniał bo nie ma z kim rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv to zagorzaly fan bmw i kazdemu bedzie chcial wmowic ze czarne to rozowe itp :kox:

co do auto adamo to piekna,tylko jak wiadomo wkladu finansowego sie nie odzyska i pewnie szybko nie zejdzie za ta cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

szkoda ze tego w F1 nie wiedza

Szkoda ze 95% firm tego nie wie,bo na ryknu z RWD zostal tylko mer i bmw.

I nic tu nie będę wyjaśniał bo nie ma z kim rozmawiać.

a co z np porsche, lambo, farrari, aston, jaguar itd itp... kolego zastanów się co piszesz...

każda bardziej sportowa furka ma napęd RWD lub 4x4 więc chyba jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze tego w F1 nie wiedza

Szkoda ze 95% firm tego nie wie,bo na ryknu z RWD zostal tylko mer i bmw.

I nic tu nie będę wyjaśniał bo nie ma z kim rozmawiać.

księgowość zabija frajde z jazdy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu - a4 pełny polift 2.5 tdi i bmw e46 2.0 diesel 01 rok przed liftem. z beemkami ostatnio miałem dużo styczności.

porównanie:

wnętrze:

beemka przed liftem czy po jest praktycznie taka sama w środku jak nie taka sama ....

audi polift jest już nowoczesny a jeszcze w b6 to już jest na prawdę ładne.

co do b5 to w trójce z tyłu jest duuuużo wygodniej, nie wiem jak w stosunku do b6 bo tak z bliska nie porównywałem

bmw .... :thumbdown: qpa na maxa. wnętrze bmw, zwłaszcza nacisk na wygląd to beema zostaje w tyle na starcie razem z resztą z lat 80 tych, wg mnie qpa na maxa, audi bardziej jakby luksusowe i nowoczesne (taka pierdoła ale zawsze coś - w audi klima jest włączona cały czas i jak chcesz możesz sobie ją WYŁĄCZYĆ - econ, w bmw możesz sobie ją WŁACZYĆ )

silnik:

u mnie silnik jest na prawdę zdrowy, nie jedna 150KM polift nie daje rady do niej (zwykła pompa, normalne wtryski i łańcuch rozrządu - mega plus, w tych poliftowych czasem pada pompa ale nie jest to częsty problem).

2.5 tdi w a4, a4 1.9 130 km, touran 2.0 tdi, mondeo 2.0 i jeszcze pare innych się znajdzie - żadne jak narazie nie dało rady :decayed: kilka razy trasa nad morze nocą z cegłą na gazie i spalanie 6.5, w mieście też jest fajne. także za silnik daje meeeega + dla bmw

zawieszenie:

audi jest wielowahaczowe = wygoda , bmw jest jeden wahacz, koszta utrzyamania są na prawdę praktycznie takie same, może z lekkim plusem dla bmw, ale jeżeli chodzi o to czym - audi :good:, bmw - taczka.

wygląd:

no jak dla mnie bmw przed liftem czy po do b5 czy b6 wygrywa i to mega zdecydowanie.

Pamiętaj - silniki w bmw są często, bez owijania dojebane. nie jeden jak się przejechał moją to pozazdrościł a reszta jedzie jak golf3 tdi ....

suma sumarum:

wygodniej, milej w środku jeździ mi się audi, na miasto wole pojechać bmw :P i na zakorkowane czy ciężkie drogi gdzie trzeba pocisnąć czasem auto.

jakby audi wsadziło swoje wnętrze i zawiehe do trójki byłoby rewelacja :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam swoje 3gr. jako byly uzytkownik e46 320d. auto ogolnie spoko pod kazdym /no prawie kazdym/ wzgledem,jesli chodzi o 2.0d byl to najwiekszy blad jaki zrobilem kupujac e46. miesiac po kupnie padla pompa paliwa /auto bylo sprawdzane w serwisie przed zakupem/ regeneracja 2300zl , z doswiadczen jeszcze 2 znajomych ktorzy uzytkowali te silniki awarie pompy to typowa usterka tego silnika,jesli e46 to tylko benzyna lub 330d !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z np porsche, lambo, farrari, aston, jaguar itd itp... kolego zastanów się co piszesz...

A porsche, lambo, farrari, aston, jaguar to sa auta do jazdy po bułki do sklepu,przebijanie sie przez zaspy po polskich drogach?

mmcv to zagorzaly fan bmw

To dlaczego jeździ audi?

Jak kupowal bym bmw to tylko 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z np porsche, lambo, farrari, aston, jaguar itd itp... kolego zastanów się co piszesz...

A porsche, lambo, farrari, aston, jaguar to sa auta do jazdy po bułki do sklepu,przebijanie sie przez zaspy po polskich drogach?

mmcv to zagorzaly fan bmw

To dlaczego jeździ audi?

Jak kupowal bym bmw to tylko 4x4

sorry zapomniałem że temat jest o autach "do jazdy po bułki do sklepu,przebijanie sie przez zaspy po polskich drogach?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ja dorzuce pare groszy bo równiez byłem posiadaczem BMW :>,

z tego co widze sporo osób z forum przesiało sie z BMW na Audi, a tylko kilka osób zrobiło ten "błąd" w drugą strone :naughty:

BMW jak dla mnie to do Hiszpanii a do nas to tylko Audi Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o silniki to dla mnie 330d piękna sprawa. Dla audi duży plusik za Q. W tą zimię nie jeden RWD oddał by BMW za quattro. Jeżeli chodzi osobiscie o mnie to wybrałbym 1.9Tdi Q lub 2.5Tdi Q BAU. Wykończenie tych aut jest naprawde dobre + dobry motor + i naped Quattro i mysle ze to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Panowie za OFa ale Marwell wez sie zastanow co Ty piszesz ,osmieszasz sie twierdzac ze FWD ma lepsza trakcje niz RWD ... Wiekszosc aut powyzej mocy 250koni (Wyjatek to Focus RS ale to inna bajka) ma naped na tyl (lub AWD) bo lepiej to przekazac !!. FWD najprosciej zrobic i jest najtanszy dlatego wiekszosc samochod ma FWD, pozatym jest latwiejszy do jazdy dla "mas" - RWD wymaga troche wprawy. Na rynku z RWD zawsze byl Merc i Bmw , a wszystkie auta sportowe , zapierdalacze i te ktore kleja sie drogi maja tyl albo 4x4. To tak jakbys powiedzial jedzmy gowno bo miliony much nie moze sie mylic , to jest wlasnie ta "wyzszosc" fwd nad rwd. hehehe nie no masakra... :polew:

I nic tu nie będę wyjaśniał bo nie ma z kim rozmawiać.

i zachowaj sobie takie teksty bo juz raz sie w jednym watku moim udzielales z glupimi komentami gowno wiedzac o sprawie.

a dlaczego kupilem Audi ... nigdy nie mowilem ze mi sie nie podoba (duzo bardziej w Avancie niz Touring), bo jest za***iste a ze w momencie w ktorym kupowalem Audi nie moglem znalesc fajnej bety takiej jaka by mi pasowala(przywiazuje duza wage do wnetrza) dlatego wziolem A4 na dosc konkretnym wyposazeniu. Uwazam ze to bardzo dobry komfortowy samochod i jest za***isty w srodku :good: . Ale jakbym stal przed wyborem bmw 320 czy 1.9 np sedan ...to wziolbym bete bez wahania.

p.s. Nie jestem zagorzalym fanem zadnej marki, bmw ma cos w sobie co mnie jara ale nie jsetem tak plytki zeby patrzec na znaczki na masce i po tym oceniac samochod. Sa rozne samochody ktore mnie "podniecaja" tyle ze staram sie patrzec obiektywnie na pewne sprawy a co poniektorzy mysla ze Audi to jest jedyna sluszna marka na tym swiecie.

p.s2. Marwell to specjalnie dla Ciebie

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwiekszy blad jaki zrobilem kupujac e46. miesiac po kupnie padla pompa paliwa /auto bylo sprawdzane w serwisie przed zakupem/ regeneracja 2300zl , z doswiadczen jeszcze 2 znajomych ktorzy uzytkowali te silniki awarie pompy to typowa usterka tego silnika,jesli e46 to tylko benzyna lub 330d !

to raczej dotyczy przedliftowych 320d 136KM a nie CR 150KM

jak szukasz 4X4 to tylko audi + q

jak inny napęd i auto do normalnej ale przyjemnej jazdy to 320d + steptronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd na tył zajmuje dużo przestrzeni,mniej miejsca z tyłu mniejszy bak.....

W deszczu lub na śliskim jest duża szansa,że nie wprawionego kierowcę obróci.

Mimo,że łatwiej dołożyć FWD do RWD, to Audi jest częściej napędzane na cztery koła,więc wątpię,że względy finansowe,to główny powód częściej stosowanego napędu przedniej ośki.

Co do Porsche,Lambo itd. bez sensu jest napęd na przód gdy auto ma ponad 200KM niema tyle 1,9 czy 2.0D :decayed:

Trójka Turing nie jest zła chociaż Audi wygląda lepiej to buma może być.

Znajomy mechanik mówi,że ten model bety jest jakiś bezpłciowy cokolwiek to znaczy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd na tył zajmuje dużo przestrzeni,mniej miejsca z tyłu mniejszy bak.....

b5 - bmw 320 przed fl -> takie same baki w bmw więcej miejsca z tyłu. o miejscu w bagażniku nie powiem bo mam avant i sedan.

co do napędu to troszkę zajmie zanim się ktoś nauczy tak jeździć bętą że będzie bezpieczniejsza niż fwd (dla osób które zawsze jeździły fwd) a wiadomo 4 łapy to jednak zawsze 4 łapy .... gdzie napęd quattro jest chyba najlepszy z dostępnych (chociaż aż tak bardzo się nie znam na wszystkich dostępnych aby uparcie na tym trzyamć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnetrze bmw3 odstaje od b6,chyba ze ktos jest slepy... :gwizdanie:

bmw3 to cos pomiedzy b5, a b6...

nic dodać nic ująć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv zgadzam sie w 100% ....

co do auta .... to ja bym zaczal od tego ze przejechalbym sie jednym i drugim i zobaczyl ktory osobiscie mi bardziej pasuje

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie potrafił, serce gdzieś zawsze będzie za :audi::wink4:

No - i będzie Ci tak biło, dopóki się audi nie wysra w końcu.. :decayed: każde auto jest dobre, jak się nie psuje i tu nie ma o czym dyskutować (to apropo wypowiedzi o padających pompach, dwumasach, czy innych dziadostwach)

Co do porównania trakcji RWD/FWD, to chyba niestety kolega marewel się dobrze nie wyspał i dlatego pisze takie kocopoły. Że trakcja lepsza w RWD to nie podlega dyskusji - wyprowadź FWD z poślizgu w zakręcie, kiedy Ci ucieka przód i c**ja daje kręcenie kołami, dodawanie, czy ujmowanie gazu, itd. Rączki na kierownicy się trzyma, a nie na ręcznym wtedy.. :wink4:

Ja również nie jestem fanboy'em jednej marki zamkniętym i ślepo zakochanym - BMW to bardzo dobre auta z dresiarska reputacją, ale nikt mi nie powie, że jakość materiałów w nich użytych jest dziadowska :shocked: BMW ma zwyczajnie inny design wnętrza i tyle - zobaczcie na e60/61 - wizualnie tandeta, ale pod względem jakościowym, czy ergonomicznym jest rewelacja. :good:

Porównując B6 i e46, to bezsprzecznie bardziej z zewnątrz podoba mi się Audi - mowa oczywiście o golasach. Patrząc na S-Line i M pakiet chyba jeszcze ciut ładniejsze jak dla mnie B6, ale BMW nic nie brakuje :decayed:

Nie wiem dlaczego wszyscy (prawie) upieracie się porównywać RWD z BMW do Q Audi - przecież to "troszkę" inna trakcja i zachowanie się auta na drodze. Chcąc być obiektywnym, porównujmy FWD/RWD, albo Q/xD - wtedy będzie optymalnie.

Po półtora roku jazdy AVF w prawie full wyposażeniu powiem tak: ze względu na to, że nic przy aucie nie robię, nic się nie psuje, kosztuje mnie grosze jego eksploatacja, nie zmieniłbym go na inny (na 320d również nie) - grzechem było by wymyślać sobie jakieś udziwnienia, typu zużywające się zawieszenie, bo to nie jego wina, a dróg w Polsce.

Gdybym miał kupować na nowo B6/e46, to skusił bym się na 330xD i tyle, bo 2,5 tdi nie ma polotu do niego :thumbdown:

Gdybym miał kupować na nowo B7/e90, to również wziął bym e90 330xD - B7 to taki polift B6 jak dla mnie.

Gdybym miał kupować na nowo B8/e90, to....tego nie wie nikt :polew: (ale z naciskiem na B8 i to sporym)

Dziękuję za poświęcony czas :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...