Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Drgania przy hamowaniu


tomekhxc

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska mam takie pytanie poniewaz jak troszke rozpedze auto to przy chamowaniu czuc jak kola drgaja,a mam taka usterke jak pekniety waz cisnieniowy powietrza od hamulcow i zamowilem juz nowy i jestem ciekawy czy to wlasnie jest ta przyczyna drgan czy inna i czy po wymianie na nowy sie to uspokoi? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze hamulcowe maja bicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie tarcze...u mnie było to samo przy hamowaniu na kołach 16 calowych, ale tym zbytnio sie nie przejmowałem, a gdy wymieniłem na 18 które były odpowiednio wyważone problem zniknął..pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby kola byly niewywazone to praktycznie caly czas przy wiekszych predkosciach by mial bicie :) ja tez obstawiam tarcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pierwsze pytanie do Ciebie czy trzesie ci autkiem tylko podczas hamowania czy rowniez w czasie szybszej jazdy i jak czesto jezdzisz?jesli twoje autko ma dlugie przestoje na parkingu to przyczyna szarpania przy hamowaniu bedzie nalot na tarczach ktory pojawia sie przy dlugich przestojach i bardzo dlugo schodzi z tarcz.Wiem co mowie bo sam mam taki klopot z racji wykonywanego przezemnie zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podłącze sie do tematu gdy hamuje ze 160 km trzęsie mi autem przy mniejszych prędkościach nie odczuwam żadnych drgań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jest tak jak jezdzimy i dużo hamujemy i jest mokro tarcze nasze rozgrzewają się do wysokiej temperatury a woda je nagle schładza i wtedy następuje deformacja tarcz a są tarcze te gorsze i lepsze czyli jedne są bardziej podatne na zmianę temperatury a objawem najczęściej odczuwalnym jest drganie koła kierownicy przy pewnych prędkościach wiedz ja bym powiedział że to tarcze się deformowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja też mam to samo ,przy mniejszych prędkosciach te drgania są nieodczuwalne. Ja jestem pewny że to tarcze ,ponieważ doszłem do tego ,gdy dojezdzam do światełek i lekko chamuje to czuć jak raz mocniej bierze hamulec a raz lżej :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam może być objawem przesiania auta podczas hamowania nierówna nawierzchnia? drgania ustały na innej trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem podczas hamowania szczególnie drgania były odczuwalne z przodu od strony pasażera no i wiec się zaczęła wymiana po kolei klocki tarcze dalej było bicie wiec po dokładnej diagnozie jednego z mechaników okazało się że maglownica ma luzy i z jednej strony jest podgięta , po regeneracji jak by było delikatnie lepiej drgania były odzuwalne przy niższej prędkości więc po kolejnym badaniu przez mechanika w ASO stwierdził że amorki są słabe i kwalifikują się do wymiany podczas wymiany amorków okazało się że zawieszenie ma duże luzy tzw banany i okazało się że to one powodowały drgania podczas hamowania z tego wszystkiego to już prawie pół przodu mam wymienione na nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...