Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dziwnie szarpie przy dohamowywaniu


tchorzo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z hamulcami, a mianowicie przy delikatnym hamowaniu czuć jak by działał ABS, hamulce łapią i puszczają. Jest to delikatne ale wyczuwalne. Zachowanie nie jest zależne od prędkości, bo za każdym razem gdy dotykam pedału hamulca to się dzieje. Sprawdzałem przyhamowywanie samym ręcznym i raczej nie ma tego efektu. Więc albo przód albo ABS, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie za każdym prawie razem gdy zatrzymuje sie do zera działa abs przy końcu hamowania nawet lekkiego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie za każdym prawie razem gdy zatrzymuje sie do zera działa abs przy końcu hamowania nawet lekkiego :mysli:

To nie dobrze, przynajmniej ja tak nie mam. Kiedyś w Astrze miałem, że szybko łapał ABS i okazało się, że był uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro będę miał po robocie trochę czasu, więc wejdę do kanału i pogrzebię przy hamulcach[br]Dopisany: 26 Luty 2010, 20:31_________________________________________________temat znów powraca, już chyba wszystko zrobiłem przy hamulcach poza ich wymianą i dalej to samo strasznie szarpie przy hamowaniu, zastanawiam się nad czujnikiem ABS czy to nie jego wina? może ktoś miał podobną dolegliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź sobie czy tarcze hamulcowe masz przypadkiem nie zwichrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze. Znajomy miał to samo w Q7 - szarpało mu całym autem, tarcze i klocki wymieniał miesiąc wcześniej. Okazało się, że jedna tarcza jest odkształcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy jak nie założyłem tarczek abs z tyłu i świeci mi się kontrolka abs, to czy mają prawo mieć bicie przednie tarcze przy hamowaniu z dużej prędkości??? Teraz ABS nie działa. Tarcze przednie nie są zwichrowane, zawieszenie sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...