Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AWM] Instalacja Stag czy warto???

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Można się dowiedzieć 2300zł min zestaw Magic Jet Stag 200 i reduktor odpowiedni do mocy,a 3400zł wtryskiwacze Hana,Stag Premium i reduktor(dwa) odpowiednio do mocy.

Opublikowano

Zanim się coś napisze, to warto to przeczytać ze zrozumieniem. Kit to "zestaw". Powinieneś o tym wiedzieć.

A BRC jest kitem czyli zestawem. I jeśli chcesz mieć w nim coś lepszego, musisz to wyraźnie zaznaczyć. Inaczej będzie to tylko podstawowy kit, nie zawsze jest pierwszych polotów (np. wtryski) i nie koniecznie pasujący do wszystkich aut, a szczególnie turbo.

Troszkę pokory kolego, bo gwarancja nie trwa wiecznie, a jak zaczniesz pyszczyć w zakładzie to i tak sam będziesz stroił.

Cwaniactwa raczej w tej branży nikt nie toleruje. Takie jest moje zdanie.

Błagam:

-akurat doskonale wiem, co oznacza po angielsku "kit"

-kolego bzdury gadacie na maxa :polew:, podstawowy kit BRC do mojego auto: reduktor Genius Max 1500MB, wtryski pomarańczowe, elektronika SQ24-czyli bardzo dobry zestaw ze świetnymi wtryskami :), bez żadnego żebrania o lepsze komponenty czy dopłaty, kolego BRC zwykle sprzedaje zestawy, do turbo zakładasz inny zestaw np. BRC SQ24-wydajniejszy po prostu (wtryski i reduktor)

-co ty pierdoły gadasz o cwaniactwie?-aha czyli płacąc za LPG kupę kasy mam grzeczniutko na kolankach poprosić pana montera żeby wyregulował instalację, czyli wykonał swoją pracę za która ma płacone?!-ciekawe podejście. Zwykle niestety to cwaniactwo jest ze strony tej drugiej... z tego co czytam, bo ja akurat jeżdżę do zakładu tylko na przeglądy gwarancyjne :)

Poczytaj trochę lpg-forum, są tam w porządku monterzy-np. Nowotczyński z Mławy :hi:, ale zwykle ludzi piszą o problemach, bo złe zakłady psują opinie tym dobrym

Opublikowano

Zostawię to bez odpowiedzi i niech każdy zostanie przy swoim zdaniu. Nie rozumiem tylko, po co w Twoich wypowiedziach tyle kpiny. To chyba młody wiek.

Jeśli chcesz jeździć na przeglądy i za nie płacić, to Twój wybór. Również Twoje szczęście, że trafiłeś na dobrego gazownika. Nie wszyscy tak mają i muszą czasami coś poprawić sami. A BRC nie daje im niestety takiej możliwości /soft +klucz/.

Inni w tym ja, płacąc za instalację oczekują pełnego softu i samodzielnie wykonują przeglądy i regulacje. Stag na to pozwala.

Opublikowano

Tu co niektórzy zapomnieli że kolega ma podobno 250km z 4 cylindrów i próbują proponować zestawy LPG pasujące do 2 razy mniejszej mocy:)

Opublikowano

Zgadzam sie z kolegą Marek34 .Stag-a mozna sobie regulowac jak sie komu podoba!!! a w BRC juz tej mozliwosci nie ma takiej jak w Stagu :hi: tez sie zastanawialem nad BRC S-24 ale wybralem Staga i nie żałuje.Polecam

Opublikowano

Zgadzam sie z kolegą Marek34 .Stag-a mozna sobie regulowac jak sie komu podoba!!! a w BRC juz tej mozliwosci nie ma takiej jak w Stagu :hi: tez sie zastanawialem nad BRC S-24 ale wybralem Staga i nie żałuje.Polecam

Koledzy co wy gadacie że BRC nie da się samemu regulować. Jaki problem z kluczek i programem? No chyba że macie bana na google to trudno.

Sam mam AJL 180km, mam BRC wtryski pomarańczowe (średnie), reduktor MB 1500 (średni) i autko jeździ jak należy, nie pobiera benzyny podczas ostrej jazdy (odłączona pompa paliwa).

Jest też jedna klubowa A4 260km która jeździ na BRC bez większych problemów. Napisałem to raz i nie będę na ten temat dyskutować bo wiem że wywoła to oburzenie i wielkie dyskusje z strony niektórych osób forum (tzw. "anty BRC"), z którymi naprawdę nie mam ochoty się spierać.

Każdy ma swoje racje i tyle.

Poza tym są gazownicy i "gazownicy". Jeśli ktoś źle zamontuje BRC to żadne regulacje nic nie dadzą i tak samo przy sterownikach STAG, oraz innych instalacjach (Prins, Landi Renzo, Diego, itd.)

Serwisowałem już nie jednego Staga znajomym, bo albo kupili już auto z gazem albo założyli gdzieś taniej a później przyjechali do mnie. Wiele z nich udało się ogarnąć bez problemu, ale to były koszty, ponieważ zawsze trzeba było wymienić albo listwę, albo reduktor i później końcowa cena była taka jak za BRC a nawet droższa. Ewentualnie na nowo nawiercić dysze w kolektorze. Bo niektórzy "gazownicy" jak by mogli to by wiercili dysze zaraz za przepustnicą albo jeszcze przed (bo już kiedyś widziałem podciśnienie podłączone przed przepustnicą).

Także większość sukcesu jeśli chodzi o montaż instalacji to fachowy montaż, dobrze dobrane komponenty, a na końcu jest typ instalacji. Są też instalacje na naszym rynku, z którym niestety cudów zdziałać się nie da, ale to już mało kto montuje.

A co do typu instalacji jaki kto ma zamontować, to naprawdę nasze forum jest naprawdę bardzo obszerne jeśli chodzi o dział LPG. Wystarczy tylko poczytać.

I tak na marginesie, nie mam żadnych udziałów ani powiązań finansowych z producentami instalacji gazowych. (niestety) :P

Opublikowano

Koledzy

Podsumowując, swego czasu zapytałem (jako zwykły użytkownik nie siedzący w branży) na lpg-forum, co jest najważniejsze w instalacji LPG w sensie komponentów: sterownik+wtryski+reduktor. Tylko jedna osoba miała odwagę powiedzieć, że sterownik jest na trzecim miejscu, a podstawą jest wydajny reduktor i wtryski. Dlatego nie ma co się tak podniecać samymi sterownikami (bez względu na ich producenta). U ludzi mających problemy z gazem zwykle okazuje się coś nie tak z wtryskami,reduktorem i ich odpowiednim doborem/montażem a nie sterownikiem.

Byłoby fajnie gdyby producent STAG-a zrobił kompletny zestaw ze świetnym wtryskami i świetnym reduktorem, firmując swoją nazwą, dlaczego tego nie robi?

pozdrowienia

Ps. Jeśli kogoś uraziłem jakimś moim postem w tym wątku to przepraszam.

Opublikowano

Koledzy

Podsumowując, swego czasu zapytałem (jako zwykły użytkownik nie siedzący w branży) na lpg-forum, co jest najważniejsze w instalacji LPG w sensie komponentów: sterownik+wtryski+reduktor. Tylko jedna osoba miała odwagę powiedzieć, że sterownik jest na trzecim miejscu, a podstawą jest wydajny reduktor i wtryski. Dlatego nie ma co się tak podniecać samymi sterownikami (bez względu na ich producenta). U ludzi mających problemy z gazem zwykle okazuje się coś nie tak z wtryskami,reduktorem i ich odpowiednim doborem/montażem a nie sterownikiem.

Byłoby fajnie gdyby producent STAG-a zrobił kompletny zestaw ze świetnym wtryskami i świetnym reduktorem, firmując swoją nazwą, dlaczego tego nie robi?

pozdrowienia

Ps. Jeśli kogoś uraziłem jakimś moim postem w tym wątku to przepraszam.

I z tym zgadzam się w 100%. Reduktor + wtryski i dopiero sterownik. A sterownik taki, jaki odpowiada klientowi, a nie montażyście. Tylko często zakładając LPG po raz pierwszy nie mamy o tym bladego pojęcia. I potem są problemy.

Co do AC, jest to firma typowo elektroniczna. Zrobili dobre sterowniki. Zanim zaczną produkować reduktory i wtryskiwacze upłynie jeszcze dużo wody. Jeśli w ogóle zaczną. A zanim się nauczą robić to dobrze, to też trochę potrwa. BRC ma tutaj tradycję i doświadczenie znacznie większe.

Opublikowano

Serwisowałem już nie jednego Staga znajomym, bo albo kupili już auto z gazem albo założyli gdzieś taniej a później przyjechali do mnie. Wiele z nich udało się ogarnąć bez problemu, ale to były koszty, ponieważ zawsze trzeba było wymienić albo listwę, albo reduktor i później końcowa cena była taka jak za BRC a nawet droższa. Ewentualnie na nowo nawiercić dysze w kolektorze. Bo niektórzy "gazownicy" jak by mogli to by wiercili dysze zaraz za przepustnicą albo jeszcze przed (bo już kiedyś widziałem podciśnienie podłączone przed przepustnicą).

Także większość sukcesu jeśli chodzi o montaż instalacji to fachowy montaż, dobrze dobrane komponenty, a na końcu jest typ instalacji. Są też instalacje na naszym rynku, z którym niestety cudów zdziałać się nie da, ale to już mało kto montuje.

hmmmm a to w BRC nie trzeba nawiercać kolektora i dobierać komponentów? niema reduktorów do różnych mocy i wtrysków do różnych mocy?? Jeśli tak to bajka bo to kazdego chroni przed tym że gazownik źle nawierci kolektor albo zamontuje za słabe wtryski lub częściej za słaby reduktor - coś mi się wydaje że w przypadku BRC tez są takie możliwości i takie jaja robią polscy gazownicy że do 200km zakładają reduktor na 120km.

Moja wypowiedź nie jest anty BRC - tylko z twojej wypowiedzi wynika ze takie błędy można popełnić tylko w innych instalacjach niż BRC.

Opublikowano

Serwisowałem już nie jednego Staga znajomym, bo albo kupili już auto z gazem albo założyli gdzieś taniej a później przyjechali do mnie. Wiele z nich udało się ogarnąć bez problemu, ale to były koszty, ponieważ zawsze trzeba było wymienić albo listwę, albo reduktor i później końcowa cena była taka jak za BRC a nawet droższa. Ewentualnie na nowo nawiercić dysze w kolektorze. Bo niektórzy "gazownicy" jak by mogli to by wiercili dysze zaraz za przepustnicą albo jeszcze przed (bo już kiedyś widziałem podciśnienie podłączone przed przepustnicą).

Także większość sukcesu jeśli chodzi o montaż instalacji to fachowy montaż, dobrze dobrane komponenty, a na końcu jest typ instalacji. Są też instalacje na naszym rynku, z którym niestety cudów zdziałać się nie da, ale to już mało kto montuje.

hmmmm a to w BRC nie trzeba nawiercać kolektora i dobierać komponentów? niema reduktorów do różnych mocy i wtrysków do różnych mocy?? Jeśli tak to bajka bo to kazdego chroni przed tym że gazownik źle nawierci kolektor albo zamontuje za słabe wtryski lub częściej za słaby reduktor - coś mi się wydaje że w przypadku BRC tez są takie możliwości i takie jaja robią polscy gazownicy że do 200km zakładają reduktor na 120km.

Moja wypowiedź nie jest anty BRC - tylko z twojej wypowiedzi wynika ze takie błędy można popełnić tylko w innych instalacjach niż BRC.

Wcale tego nie napisałem że nie trzeba dobierać odpowiednich komponentów, napisałem jakie ja mam komponenty, więc samo z siebie wynika że chyba trzeba. A o nawiercaniu kolektora też nie pisałem że przy BRC nie trzeba wiercić. Każdy co ma jakieś pojęcie o gazie i sekwencjach wie że to jest nieuniknione.

I wcale nie mówię że przy BRC nie można zrobić "lipy", dlatego napisałem że są gazownicy i "gazownicy"

Opublikowano

Ja Twoja wypowiedź zrozumiałem trochę inaczej no ale dobrze że wyjaśniłeś:)

Opublikowano

W BRC duzym plusem jest to ze zestawy sa dedykowane pod konkretne moce. mechanik nie musi sie za bardzo starac "dobierac" komponenty. patrzy w dowod i zaklada instalacje zgodnie z napisem na pudelku :)

Tutaj wlasnie jest duza roznica pomiedzy innymi instalacjami.

Np. kazdy kto ma AEB/AJL (seryjne) bedzie mial w 90%, niezaleznie od regionu polski, zalozone MB 1500 i wtryski pomaranczowe bo taki jest standard BRC do tych mocy.

W przypadku np STAG w 90% gazownicy montuja co im sie podoba i kazdy z takim silnikiem ma co innego stad pozniej problemy i jak sam, kolego juby_p, zawsze jak jest jakis problem w instalacji to mowisz zeby napisac co za instalacja jest wsadzona i na jakich podzezspolach. W wiekszosci przypadkow kazdy ma co innego oprocz sterownika STAG.

Pomijam bledy przy montarzu, strojeniu itp bo to w obu przypadkach mozna spierdol...c i na to nie mamy wplywu jesli sie nie znamy. Na wybor podzespołow mamy i to jest bardzo wazne.

Zobacz co napisal kolega Nowotczynski. Instalacje STAG zaczynaja sie od 2300 do 3400. Super :good: ale ile zwykly szary czlowiek z tego wie?? Jedziesz do gazownika to mowisz zeby zakladal a on robi co chce. Ma to plus jezeli ktos sie zna na lpg, ma np 220KM i wie co ma zalozyc zeby to dzialalo a w domu lezy nowa turbina i bedzie 260 i wlasny soft do LPG. wtedy ma duze pole do popisu :wink4:

Ale odpowiedzmy sobie na podstawowe pytanie. Ile osob chce w domu w garazu samemu regulowac lpg?? Ile osob siedzi w domu i porownuje mapy z kolegami z forum lpg czy aby napewno ja mam dobrze wystrojone?? Ilu jest takich maniakow??

chce miec zalozone zeby dobrze dzialalo i na tym konczy sie jego myslenie o lpg. jak sie spiepszy to pojedzie do regulacji.

Opublikowano

Buba, wielki szacun, że to napisałeś. :hi:

Taka niestety jest prawda. Szkoda, że obecnie przygoda motoryzacyjna większości kierowców wiąże się z zalaniem paliwa i odpaleniem auta. I tak naprawdę nie wiedzą czym jeżdżą, o co w tym chodzi, jak to działa. To trochę wina producentów, ponieważ auta są już tak skomplikowane, że człowiek nie będący z zamiłowania i wykształcenia mechanikiem, tak naprawdę nie jest w stanie tego ogarnąć. I stąd są problemy nawet z błahymi rzeczami.

Opublikowano

Ja to pisalem juz w wielu watkach o LPG :wink4:

Opublikowano

Reasumując.

BRC jest instalacją IDOTOODPORNĄ.

I to zarówno w zakresie idiotów użytkowników, jaki i monterów.

Opublikowano

Reasumując.

BRC jest instalacją IDOTOODPORNĄ.

I to zarówno w zakresie idiotów użytkowników, jaki i monterów.

Dlatego pasuje do AEB idelanie :polew:

Opublikowano

Reasumując.

BRC jest instalacją IDOTOODPORNĄ.

I to zarówno w zakresie idiotów użytkowników, jaki i monterów.

Dlatego pasuje do AEB idelanie :polew:

Ale to można zrozumieć na plus dla tej instalacji. :tongue4:

Opublikowano

Reasumując.

BRC jest instalacją IDOTOODPORNĄ.

I to zarówno w zakresie idiotów użytkowników, jaki i monterów.

Dlatego pasuje do AEB idelanie :polew:

Ale to można zrozumieć na plus dla tej instalacji. :tongue4:

nic innego nie mialem na mysli :cool1:

Opublikowano

Buba powiedz mi jaki reduktor BRC styka na 220km i temperaturowo i utrzymuje ciśnienie przy max bucie bo zdaje się ze niema takiego trzeba zamontować 2 a powiedz mi który gazownik włoży ci dwa reduktory BRC do mocy 220km? Ale zgodzę się z tobą że BRC jest dobre do prostych silników i dodam jeszcze niedużej mocy.

Opublikowano

Buba powiedz mi jaki reduktor BRC styka na 220km i temperaturowo i utrzymuje ciśnienie przy max bucie bo zdaje się ze niema takiego trzeba zamontować 2 a powiedz mi który gazownik włoży ci dwa reduktory BRC do mocy 220km? Ale zgodzę się z tobą że BRC jest dobre do prostych silników i dodam jeszcze niedużej mocy.

Ehhh... Szkoda ze sie nie rozumiemy...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.